Teklif al, tasarruf yap

Tavan boyama ve maliyetler

Hepimiz evimizde  ve iş yerimizde zaman zaman tavan boyasını değiştirerek , hem bakım sağlamak hem de mekanımızda bir farklılık yaratmak isteriz. Bu kararı verdiğimizde uygulamaya geçmek için birçok alternatifler vardır. Bu alternatifleri hem kişisel zevkimize ve beklentimize hem de maliyetine göre değerlendirerek en uygun çözümü yaratabiliriz. Bu sayfada tavan boyama işinde maliyet ve alternatif çözümlere ilişkin bilgilere kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Tavan boyama alanında farklı seçenekler

Yukarıda belirtildiği gibi tavan boyama işinde beklentimize ve bütçemize göre birçok alternatif seçenek vardır. Bunlardan bir tanesi spack püskürtme yöntemidir. Spack boyama yöntemiyle hem son derece düzgün görünümlü bir tavana sahip oluruz hem de işimizi en ekonomik şekilde halletmiş oluruz. Bunun dışında dekoratif alçı sıva yöntemi de kolay uygulanabilir yöntemlerden birisidir.

Tavan boyama işinin maliyeti

Uygulama Ortalama maliyet
Spack püskürtme Metrekare başına 6 – 12 Euro
Sıva tavan Metrekare başına 6 – 24 Euro

Tabloda gösterilen fiyatlar hem KDV’yi hem de malzeme maliyeti ile işçilik ücretlerini kapsayacak şekilde tespit edilmiştir. İşçilik ücretinin belirlenmesinde ustanın tecrübesinin de büyük önemi vardır. Çevresinde tecrübeli ve başarılı olarak tanınan bir ustanın işçilik ücreti diğerlerine göre daha yüksek olacaktır.

Tavan boyama fiyatını etkileyebilecek faktörler

Mal sahibi olarak yaptığınız seçimler bizim tavan için harcadığımız toplam parayı belirleyecektir. Bu yüzden karşımızda bulunan alternatifleri en ayrıntılı şekilde tanımamız gerekir.

  • Alçı boya

Tavan boyama işinde en ekonomik ve en basit çözümlerden birisi alçı tavan boyama yöntemidir. Bu yöntem uygulanmasındaki kolaylık sebebi ile işçilik ücretinde tasarruf sağlayacağı gibi zamandan da kazanç sağlamamızı sağlar.

  • Spack püstürtme

Tavan boyama işinde bir diğer alternatif spack püskürtme boya yöntemidir. Yukarıdaki uygulamaya göre daha pahalıdır. Bu yüzden daha yüksek bir maliyeti göze almalıyız.

  • Kendiniz yapın

Bazen tavan boyama işini bir profesyonele vermeden kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu alternatifte uygulamayı başarıyla yaptığınız zaman önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Ancak işi gerektiği şekilde yapamadığınız takdirde yeniden bir profesyonele başvurmak size hem zaman hem de para olarak kayıp yaşatacaktır. Bu maliyeti göze alamadığınız takdirde bu kez çok da iyi görünmeyen bir tavan ile yaşamak zorunda kalacağınızı göz önünde bulundurun.

Farklı tasarruf ipuçları

kurtarmakTavan boyama işinde, işin toplam maliyetini önemli ölçüde azaltabilecek dikkate değer birkaç tasarruf yöntemi vardır. Bu yöntemler :

  • Mümkün olduğunca kendiniz yapmaya çalışın. Yukarıda açıkladığımız gibi işi başarıyla tamamlayabileceğinize inanıyorsanız küçük bir maliyet karşılığında elde edeceğiniz alet ve edevatla sorunu çözebilirsiniz. Ancak başarılı olamadığınız taktirde maliyetin sizin için daha da yükseleceğini aklınızdan çıkarmayın.
  • Bölgenizde çalışan bir profesyonel bulun.Eğer bir profesyonel ile çalışmaya karar verdiyseniz bu ustanın bulunduğunuz bölgede çalışan bir usta olması önemlidir. Ulaşım ve nakliye kolaylığı usta için maliyeti düşüreceğinden sizin için işçilik ücreti maliyeti de daha düşük olacaktır.
  • Karşılaştırma Bu site yardımıyla etrafınızdaki ustalardan gelecek olan teklifleri karşılaştırınız. Bu şekilde %30’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Laatste nieuws