Asbest kaldırma ve maliyeti

Asbest kaldırma ve maliyeti

Yapınızda asbest içeren ürünler var ve siz bu durumdan rahatsız mısınız? Sağlığınızın tehlikede mi olduğunu düşünüyorsunuz ? Size asbesti nasıl hayatınızdan atacağınız ve yerini neyle dolduracağınız hakkında bilgiler verdik.

Asbest maliyetlerini giderin

  

Bu sayfaya gidin: 
Maliyet Fiyat yapısı  | Seçenekler Tasarruf ipuçları karşılaştırmak

Hükümet yardım ediyor!

Bu işlem profesyonellere verildiğinde yüksek giderler oluşturabiliyor. Bu sebeple hükümetin desteğini almanız çok daha tasarruflu olacaktır.

Yaşadığınız ülke hükümeti asbest kullanımı hakkında yaptırımlar öne sürüyor. Vatandaşlarının sağlığı için bazı yardımlarda bulunuyor. Bundan dolayı asbestten ve asbest içeren ürünlerden kurtulurken size destek veriyor.

Maliyetin oluşumu

maliyet

Asbestten kurtulma işleminin maliyetinin hesaplanmasında bazı unsurlar vardır. Asbest giderme fiyatını belirleyen unsurlar aşağıdadır:

  • Asbest bulunan odanın büyüklüğü;
  • Asbest bulunduğundan çıkarılması gereken oluklu levhaların miktarı.
  • Asbest liflerinin konsantrasyonu.

Asbestleri temizlemenin maliyeti büyük ölçüde odanın büyüklüğüne bağlıdır. Bunun sebebi, bunun için kiraladığınız sertifikalı şirketin, tüm alanı asbestten ustaca çıkarması gerektiğidir.

Ortalama maliyetller

Bunun için standart fiyat verilemeyebilir ancak bazı hedef fiyatlar var. Bu fiyatların KDV hariç olduğunu unutmayın.

biçimfiyat
35 m²’ye kadar 1 oda750- 950 TL
40 m²’ye kadar 2 oda850 – 1.050 TL
70 m²’ye kadar 2 oda1.450 – 1.950 TL
50 m²’ye kadar 3 oda1.000 – 1.400 TL

Oluklu levhalarla asbest giderim maliyetleri

Evinizde asbest içeren oluklu ürünleriniz varsa, burada ayrı fiyatlar uygulanır. Burada da standart fiyat verilemeyebilir ancak bunun için birkaç hedef fiyat da vardır. Bu fiyatların KDV hariç olduğunu unutmayın.

biçimfiyat
1 – 10 m²500 – 600 TL
11 – 20 m²600 – 700 TL
21 – 30 m²700 – 750 TL
31 – 50 m²750 – 800 TL

Fiyat yapısı

fiyat artışı asbestin kaldırılması

Asbest giderme fiyatını etkileyen seçimler

Yukarıda belirtilenler, farklı seçimlerin ödemeniz gereken maliyetleri doğrudan etkileyebileceğini göstermiştir. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Seçenek 1: Odanın büyüklüğü

İlk başta odanın boyutlarına bakmak özellikle önemlidir. Asbestin çıkarılacağı alan büyüdükçe işler daha uzun sürecek ve daha maliyetli olacaktır. Her durumda, odanın işlemde zorluk çıkarmayacak durumda olduğundan emin olun, böylece profesyoneller hemen çalışmaya başlayabilir. Bu şekilde ekstra bir maliyetle karşı karşıya kalmayacağınızı garanti etmiş olursunuz.

  • Seçenek 2: Kendiniz yapın

Bu seçenek herkese hitap etmemekle beraber yapılması oldukça zor bir işlemdir. Birden çok prosedür gerektirir. Ancak kendinizi bu konuda yeterli hissediyorsanız ve gerekli malzemeleri temin edebiliyorsanız toplam maliyette önemli bir düşüşe sebep olur.

  • Seçenek 3: Asbest içeren ürünlerden kurtulmak

Son olarak, asbest içeren atıkların bu şekilde bertaraf edilemeyeceğini akılda tutmak önemlidir. Bu öncelikle özel tarımsal plastikte yapılmalıdır. Ayrıca, belediyenin sağladığı çöp alanlarından birine götürülmelidir. 

Tasarruf ipuçları

kurtarmak

Asbestin kaldırılmasını mı istiyorsunuz, ancak yalnızca sınırlı bir bütçeniz mi var ? Tasarruf mu etmek istiyorsunuz ? Bu tasarruf ipuçları size yardımcı olabilir!

  • Kendin yap. Bu sayfada daha önce belirtildiği gibi, bazı durumlarda asbesti kendiniz temizlemenize izin verilir. Ancak sağlığınız için oldukça riskli olabilir. Yine de kendiniz yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz.
  • Asbest için sübvansiyonları kaldırın. Asbestin özel evinizden değil, iş yerinizden kaldırılmasını mı planlıyorsunuz? Bu durumda sübvansiyonun varlığına güvenebilirsiniz. Bir hibe talebinde bulunarak, projeniz her durumda çok daha uygun hale gelecektir!
  • Asbest içeren malzemeyi kendiniz atın. Son olarak, asbest içeren malzemeleri yapınızdan çıkarmanız durumunda bile malzemelerin imha edilmesi gerekir. Bunu kendiniz yapabilirsiniz. Dikkate almanız gereken tek şey, doğru bir şekilde paketlemeniz (tarımsal plastik ) ve yaşadığınız belediyenin belirlenmiş boşaltma noktalarından birine teslim etmeniz gerektiğidir. Lütfen gümrüklü asbest için izin başvurusunda bulunmanız gerektiğini unutmayın. Asbest içeren malzemeyi teslim ederken bu belgeyi sunmalısınız.

Ayrıca bakınız:


Teklifleri karşılaştır


Bu işlem her ev için ve her şirket için farklı maliyetler oluşturur.
Birkaç fiyat teklifi istemek ve karşılaştırmak akıllıca olacaktır. Web sitemiz aracılığıyla 6 kereye kadar ücretsiz (ücretsiz) teklif isteyebilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklayın ve bilgilerinizi girin. Posta kutunuza yerel merdiven uzmanlarından 6 teklif alın ve merdiven yenileme masraflarınızdan % 30 tasarruf edin.

Comments are closed.