Bahçe Düzenlemesi ve Tadilat

Bahçe düzenlemesi ve tadilat 

Bahçe düzenlemesi ve tadilat

Bazen yeni bir ev aldığımızda bazen de evimizin bahçe düzenlemesinden memnun olmadığımızda hepimizin aklından bahçeyi hayalimizdeki gibi düzenlemek geçer. Herkes televizyonlarda ve filmlerde örneklerini gördüğü mükemmel düzenlenmiş bir bahçeye sahip olmak ister. Bu sitede düşlediğiniz bahçeye sahip olabilmek için değişik alternatifleri ve bu uygulamaların fiyatları hakkındaki bilgileri bulacaksınız. Unutmayın farklı kaynaklardan fiyat ve malzeme teklifi almak her zaman bize  avantaj sağlayacaktır.

bahce tadilat

 

Bahçe düzenlemesi ve tadilatının maliyeti

Yeni bir ev aldığımızda genellikle evin içini düzenlemek ve tadilatını yapmakla işe başlarız. Doğal olarak günlük hayatımızın en büyük bölümü evin içinde geçtiğinden , tadilata karar verdiğimizde önceliğimiz evin içi oluyor. Ancak bahçe keyfi ve bahçe ihtiyacı da hiç kimsenin inkar edemeyeceği bir ayrıcalıktır. Bu yüzden farklı alternatiflerde bizleri bekleyen maliyetleri aşağıda sizler için derledik.

Maliyet şekli Ortalama fiyat
İşçilik Ücreti (bahçivan için) 37 – 67 tl arası
Metrekaresine göre maliyeti 55 – 105 tl arası

 

Bahçivan için işçilik ücreti tabloda görüldüğü gibi farklı şekillerde oluşabilir. Bahçivanın tecrübesi, işin yapılacağı semtin ekonomik durumu yapılacak işin zorluk derecesi ve ulaşım maliyetleri gibi unsurlar maliyeti oluşturan etkenlerdir.

 

-Bahçenin tasarımı

Bahçe tadilatında ve düzenlemesinde en önemli nokta sizin neye ihtiyacınız olduğunun ve nasıl bir bahçe düşlediğinizin tespit edilmesi ve bunun işi verdiğiniz şirkete tam olarak aktarılmasıdır. Eğer siz beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde tespit edip şirkete artaramazsanız işin sonunda memnun olmama ihtimaliniz de yüksek olacaktır. Planladığınız işin büyüklüğüne göre bir tek bahçivanla çalışabileceğiniz gibi tadilat ve bahçe düzenleme işleriyle uğraşan profösyonel bir şirketle de çalışabilirsiniz.Bu şirketler size malzeme ve metrekare hesabıyla işçilik ücreti dahil maliyeti bildirirler. Siz de ona göre karar verebilirsiniz.

-Boşaltma, kazıma veya yükseltme

Bazı durumlarda bahçenizin yer seviyesinden yükseltilmesi ya da alçalıtılması veya temizlenmesi gibi daha büyük tadilat gerektiren işleriniz de olabilir. Bu tür işlemlerin maliyetleri :

Yapılacak iş Ortalama metrekare fiyatı
Bahçe yerleştirmek 11 – 16 tl arası
Bahçeyi boşaltmak 11 – 16 tl arası
Bahçeyi kazımak 11 – 26 tl arası
Bahçeyi yükseltmek 16 – 31 tl arası

 

-Bahçe Aksesuarları

Bahçe düzenleme ve tadilat işinde en önemli konulardan bir tanesi de hangi tür malzemeleri kullanmak isteyeceğinizle ilgilidir. Mesela zeminlerde farklı döşeme malzemeleri, doğal ya da yapay çim kullanımı farklı maliyetler oluşturulur. Yukarıda söylendiği gibi siz bu alternatiflerden ihtiyacınıza, zevkinize ve bütçenize en uygun çözümü oluşturacaksınız.

Malzeme türü Ortalama fiyat
Çim 6 – 10 tl arası
Ekim Metrekaresi 11 – 31 tl arası
Kaldırım işi 60 – 160 tl arası
Işıklandırma Metrekaresi 90 – 110 tl arası
Çitlemek Metresi 70 – 190 tl arası
Gölet 160 – 2.525 tl arası
Ahır veya Bahçe evi 600 – 5.250 tl arası

Bazı tasarruf önerileri

Yukarda belirtildiği gibi bahçe tadilatı ve düzenlemesi masraflı bir iştir. Özellike pahalı zevkleriniz ve özel istekleriniz varsa maliyet bu oranda artacaktır. Buna rağmen aşağıda bazı tasarruf önlemlerini belirttik. Sizler için faydalı olacağını düşünüyoruz.

-Her şeyi birinci el almayın

Bahçenizde tadilat ve düzenleme işi yaparken bütün malzemeler birinci el olarak satın alınmayabilir. Zaman zaman ikinci el eşya satan yerlerden ihtiyacımızı karşılayacak malzemeleri ve eşyaları çok daha ucuza mal edebiliriz.

-Eski malzemeleri ve eşyalarınızı satın

Tadilat ve düzenleme işlemi yaparken bahçenizde bulunan kullanmayacağınız eşyaları satabilirsiniz.  İnternette ikinci el eşya satabileceğiniz birçok websiteleri var. Böylece maliyetlerinizi düşürmüş olacaksınız.

-Kendiniz de bahçenizle uğraşın

Bahçe düzenleme ve tadilatında bazı işleri kendinizin de yapabileceğinizi unutmayın. Birçok iş sonuç itibariyle çok zor gibi görülse de nasıl yapıldığı incelendiğinde herkesin yapabileceği kadar kolay olduğu anlaşılır.

Genel bilgiler
– Bahçivan
– Bahçe bakımı
– Bahçe tadilatı
– Bahçe  yerleştirmek
– Bahçe desayn

Maliyet
– Saat ücreti bahçivan
– Bahçe bakım maliyeti
-Bahçe kazıma işi maliyeti
– Bahce yerlestirmenin maliyeti
– Bahçeyi yükseltme maliyeti
– Bahçe evi maliyeti
– Bahçe desayn maliyeti
– Golet yerleştirme maliyeti
– Ağaç kestirme maliyeti
– Çim ekmenin maliyeti
– Çim bakımı maliyeti
– Çardak maliyeti
– Bahçivan ücreti
– Bahçe muteahitt maliyeti
– Drenaj döşeme maliyeti
– Bahçe temizleme maliyeti
– Bahçivan maliyeti
– Bahçe tadilat maliyeti
– ön bahçe yerleştirmenin maliyeti

Fiyat karşılaştırmak?

Sizde bu site aracılığıyla ücretsiz ve koşulsuz olarak size en yakın altı şirketten ya da bahçivandan teklif alabilirsiniz. Bu şekilde maliyetleri kıyaslayıp size en uygun olanını seçerek yaklaşık %30’ a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Teklifuzmanı hakkında

  Bizim hakkımıza

  İletişim

  Nasıl çalışıyor?

  Özel

  Şartlar

 

Comments are closed.