Balkon tadilat fiyatı

Balkon tadilat fiyatı

Eviniz çok değerli bir yatırımdır. Eğer kendinize ait bir eviniz varsa evinizde rahat bir şekilde oturmak istersiniz. Eğer eviniz bahçeliyse bahçenize kolayca bir sandalye koyup bahçenizden faydalanabilirsiniz. Şehir içi bir daire aldıysanız durum değişebilir. Ama sizde güneşten yararlanıp, manzaradan keyif almak istersiniz. Ancak eviniz balkonsuzmu inşa edilmiş o zaman şuan firsatı balkon yaptırmanın. Sizin için farklı olasılıkları ve maliyetlerini arastırıp bir sıraya koyduk.

balkon tadilati

Fiyat karşılaştırması?

Burdan bedava ve koşulsuz bir şekilde tadilat fiyat taleplerinde bulunabilirsiniz. Sizin çevrenizden 6 ustayı birden kıyaslayınız. Karşılaştırmak size yüzde 30’a kadar tasarruf sağlar.

Neden bir balkon yaptırasınız

Sizde şehir içi bir apartman dairesindemi oturuyorsunuz ve balkonunuz yokmu o zaman bizler size neden evinize balkon yaptırmanız gerektiğine dair bir kaç neden vereceğiz.

  • Balkonlu bir ev size gözlerden uzak ve evinizin rahatlığı ile dışardakı havadan faydalanmanızı sağlar. Bir masa ve sandalye koyup balkonunuzda dinlenebilirsiniz. Sıcak havalarda içeride oturmak zorunda kalmazsınız.
  • Evinizin değer artması. Dışmekanı olmayan bir evin değeri balkonu olan bir evden düşüktür. Bir balkon her zaman evinize değer katar.
  • Evinize değer katar. Balkonlu bir ev, balkonsuz ev dolu olan bir sokakta ise satış durumda ilk tercih edilen ev olur.

Balkon yaptırmak istediğinizde nelere dikkat etmeniz gerekir.

Balkonmu yaptırmak istiyorsunuz, o zaman bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekir. Bizler sizin için bunları sıraladık.

Düşünmeniz gereken bir nokta inşaat izni. Eğer balkon yaptırmak istiyorsanız ilk önce inşaat izni almanız gerek.  Bunu alabilmek için Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü buna izin vermesi gerekir. Bunlar çok önemli konulardır, çünkü bunu almadığınız takdirde sizi gerçekten büyük bir zarara sokabilir. Hatta evinizi tekrardan eski haline getirilmesini talip edebilirler. Bunu önlemek için önce izninizi almak zorundasınız.

Düşünmeniz gereken başka bir nokta ise yapı güvenliği. Tabiki balkonunuzun güzel görünmesini istersiniz. Fakat balkonunuzun yapısında hata olmamasınada dikkat edilmesi gerekmekte. Balkon çökmeleri haberlerde çok duyuluyor. Bu yüzden en mantıklısı bunu bir profesiyonel tarafından yaptırmanız.

Mimardan yardım?  Ne zaman bir balkon inşaat ettirmek isterseniz o zaman size tavsiyemizdir ki, bunu bir mimara yaptırasınız. Bu şahıs size hemen sağlam, güzel ve kullanışlı bir balkon çizer. Bu size biraz masraflı olsada, evinizin güvenlik değerini arttırır ve gelişi güzel inşa masraflarından tasarruf etmenizi sağlar.

Balkon yaptırmanın size maliyeti nedir?

Sizler için araştırdık ve bir liste hazırladık. Maliyet sonuçları ise,

Hangi görevi yaptırmak istiyorsunuz Fiyat hangi şekilde hesaplandı Fiyat
Mimar balkon tasarımı için Saat ücreti 75 ile 120 tl arası
Balkon yaptırmak için Bütün proje işçi parası ve KDV dahil 7.000 ile 27.000 tl arası
  • Eğer basit bir balkon istiyorsanız?  Basit bir balkon seçiyorsanız komşularınızki gibi yapılacaksa bunun size maliyeti 7000 tl’ye gelecektir. Bunun için mimar izni almakta fazla zor olmayacak.
  • Eğer mimar tarafından özel bir balkon yaptırmak isterseniz. Lüks ve mimari görünümlü bir balkon istiyorsanız, o zaman bu lükse büyük bir miktar ödemeniz gerekir. Ve bu mebla sadece malzeme parası olarak 27000 tl’ye kadar çıkabilir.

Fiyat şekillendirilmesi

Ne kadar ödeyeceğiniz sizin başta yaptığınız seçimlere bağlı. Bizler sizin için bu seçenekleri bir sıraya dizdik.

  • Seçenek 1: Proje planı hazırmı. Üst veya yan komşunuzun balkonu varsa bu proje planı hazır anlamına gelir. Bu şekilde balkonun yapılması kolaydır. Sizin sadece bir müteahhit bulmanız yeterlidir. En uygunu ise komşularınızın tuttuğu müteahhittir. Çünkü komşularınızın balkonunu nasıl inşa ettiyse aynı şekilde sizinkinide yapacaktır.
  • Seçenek 2:  Nasıl bir tasarım istediğiniz önemli. Başta kendiniz planlamışsınızdır nasıl bir balkon istediğinizi, eğer başkalarının sizi görmesini istemiyorsanız çit yerleştirmenizi tavsiye ederiz.
  • Seçenek 3: Nasıl bir kapı seçiyorsunuz.  Bir balkon inşa ettirmek istiyorsanız bunun yanında duvarıya bir kapıda monte edilmesi gerekir. En ucuz kapı modeli menteşeli çeşittir, fakat bunun çok yer kapladığını düşünüyorsanız bir pahalı seçeneği seçip sürgülü bir kapı taktırabilirsiniz. Bu şekilde yer tasarrufu edersiniz.

Pratik ipucları

Balkon yaptırma maliyetinden bu ipuçlarıyla çok basit bir şekilde tasarruf edebilirsiniz.

Fiyat taleplerde bulunun.

Taleplerde bulunmak.

En çabuk şekilde tasarruf etmenin yöntemi çesitli mimarlardan ve mütaehhitlerden fiyat talebinde bulunmaktır. Bunu kolayca aşağıdaki tuş’a basarak halledebilirsiniz. Ve hemen ardından koşulsuz teklifleri alın ve kıyaslamaya başlayın. Bu şekilde yüzde 30’a kadar indirimden faydalanabilirsiniz.

Genel bilgiler
– Tadilat
– tadilat izni
– ev tadilatı
– Zemin yenileme
– Manta zemin
– Duvarda çatlak
– Problemli zeminler

Seçenekler
– mutfak tadilatı
– banyo tadilatı
– zemin kat tadilatı
– değeri arttıran tadilat

Maliyetler
– Banyo maliyeti
– Sökme maliyeti
– mutfak tasarım maliyeti
– Mutfak parça maliyeti
– Mutfak tamiri maliyeti
– Çatı katı tadilatı
– Mutfak ustası maliyeti
– Tuvalet tadilat maliyeti
–Banyo tamir maliyeti
– Yeni banyo maliyeti
– Tadilat şirketlerinin maliyeti
– Yenilemenin maliyeti
– Mutfak maliyeti
– Banyo tasarım maliyeti
– Banyo tadilat maliyeti
– Banyo kurma maliyeti
– Banyo yerleştirme maliyeti
– Banyo takma maliyeti

Comments are closed.