Banyo tadilat fiyatları

Banyolar günün stres ve yorgunluğunu üzerimizden atmak için en uygun alanlardır. Banyomuzun konforlu ve kullanışlı olması, sağlayacağı huzur açısından, oldukça önemlidir.   Banyolar geçmişten günümüze dek, hem dekorasyon anlamında, hem de pratiklik anlamında değişerek gelmiştir. Bu seçeneklere her dönemin siyasi ve kültürel gelişmeleri büyük etki etmiştir. Örneğin orta çağda banyo yapmak yasaktır. Bu yüzden banyo ile ilgili tasarım görmeniz olanaksızdır. Fakat günümüzde teknoloji ile beraber yükselen farklı iş kollarının çalışanlarda yarattığı baskı ve stres, onları değişik dinlenme alanlarına yönlendirmiştir. Bunun en büyük örneği, banyolardır. İnsanlar yoğun iş temposundan kaçarak evlerindeki banyolarına sığınıp rahatlamak istemişlerdir. Bu yüzden birçok tasarımcı bu gelişmeyi kendilerine pay biçerek çeşitli banyo tasarımı yapmışlardır. 

Banyo tadilat fiyatları

   Banyo tasarım çeşitleri

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte tasarımıyla göz dolduran şık ve zarif banyo tasarımları mevcuttur. Bunlardan birisi camdır. Son dönemde pek çok mimarın da gözdesi haline gelmiştir. Cam hem sağlıklı hem de yıllarca vazgeçilemeyen; modası geçmeyecek bir tasarım malzemesidir. Harika bir görüntü yaratabileceğiniz camları banyonuzda da güvenle tercih edebilir; şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Cam tasarımlar görünüm açısından hassas kırılgan bir yapıya sahiptir, bu da sizde şüphe yaratabilir ancak tasarım için kullanılan camlar kırılmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca cam sağlıklı olduğu kadar kullanımı da kolaydır. Yapılan temizliğin kalıcı olması açısından  bayanların en çok tercih ettiği malzemedir. Eğer camın sadeliği sizin için sorunsa piyasada desenli camlar da bulabilirsiniz. Kendinden desenli lavabo, küvet, duş kabinleri vb. sizler için güzel bir tercih olacaktır.

Sıra dışı bir tasarım olsun isterseniz; ayrıca cam küvetinizin zeminine rengarenk mozaik taşlar döşeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra rengarenk cam küvet ve duş kabinleri de üretilmektedir. Banyonuzun iç açıcı bir havası olsun isterseniz bunları da tercih edebilirsiniz.  Asimetrik olarak tasarlanmış banyo  modelleri de dekorasyonunuza ayrı bir hava katabilir.

Son zamanların gözdesi ahşap banyolar da oldukça estetik bir görünüme sahiptir.  Hatta cam ve ahşabı buluşturan ilginç tasarımlar da mevcuttur. Estetik ve özel bir hava yaratmak isterseniz cam ve ahşabın sıra dışı uyumundan yararlanabilirsiniz.

Banyo fiyatları

Banyonuzu yenilemek yada büyütmek mi istiyorsunuz? En uygun teklifi görmek mi istiyorsunuz? Bu durumda;  ortalama banyo bütçeniz, banyonuzun metre karesi ve banyonuzun iyi bir resmi olması gerekiyor. Çünkü doğru bir proje ve maliyet büyük ölçüde kişisel tercihlerinize bağlıdır. Sayfamızda banyo tadilatınızla ilgili ortalama fiyatları bulacaksınız. Kesin bir teklif almak için aşağıda vermiş olduğumuz malzeme ve fiyat listesini inceleyerek  doğru ve uygun teklif alabilirsiniz. Unutmayın önceliğimiz sizin ne istediğinizdir.  Bu yönde en gerçekçi fiyatı ve doğru malzemeyi seçmenize yardımcı olmak için burdayız.

Yeni banyo fiyatları                         

Yeni banyo fiyatlarını, istediğiniz banyonun özelliğine göre; standart, lüks ve özel (spa, sauna, hamam, jakuzi ve sıcak küvet gibi) olmak üzere üç ana başlıkta inceleyebilirsiniz. Bir standart banyo fiyatı 1.500- 5.000 tl, lüks banyo 5.000-12.000 tl, özel banyolar 15000-35000 tl  arasın da ortalama fiyattadır. Yeni banyo yaptırırken iki husus göz ardı edilir. Bunlar  da önemlidir, maliyetleri çok etkiler, göz ardı edilmemesi gereken hususlardır.      

 1 –  yapı ve tesisat malzemesi özelliği:

Yaptığımız araştırmalarda birçok kişiyi bu maliyetler yanıltmaktadır. Birim maliyet fiyatını %40 etkiler. Banyoyu yapacağınız yer, ısı ve sızdırmazlık yalıtımı, su tesisatı ve elektrik tesisatı, banyonun özelliğine uygun şekil ve standart da yapılmış olması gerekmektedir. Banyonuzun yapı  ve tesisatını uygun hale getirmekte önemli bir maliyettir

 • Banyo alanının açılması 500 tl ila 1500 tl arası
 • Banyo ısı sistemi ve yalıtımı 1500 tl ila 3750 tl arası
 • Su sızdırmazlık yalıtımı 500 tl ila 1500 tl arası
 • Su tesisatı değiştirme 350 tl ila 1800 tl arası
 • Elektrik tesisatı değiştirme 200 tl ila 2300 tl arası

Bu maliyetleri göz ardı etmek size ileride daha büyük sorunlar açabilir. Genelde bu maliyetleri aşağıya çekmek için ucuz malzeme kullanımı yapılmaktadır. Aslında burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanmaktır. İleride sorun yaşamamak için bu hususa dikkat edin. Çıkacak sorunlar genelde yeniden tadilat gerektirir. Bu da hiç hesaplanmamış bir maliyettir. 

2 –  kurulum maliyeti:

Yukarıdaki maliyetlere ek olarak kurulum maliyeti de önemli bir bütçe tutar. Bu aşamada banyonun kurulum süresi, ustanın yeterliliği ve kalitesi, bir de banyonuzun tadilatının çeşidi ve özelliği kurulum maliyeti için önemlidir. 

 • Kalıcı bir banyo: Banyonun yapılacağı yapı kendine ait olanlar genelde bu banyo tipini tercih ederler. Kişi için her ayrıntı ve detay önemlidir ve yerine getirmeye çalışır. Bu tür işlerde işçilik önemlidir ve maliyeti etkiler. İşçilik maliyeti de genelde işin süresiyle fiyatlandırılır. İyi bir işçilik için ortalama işçilik fiyatı saatlik: 60 Tl’dir. Bu banyo tipinde malzemenin kalitesine önem gösteririz . Fiyat bizim için ikinci sırada gelir.
 • Banyoyu büyülterek yapma: bu tür tadilatlarda kırım, döküm, kaba atık ve ürün yerleştirme ayrı ve yüksek bir maliyet tutar. Bu iş için yerin ölçüleri ve özelliği gerekir. Ayrıca fiyatlandırılır. Bunun için bu tadilatı yaptırırken mutlaka ön expertiz isteyin.
 • Yeni banyo kurulumu: Genelde standartlara göre işlem yapılır. Ölçüler ve fiyatlar sabittir. Tek fiyat geçerlidir. Bu kurulumu kolay ve hızlıdır. Ortala fiyatları 1500 tl ila 5000 tl arasındadır.
 • Kısmi banyo kurulumu: Parça başı kurulumdur. Eskiyen, bozulan ya da değiştirmek istediğiniz banyo ürününüzü yenileme yoludur. Az masraf yapmak isteyip banyonuzu daha kullanışlı ve güzel hale getirmek için bir seçenektir. Burada malzeme birim fiyatları sizin için daha önemlidir. Sitemizde banyo malzemeleri fiyatlarına bakınız. Burada aradığınız özellikte malzemelerin ortalama fiyatlarına sahip olacaksınız.

A – Standart  banyo

        Standart banyo deyince; lavabo takımı, banyo dolapları, küvet, duşa kabin , banyo bataryaları ve içinde varsa klozet takımı aklımıza gelir. Kullanışımıza göre bu malzemelere ilave, ekipmanlar da ekleyebiliriz. Bu banyo tipinde fiyatlar sabit olmakla beraber kurulumu ucuz ve kolaydır.

 • BANYO AKSESUARLARI

        Banyomuzu kolay ve tasarruflu kullanmamızı sağlayan ekipmanlardır.  Genelde küçük olan banyolarımızın yer sorunlarını gidermemizde bize büyük yardımcı olurlar. Bizi tertip, düzen ve ahlak bakımından ele verirler. Havlularımızın temiz ve düzgün, diş fırçalarının yerli yerinde olması, tuvalet çöpünün kovasında durması, kirlilerimizin sepetinde bulması … gibi temizliğe ve mahremiyete verdiğimiz önemi gösteren elemanlardır. Estetik bir banyo dizayn etmeye, kullanım alanımızı büyültmeye ve düzenli görünmesini sağlayan bu aksesuarlar aynı zamanda hijyen açısından büyük önem arz ederler.

1.Banyo Düzenleme

 1. Pratik Banyo Ekipmanları: Saç kurutma makinesi ve askısı, çamaşır yıkama filesi, banyo fırçası, sırt masaj lifi, lavabo fırçası, faraşlı süpürge ve bunu gibi daha bir çok ürün sayabiliriz. Bu malzemelerin ortalama fiyatları 5 tl ila 35 tl arası ürüne göre değişmektedir.
 2. Plastik Temizlik Malzemeleri: temizlik yaparken kullandığımız kovalalar, çamaşır taşıma sepeti, küçük faraş ve fırçalardır, ortalama fiyatları 5 tl ila 20 tl arasındadır.
 3. Deterjan Kutuları   :   7 tl  ila    42 tl  arası
 4. Gider Süsleri  :   8 tl  ila    16 tl  arası
 5. Banyo Taburesi   :   7 tl  ila    45 tl  arası
 6. Çocuk Küvetleri ve Lazımlıklar  : 13 tl  ila    89 tl arası
 7. Perde Halkaları   :  20 tl  ila    73 tl  arası
 8. Süngerlikler  : 23 tl  ila  113 tl  arası
 9. Çöp Torbaları                             :   5 tl  ila    12  tl  arası
 10. Pamuk Kutuları  :   26 tl ila     33 tl  arası
 11. Yer Karoları :   45 tl ila     55 tl  arası

2. Banyo Setleri

Banyo setleri deyince aklımıza diş fırçalığı, diş macunu koyma kutusu, sıvı el sabunluğu, katı sabunluk, klozet kovası, ve klozet temizleme fırçalığı aklımıza gelir. Günümüzde çok çeşit ve modeli vardır. Bunların birbiri ile renk ve desen uyumu şık ve güzel  bir banyo için dikkat edilmesi gereken hususlardır. Ortalama fiyatı 20 tl ila 270 tl arası özelliğine göre değişmektedir.

Comments are closed.