Beton zemin fiyatlari + maliyeti

Beton zemin maliyeti

Günümüzde birçok insan evlerinde veya iş yerlerinde beton zeminleri tercih ediyor. Beton zeminler sadece estetik bir görüntü oluşturmakla yetinmez aynı zamanda olukça dayanıklıdır. Yaptığınız bir tadilat işleminde beton zemini tercih etmek ekonomik açıdan da karlı olacaktır. Bu sayfada beton zemin döşeme işlemi ve oluşabilecek maliyetleri derledik.

Ahşap zemin maliyeti

  Bir müteahhit mi ihtiyacınız var? İlk önce karşılaştırın

Maliyetlerin oluşması

maliyet

Evinizde beton zemin kullanmayı mı tercih ettiniz ? Oluşabilecek maliyetleri mi öğrenmek istiyorsunuz? Beton zemin dökme işleminde maliyet birçok faktöre bağlı olarak değişir. Ancak biz sizin için ortalama bir maliyet listesi çıkardık.

Beton zemin yapılması Ortalama maliyet
Metrekare başına ortalama maliyet 45 ile 150 TL arasında

Metrekare başına önemli bir fiyat farkı oluşabileceği yukarıdaki tablodan anlaşılmaktadır. Metrekare başına bir beton zeminin fiyatını belirleyen çeşitli etkiler vardır. Beton bir zeminin yerleştirilmesi gereken boşluğun büyüklüğü vardır. Toplam alan ne kadar büyük olursa, metrekare başına maliyet fiyatı o kadar düşük olacaktır. Ayrıca, herhangi bir açı da dikkate alınmaktadır. Alan ne kadar karmaşıksa, metrekare başına beton zemini o kadar fazla ödemek zorunda kalacaksınız.

Yukarıdaki standart maliyet fiyatına ek olarak, metrekare bazında ortalama fiyatı da etkileyebilecek çeşitli ekstralar vardır. Örneğin, beton zeminin emprenyeli olup olmadığını düşünün. Beton zeminiz için mümkün olan en iyi fiyata sahip olduğunuzdan emin olmak için, fiyatı her zaman farklı zanaatkarlarla karşılaştırmanız önerilir. Sadece bu şekilde en uygun fiyata başvurabilirsiniz.

Beton zemini emprenye etmek

Beton zemini emprenye etmeniz her zaman tavsiye edilir. Beton zemine emprenye edilerek özel bir son kat oluşturulur. Böyle bir son katmanın gerekmeyebileceğini göreceksiniz.

Neden beton zemin ?

Eviniz için beton bir zemin seçmenin çeşitli yararları vardır. İlk avantaj, böyle bir zeminin kolay erişilebilir bir alanla çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesidir. Dahası, görünüşü nedeniyle her türlü iç mekanda harika görünüyor. Başka bir deyişle, ister şık, ister modern veya klasik bir iç mekana sahip olun, beton bir zeminin gerçekleştirilmesinin seçtiğiniz stile mükemmel bir katkı olduğunu göreceksiniz. Başka avantaj ise, beton zeminin bakımı çok kolay olmasıdır. Bu nedenle zeminin kirin kendini gösterebileceği herhangi bir dezavantaj veya ek yeri yoktur.

Beton zeminin dezavantajları

Beton bir zemini tercih ederken yalnızca betonun sıcaklık dalgalanmaları altında genişleyebilen veya daraltılabilen bir malzeme olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu, 40 metreden daha geniş bir zemin alanına sahip genleşme derzleri sağlamanın daima tavsiye edilmesini sağlar. Bunlar betonun çatlamasını önleme fonksiyonuna sahiptir. Özellikle, beton zemininizin altında yerden ısıtma kullanmayı seçtiyseniz, bu gereklidir. Ayrıca beton zemindeki saç çizgisi çatlaklarına dikkat edin. Bu tür çatlaklar pek görünmeyebilir, ancak beton zeminin sağlamlığı ve kalitesi için özellikle olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Tasarruf ipuçları

kurtarmak

 

  • Emdirme tabakası Her zaman uzmanlar tarafından, emprenye katmanı olarak adlandırılan beton bir zemin döşenmesi tavsiye edilir. Böyle bir katman zemini yağ gibi her türlü kirden koruma fonksiyonuna sahiptir. Emprenye edici bir katman gerçekleştirmenin iyi bir fikir olmasına rağmen, bunun için her zaman belirli bir ek ücret uygulanır. Beton zemine emprenye tabakası sağlayarak, paradan tasarruf edebilirsiniz, beton zeminin yalnızca otantik görünümünü sınırlı bir süre için koruyabilme olasılığı çok yüksektir.
  • Beton zeminiz için standart bir renk seçin. Pek çok insan bunu düşünmüyor ancak beton zeminin renginin de montaj için ödenen toplam maliyet üzerinde bir etkisi olabilir. Standart bir renk seçmiyor musunuz? Bu durumda, metrekare başına ortalama 2 ila 5 TL ek ücret tahsil edileceğini dikkate almanız gerekecektir.
  • Ustalara yardım et! Beton zemini kuracak profesyonellere yardımcı olmak her zaman yararlı olacaktır. Örneğin, malzemeleri göstermek veya malları elden çıkarmakla, beton zemini gerçekleştirmenin toplam maliyetinin büyük bir baskı altında kalabileceğini göreceksiniz. Bu, beton zeminin gerçekleşmesini finansal açıdan gerçekten ilginç kılmaktadır.
  • Fiyatları karşılaştırın, tasarruf edin.

Comments are closed.