Cephe Tadilatı ve Maliyeti

Cephe Tadilatı ve Maliyeti

Eskiyen yapınızı restore etmek veya yeni bir bina mı inşa etmek istiyorsunuz ? Dış veya iç cephe tadilatına mı ihtiyacınız var ? Bu sayfada cephe tadilatını oluşturan işlemleri ve oluşabilecek maliyetleri sizin için derledik ve listeledik.

Cephe tadilat masrafları

 

Cephe yenileme maliyeti ne kadardır?

maliyet

Son zamanlada cephe onarımı uygulamak için birçok farklı seçenek var. Hasarlı bağlantıların onarımı ve alt tabakanın temizliği için standart bir yenilemeyi tercih edebilirsiniz. Bu cephe yenileme çalışmaları için aşağıdaki masrafları göz önünde bulundurmalısınız:

Faaliyet türü Ortalama maliyet
Ekleme, hava basıncı üzerindeki çekiç çekiçleri ile değiştirilir Metrekare başına yaklaşık 30 – 32,50 TL
Birleştirme, havayla veya havasız taşlama işiyle değiştirildi Metrekare başına yaklaşık 33 -35 TL
Çekme çatlaklarının ve kırık taşların değiştirilmesi Taş başına yaklaşık 10 TL (bu fiyatın taş cinsine bağlı olduğunu unutmayın)
Gerekirse pencere pervazlarını değiştirin Saatte yaklaşık 30 – 32,50 TL

Kaplama uygulamak

Cephe yenileme çalışmaları günümüzde hemen yeni cephe kaplamalarını tercih etmektedir. Ayrıca bu alanda çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Her seçeneğin, ortalama maliyet fiyatı da dahil olmak üzere kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

  • Crepi veya duvar sıva  Günümüzde insanlar cephe yenileme işleminde crepi veya duvar sıva tercih ediyorlar.Bu tür bir tadilat çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilemez ancak aynı zamanda birçok avantajı da beraberinde getirir. Örneğin, genişletilmiş bir temel sağlanmasına gerek yoktur ve dahası, pencerelerin kurulu olması sorun değildir. Dış cephe yenileme çalışmaları için en uygun maliyetli seçeneği arıyorsanız, krepi veya cephe sıva uygulaması sizin için en uygun seçenektir. Bu durumda metrekare başına 110 – 125 TL arasında bir ortalama fiyat etiketi göz önünde bulundurmalısınız. Bu fiyata cephe yalıtımı dahildir.
  • Taş şeritler  Bazı durumlarda, cephe tadilatı yapılırken yeni bir dış duvar kurulmasına karar verilir. Dahası, yeni bir temel atılmalıdır. Dış cephe kaplamalarını tuğla görünümlü, krepi ve cephe sıvalarının yararlarını kullanma imkanı sunmak için insanlara dış cephe tadilatı yapma imkanı vermek amacıyla tuğla fişleri denilen bir malzemedir. Cephe tadilatı ile tuğla tadilat uygulamaları yapacaksanız, metrekare başına 150 – 175 avroluk bir fiyatı göze almalısınız..
  • Ahşap kaplama  Doğal görünümün hayranı mısınız? Bu durumda, ahşap bir kaplama sizin için uygun seçenektir. Bu çalışma sırasında, yalıtım plakaları ilk önce dış duvara uygulanır, ardından dikey ahşap çıtalar tutturulur. Bu durumda, duvar yalıtımı ile ahşap duvar kaplaması arasında bir hava boşluğu vardır, böylece nem problemleri kolayca önlenebilir. Ahşap kaplamaların montajı için metrekare başına yaklaşık 100 TL civarında bir maliyet etiketi dikkate almalısınız.
  • Yeni bir dış duvar takılması  Nadir görülmekle beraber tamamen yeni bir dış duvar kurulmasını tercih eden insanlar var. Bu durumda, yalnızca ekstra yalıtım sağlanmasının yanı sıra, ilave bir temelin sağlanması gerektiğini ve her zaman yer kaybı ile uğraşmanız gerekeceğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Prensip olarak, bu seçenek sadece gerçekten kapsamlı ve eksiksiz bir yenileme için seçilmiştir. Yeni bir dış duvar kurmak için, metrekare başına yaklaşık 150 – 175 TL gibi bir maliyet fiyatı dikkate alınmalıdır, bu oldukça pahalı bir seçenektir.
  • Cephe kaplamaları, alüminyum cephe panelleri ve dolu plastik gövdeler.  Şık ve modern bir görünüm mü tercih ediyorsunuz? Cephe tadilatı sırasında bu stili evinize uygulamak ister misiniz? Bu durumda alüminyum cephe panelleri veya katı göbekli plastik levhalar iyi bir seçimdir. Bu kaplama türü, ahşapla aynı şekilde yerleştirilir ve benzeri görülmemiş sayıda renkte mevcut olması gibi ek bir avantaja sahiptir. Bu tip cephe onarımı ile metrekare başına yaklaşık 115 TL tutarında bir maliyeti dikkate alabilirsiniz.

Tasarruf ipuçları

kurtarmak

Yukarıdakiler, cephe yenileme uygulamasının oldukça maliyetli bir işlem olabileceğini açıkça ortaya koymaktadır. Neyse ki, toplam maliyetten çeşitli şekillerde tasarruf etmek mümkündür. Sizin için bazı tasarruf ipuçlarını listelemekten mutluluk duyuyoruz.

  • Toplu indirimlerden yararlanın. Birden fazla yapılan işlemlerde şirketlerin çoğu miktar indirimi uygularlar. Bu nedenle bir şirketle anlaşmadan önce etrafınızda sizinle aynı yada benzer işlemlere ihtiyacı olan kişilerle ortak hareket etmeniz yararınıza olacaktır. Miktar indirimi %10 civarındadır, ancak seçtiğiniz şirkete bağlı olabilir.
  • Bazı işlemleri kendiniz yapın. Prensip olarak, bu tarz işlemlerini kendiniz tarafından yapılması tavsiye edilmez. Çünkü cepheye sıva yaparken düzensizlik görülebilir. Yapabileceğiniz şey ise, profesyonelin varışta hemen cephenin yenilenmesine başlayabilmesine katkı sağlayacak küçük ve basit işlemleri kendiniz yapmanızdır.

Tekliflerin karşılaştırılması

Çeşitli yerel cephe şirketlerinden gelen birden fazla teklifi karşılaştırarak maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız butondan teklif isteyebilirsiniz.

Comments are closed.