Teklif al, tasarruf yap

Çimento Betonu ve Maliyeti

Yapınızın üzerinde yenilemeler mi yapıyorsunuz, yoksa sıfırdan bir bina mı inşa ediyorsunuz ? Yapacağınız bu iki işlemde de yolunuz çimento betonuna düşebilir. İyi bir beton yıllarca dayanabilir, yapının bütünlüğünü tamamlar. Bıraktığı pürüzsüz hissiyat mekanınızın kalitesini oldukça arttıracaktır. Sizin için bu işlemlerde bilmenizin yararlı olacağı bilgileri derledik.

Çimento şap maliyeti

!

Çimento betonu

Bir çimento betonuna kum çimento zemini de denir . Bunun nedeni çimentonun kumla karıştırılmasıdır. Bu işlem, uygulanan ve düzelten bir macun oluşturur. Bunun avantajı, zeminin hızlı bir şekilde uygulanabilmesi, neme karşı dayanıklı olması ve eğimli zeminlerin düzeltilmesi ve yükseklik farkları yaratması kolaydır. Beton zeminini yerden ısıtma ile birleştirmek de mümkündür. Çimento betonu sap zeminler için uygun bir temel oluşturur ve sağlamdır. Mevcut alt zemininizde oluşan pürüzler çimento betonlama yöntemiyle giderilebilir.

Çimento betonunda maliyet

Bu işlem için ödediğiniz fiyat, uygulamak istediğiniz katmanın kalınlığına, bitimine ve yüzeye göre belirlenir. Bu nedenle fiyatların genellikle metrekare cinsinden verilmesi en doğrudur. Aşağıdaki tablo KDV dahil bu maliyetlerin bir göstergesini sunar.

Çimento şap kalınlığı 2  başına fiyat Pürüzlendirme dahil m 2 başına fiyat
30mm 20₺ – 25₺ 30 ₺- 35 ₺
40mm 20₺ – 25₺ 35 ₺- 40 ₺
50mm 25₺ – 30 ₺ 40₺ – 45 ₺
60mm 30 ₺- 35 ₺ 40₺ – 45 ₺
70mm 30 ₺- 35 ₺ 45₺- 50₺
80mm 35 ₺- 40 ₺ 45 ₺- 50 ₺
90mm 35 ₺- 40 ₺ 50 -₺ 55 ₺
100mm 40₺ – 45 ₺ 55 ₺ – 60 ₺
  • En masrafsız seçenek : Çimento betonunuzu kendiniz uygulamayı düşünebilirsiniz. Burada ‘kendin yap’ biraz deneyime ihtiyacınız var ve elinizi kızlı tutmanız gerekiyor çünkü harç çabuk kurur. Ayrıca, inşa etmek istediğiniz zemin kaplaması türüne adapte ettiğiniz cilaya iyi bakmalısınız. Çimento betonunuzun tamamen pürüzsüz ve düz olması gerekmiyorsa, bu seçeneği göz önünde bulundurun.
  • Pürüzlendirme içeren bir çimento betonu : Kalın bir çimento betonuna ihtiyacınız mı var ? Bulunduğunuz zemin engebeli ve ısıtmaya elverişli değil mi ? O zaman temel olan altyapıyı onarmanız gerekir. Bu işlem size 100 – 150 ₺ civarında maliyet oluşturabilir.

Fiyat yapısı

Çimento betonunun döşenmesi elle yapılmalıdır. Bu, bilgi ve emek iş gücü gerektirir. Sonuç olarak, işçilik masrafları için malzemeden daha fazla para ödersiniz. Farklı parçalar arasındaki oran % 20 malzeme, %78 ücret ve % 2 geri ödeme maliyetidir. Bu işte tasarruf etmenin en iyi yolu, işin ucundan tutmanızdır.Bu, bazı durumlarda %80’lik bir tasarruf sağlayabilir. Aşağıdaki diyagram bunu göstermektedir.

Fiyatı etkileyen seçenekler

Çimento betonu ve döktürme işleminin planlaması sırasında, fiyatı olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilecek ögeler olacaktır. Burada bu etkenleri bulacaksınız.

  • Zeminin düzeni

Zeminin bileşimi metrekare başına fiyatı belirler. Örneğin, daralan ağları işlemek, ekstra yalıtım ya da yerden ısıtma eklemek istiyorsanız, birim başına oldukça maliyetlidir.

  • Zeminin bitişi

Düzgün bir şekilde tamamlanmış bir beton dökme işlemi veya pürüzlü bir zemin için, totalden daha fazla ödersiniz. Maliyetten tasarruf etmek için bu işleri kendiniz yapabilirsiniz.

  • Zeminin kalınlığı : Zemin ne kadar kalınsa, o kadar fazla malzeme gerekir ve ne kadar fazla ödeme yaparsanız. Genellikle, 5 santimetre standart olarak alınır. Çimento betonunda tahliye yapmak için, duş kabinleri ve banyolar uygundur. Ayrıca bunlar maliyeti arttıran şeylerdir.

Tasarruf ipuçları

Bir çimento betonunun döşenmesi metrekare başına 25 ₺ ile 55 ₺ arasında olabilir. Ekstra yalıtım, yerden ısıtma veya büzülme ağları istiyorsanız toplam maliyette büyük artışlara sebep olursunuz. Sizin için bu işlemde tasarruf edebileceğiniz noktaları derledik.

  • Yerel bir usta seçin : Mümkün olduğunca çok profesyonelle konuşarak size en yakın olanı bulduğunuz takdirde oluşacak yol masrafından tasarruf edebilirsiniz.
  • Kendiniz yapın : Bir çimento betonu kesin ve profesyonel bir işlemdir, ancak kaba ve kaba talaş işlemlerini kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca alt zeminin uygulaması zor değildir ve toplam ücretten önemli miktarlarda tasarruf edebilirsiniz.

Teklifleri karşılaştır

Birden fazla teklifi karşılaştırarak maliyetten önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Web sitemiz aracılığıyla yerel uzmanlardan 6′ ya farklı teklif isteyebilir ve karşılaştırabilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklayın ve bilgilerinizi bırakın. Posta kutunuzda bir gün içinde birkaç teklif alacaksınız ve hemen karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

Paylaşım?

Laatste nieuws