Duvar Çit Maliyeti

Duvar Çit Maliyeti

Bahçenizde beklediğiniz mahremiyeti bulmak için duvar çiti yaptırmak her zaman çok pratik bir çözümdür. Bu şekilde eviniz hem daha esnetik bir görünüm kazanır hem de bahçe yaşantınız istenmeyen gözlere karşı koruma sağlar. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa bu sayfada duvar çitine ilişkin bütün bilgileri bu sitede bulacaksınız.

Çit kurulum maliyeti nedir?

maliyetBahçenize uygulayacağınız çitin çeşitleri ve maliyeti aşağıda liste halinde sunulmuştur. Bu bilgileri değerlendirerek kuruluma ilişkin alternatifleri ve size en uygun çözümü tespit etmeniz daha kolay olacaktır.

Ürün Çeşidi Ortalama fiyat
Emprenye tahtadan oluşan çit 50 – 120 avro arasında
Parke çit 80 -190 Euro arasında
Emprenye ağaçtan kapılar 60 – 390 Euro arasında
Sertağaç kapısı 140 – 740 Euro arasında
Montaj maliyetleri 10- 17,50 Euro arasında
  • Ekonomik seçenek: Komşu evin bahçesi ile irtibatınızı kesmek, kendi bahçenizde kimse görmeden rahatlıkla hareket edebilmek istiyorsanız iki bahçenin arasına standart bir çit koymak iyi bir fikirdir. Böyle bir operasyonun maliyeti metrekare için 50 – 190 Euro arasında değişir.
  • Ortalama seçenek:  Uygulamayı standart malzeme yerine daha dayanıklı ve kaliteli bir malzeme ile gerçekleştirmek isterseniz o zaman ahşap emprenye uygulaması tercih edebilirsiniz. Bu uygulmanın ömrü ortalama 15 yıldır ve malyeti yaklaşık metrekare için 60-390 Euro arasında değişir. Bu fiyata yerleştireceğiniz kapı maliyetini de ekleyebilirsiniz.
  • Ağaç malzemenin türü  Pahalı seçenek:  Uygulama emprenye ahşap kadar dayanıklı ancak aynı zamanda otantik ve estetik bir görüntü de oluştursun istiyorsanız bu kez size önerimiz parke çit uygulaması olacaktır. Parke çit uygulamasının malyeti metrekare için yaklaşık 80-190 Euro arasında değişir. Buna ek olarak yaklaşık 140-740 Euro arasında bir ahşap kapı maliyetini de dikkate almalısınız.

Duvar çiti uygulama maliyetini etkileyen faktörler

  • Ahşap uygulamasında iki çeşit ahşap kullanılır ; bunlardan birincisi emprenye ahşap, br diğeri ise sert ahşaptır.Emprenye ahşap: Emprenye ahşap, parke ile karşılaştırıldığında maliyetinin daha düşük olduğu görülecektir. Emprenye ahşap sert ağaçların sahip olduğu tüm kalite unsurlarına sahiptir ve son derece dayanıklıdır. Kullanım ömrü yaklaşık 15 yıldır. Aslında emprenya ahşap ağaç malzemesi yumuşak bir malzemedir ancak bu ağacı hava koşullarına, mantar ve böceklere karşı korumak üzere emprenye malzme ile kaplanır ve kullanım ömrü uzatılır.Emprenye çitin maliyeti yaklaşık 50-120 Euro arasında değişmektedir.

Sertağaç: Sertağaç, bugün piyasadaki en güçlü ağaç türüdür. Emprenye ahşaba göre kullanım ömrü daha uzundur. Ortalama kullanım ömrü 25 yıldır. Bakımı ve kullanımı son derece kolaydır. Genellikle meşe, kayın ve maun ağaçı kullanılarak üretilir.

  • Duvar çiti kapı uygulaması

Çit uygulamasının yanında çitin içine yerleştirilecek kapı da son derece önemlidir.Genellikle 90-180 cm boyutlarında kapılar tercih edilir. Bu boyutlarda emprenye ahşaptan yapılan bir kapının maliyeti uygulanan işçiliğe bağlı olarak 60-240 Euro arasında değişir. Aynı kapı parke malzemeyle yapıldığı durumlarda ise maliyeti 190-370 Euro’ya çıkar.

  • Profesyonel yardım almamak : Çit uygulamasını herhangi bir yardım almadan kendi şartlarımızda yapıp yapamayacağımızı düşünmemiz gerekir. Uygulamayı kendi şartlarımızda gerçekleştirdiğimizde maliyeti son derece aşağı çekebiliriz. Ancak hem çit uygulamasının hem de kapı montajının önemli bir uzmanlık gerektiren ve vakit alan işler olduğunu gözden uzak tutmayalım.
  • Ekstra uygulamalar

Aşağıda belirtilen uygulamalara her zaman ihtiyaç duymayız ancak zaman zaman bu tür uygulamalar ilginç sonuçlar verebilir.

ürün yaklaşık maliyet fayda
Mesh ekranlar Metre başına

5 Euro

Sarmaşık yetiştirerek biraz daha fazla mahremiyhet isteyen insanlar için idealdir.
Sarmaşık bitki örtüsü metrekare başına 25  40 Euro arasında Sadece daha fazla mahremiyet sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bahçenizin daha iyi bir görünümünü sağlar.

İlginç tasarruf ipuçları:

kurtarmakGörüldüğü gibi duvar çiti uygulaması kullanılan malzeme işçilik ücretlerine bağlı olarak belli bir maliyeti gerektirir. Fakat siz aşağıda belirtilen yollardan önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

  • Hazırlık çalışmalarını kendiniz yapmaya çalışın. Uygulama başlamadan önce alanın temizlenmesi ve boşaltılması gibi şlemleri kendimiz yaparsak uzmanını harcayacağı zaman azalacağından dolayı işçilik ücreti de düşecektir.
  • Pazarlık yapın : Hem malzeme satın alırken hem de işçilik hizmeti edinirken muhattaplaırımıza maliyetleri düşürme konusunda makul öneriler sunarak maliyeti %10’a kadar düşüreblirsiniz.
  • Sipariş edilen malzemeyi kendiniz toplayın. Çitin bahçenize yerleştirilmesi için gerekli olan malzemeyi yapı marketlerinden kendiniz temin edebilirsiniz.Bu durumda maliyetler düşer.

Fiyatları karşılaştırın

Uygulama sırasında hem kullanacağınız malzemelerin temini hem de işçilik ücretleri bakımından çevrenizde bulunan birkaç profesyonelden fiyat teklifi alarak size en uygun çözümü bulmanız maliyeti %30’a kadar düşürür. Bu sitede fiyat karşılaştırmak üzere temin edilmiş profesyonel kişilerin iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

 

Comments are closed.