Duvar fayans fiyatları

Duvar fayans fiyatları

Siz evinizin bir duvarını ya da birden çok duvarınımı fayanslatmak istiyor musunuz? Bu işleri yaptırmadan önce maliyetinin size ne kadara geleceğini öğrenmek mi istiyorsunuz? O zaman bu sayfada doğru adrestesiniz!

duvar fayansci

Fiyatları karşılaştırın?

Bedava ve koşulsuz bizden 6 çeşit yerel fayansçı’dan fiyat talebinde bulunun. Bunları kıyaslamak size yüzde 30’a çıkan tasarruflardan faydalanın!

Fayanslatmanın maliyeti nedir?

Duvar fayanslatmanın maliyeti çeşitli faktörlere bağlıdır. Sadece fayansın çeşidi değil,  bunun yanı sıra ustaların saat ücretleri ve kullanılan malzemelerede bağlıdır. Bizler sizin için çeşitli fiyatları bir sıraya dizdik.

Faktör Ortalama metre kare fiyatı
Fayanslar 8 & 69 tl arası
Seramik 8 & 39 tl arası
Doğal taş 24 & 69 tl arası
Fayansçı 24 & 39 tl arası
Malzemeler (tutkal, derz, vs.) 7 & 19 tl arası

Yukarıdaki tabelaya dayanarak, duvar fayanslatmanın maliyetini metre kare olarak 41 ile 129 tl arasında olduğunu görebilirsiniz.

Duvar fayanslatmanın tam maliyetini daha net bir görünüm vermek için, size üç tane ayrıntılı fiyat örneği hazırladık.

En ucuz seçenek. 3 metre kare büyüklüğündeki tuvalet duvarınızımı fayanslatmak istiyosunuz? Ucuz seramik fayansmı seçtiniz? Bu durumda toplam maliyeti (bir usta tarafından yerleştirilirse) size yaklaşık 190 tl ya mal olabileceğini dikkate almanız gerekir.

Orta seçenek. 10 metre kare olan mutfak duvarınızımı fayanslatmak istiyor musunuz? Duvarınızı seramik fayansla bir usta tarafından döşetmekmi istiyorsunuz? O halde bu proje için yaklaşık 800 ve 850 tl arası bir fiyatı aklınızda bulundurun

Büyük ve lüks seçenek. Son olarak, 20 metre karelik banyo duvarınızı tümden fayanslatmakmı istiyorsunuz?  O zaman size çıkartılacak maliyet yaklaşık 2,550 tl’ye dayanabilir.

Hangi seçenekler fayansın maliyetini belirler?

Genel olarak sizin yaptığınız seçimlere göre fayanslatmanın maliyeti değişecektir. Sizler için olası seçenekleri sıraya dizdik.

Seçenek 1: Fayans çeşidi

İlk olarak seçmeniz gereken hangi fayans türünü kullanmak istediğiniz. Bu konuda zaten sadece iki seçiminiz vardır. Oda ya seramik fayansdır veya doğal taştır. Aşağıdaki tabelada çeşitleri bulabilirsiniz.

Fayans Metre kare fiyatı Bilgi
Seramik fayans 8 & 81 tl arası  
Çini fayans 8 & 39 tl arası  Bu duvar fayansı evin her yerinde kullanılabilir.
Kumlu taş fayans 12 & 39 tl arası Normalde yer fayansı olarak kullanılır, ama duvardada iyi işlev yapar.
Terakota fayans  15 & 39 tl arası Emprenye olunca her mekana uyar.
Çimento fayans  59 & 81 tl arası Bu da her mekana uyar, emprenye olduğu sürece
Doğal taş fayans  24 & 69 tl arası
Arduvaz  24 & 69 tl arası Evin her yerinde kullanılabilir.
Yarma taş  29 & 69 tl arası Evin her yerinde kullanılabilir.
Kireç  34 & 69 tl arası Emprenye olunca her mekana uyar.
Kuvarsit  39 & 69 tl arası Evin her yerinde kullanılabilir.
Granit  49 & 69 tl arası Evin her yerinde kullanılabilir.
Mermer  49 & 69 tl arası Emprenye olması gerek

Emprenye etmek: Yukardaki tabelada gördüğünüz üzere bazı fayans çeşitlerinin emprenye olması gerek. Bu mutfak ve banyodaki nemden koruma amaçlı yapılan bir işlemdir. Emprenye ilaci litresine 32,50 tl karşılığında alınabilir. Bu 20 ve 35 metre kare arası fayansa yetecek bir miktar. Dikkat edinizki, gerçek gerekli miktar, fayans taşının emme etkisine bağlı.

Fayans seçerken diğer faktörleride göz ardı etmeyiniz:

PEI- değeri: Genel olarak piyasada bulunan bütün fayansları duvara yerleştirebilirsiniz.  Gerçi duvar fayansları sizin için daha ucuz bir alternatif olabilir. Bu tür fayanslar PEI-değeri 1 olarak bilinir. Bu değer aşınma direncini belirtir.

Secim 2 :  Usta fayansçımı yoksa değilmi?

Usta bir fayansçıya duvarlarınızı yaptırmak isterseniz bilmelisinizki saat ücretleri genelde 24 ve 39 tl arasıdır. Her usta saat ücreti almaz, bazısı fiyatı projeye göre belirler. Danışma amaçlı davetlere ustalar 50 tl civarında ek bir ücret talep edebiliyor. Genelde ustaya işi verince bu ücret tekrar faturanızdan toplu şekilde siliniyor.

Seçenek 3: Seçilen döşeme şekli.

Döşeme şekli büyük ölçüde odanın görünüşünü etkiler.  Piyasada farklı döşeme şekilleri bulabilirsiniz. Biz bunları üç’e farklı şekle ayırt ediyoruz:

  • Tamfayans motifi
  • Kesik fayans motifi
  • Çaprazfayans motifi

Yukardaki standart motiflerden hariç piyasada değişik motiflerde bulabilirsiniz. Örneğin dağınık fayans motifi, rumen fayans motifi, ve rüzğar gülü motifi. Bu tür desenlere ustanız normal ücretten daha fazla isteyebilir.

Seçenek 4: Kenar süsü

Genellikle banyo ya da mutfakta kullanılan bir işlemdir. Bu kenarlar banyonuza yada mutfağınıza ayriyetten bir renk katar. Bu süs kenarlar için ustalar normal fiyatın üstüne metre karesine 60 ile 95 tl ekliyebilir ve buna fazladan kullandığı malzemelerinde fiyatı dahildir.

Tasarruf ipucları

Eğer fayans yerleştirmeyi düşünüyorsanız hemen bir usta çağırmanızı tavsiye etmeyiz.  Herkes fayansı profesyonel bir şekilde yerleştiremez. Bu sizin içinde geçerli ise, ilk once farklı ustaları kıyaslayın. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Aşağıdaki tuş’a basarak bir dakikada bütün bilgilerinizi girin ve biz sizin mail adresinize 6 farklı ustanın koşulsuz olarak tekliflerini gönderelim. Alın ve karşılaştırın. Bu şekilde yüzde 30’a kadar düşen fiyatlardan faydalanın.

Fayansçımı lazım?

Genel bilgiler

  • Fayansçı genel
  • Fayans sıvama
  • Fayans yerleştirme

Fayans çeşitleri

  • Yer fayansı
  • Duvar fayansı
  • Yer ısıtma fayansı

Olasılıklar
– Salon fayanslama
– Mutfak fayanslama
– Tuvalet fayanslama
– Banyo fayanslama

Fayansçı ücretleri
– Banyo fayanslama fiyatları
– Mutfak fayanslama fiyatları
– Duvar fayans fiyatları
– Fayanslama fiyatları
– Fayans yerleştirme fiyatları
– Mutfak fayanslama fiyatları
– Yer döşetme fiyatları

Comments are closed.