EV DEKORASYON FİYATLARI

EV DEKORASYONU

(örnek resimler)

Evinizde mutlu değil misiniz? Eşyalarınızın eskidiğini ve güncelliğini yitirdiğini mi düşüyorsunuz? Artık sıradan bir ev yerine  göze hoş gelen, kullanımı kolay ve size huzur veren bir evde mi oturmak istiyorsunuz? Teknolojinin faydalarını ve yeniliğini evinize yansıtmaya mı karar verdiniz? O zaman doğru adrestesiniz. Ev dekorasyon çeşitleri, modern ev dizaynı  hakkında bilgi edinmek ve uygulanabilir bir ev dekorasyonu yapmak güncel fiyatlarla gerçek bütçe oluşturmak  için aradığınız tüm bilgiye  sayfamızda ulaşacaksınız.

Hayatımızın yarısından fazlasını yaşadığımız ve yaşam boyu kendimizi  güvenli  ve huzurlu hissettiğimiz yer olan evlerimiz bizim için çok değerlidir. Sağlığımıza ve aile mutluluğumuza direk etki eden bu mekanların; bize istediğimiz konforu, güveni, huzuru ve mutluluğu sağlaması yaşamımız için çok önemlidir. Evimiz için seçtiğimiz her şey; mobilyalar, aydınlatmalar, renkler, araç ve gereçler bize istediğimiz yaşam konforunu sağlamada önemli etkenlerdir.

EV DEKORASYON ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

 1. OTURMA ODASI DEKORASYONU                                                                                  (örnek resimler)                                                                                                         Oturma odaları günlük ev yaşantımızda en çok zaman geçirdiğimiz mekanlardır. Bu mekanları dekorasyon yaptırırken, en çok rahatlığına konforlu oluşuna dikkat etmeliyiz.
 2. ÇOCUK ODASI DEKORASYONU                                                                                         (örnek resimler)                                                                                                                       Çocuk odası dekorasyonunda çocuk sağlığına ve güvenliğine uygun malzemeler kullanmalıyız. Ayrıca kullanacağımız eşyalar ve objeler çocuklarımızın hayal gücünü ve gerçek dünya ilişkisini geliştirici özelliklere sahip olmasına dikkat etmeliyiz.
 3. BANYO- LAVABO ODASI DEKORASYONU                                                                       (örnek resimler)                                                                                                                       Banyo ve lavabolar evlerin en çok kirletilen ve en çok temiz tutulması gereken yerlerinden biridir. Bu bakımdan çabuk deforme olmayan, temizlenmesi kolay  ürünler seçmeliyiz.
 4. YATAK ODASI DEKORASYONU                                                                                           (örnek resimler)                                                                                                                       Uyku, sağlığımız için çok önemli bir gereksinimdir. Bu gereksinimi giderdiğimiz yatak odaları sağlıklı eşyalardan oluşması, fazla oksijen alması, bizi rahatlatıcı özelliklere sahip olması bizim için çok önemlidir. Yatak odası seçerken alerjik toz ve nem oluşturmayan, kokusuz ve sağlık şartlarımıza en uygun olanlarını seçmeliyiz.
 5. MUTFAK DEKORASYONU                                                                                                   (örnek resimler)                                                                                                                       Mutfak deyince aklımıza ilk gelen yemek olur, onun için; mutfağımızda her türlü yemek yapmaya elverişli ekipmanlar olması, bize kullanım kolaylığı sağlar. Sağlıklı ortamda doğru pişirilmiş yemekler sağlığımız ve ekonomimiz için büyük önem arz eder. Mutfak dekorasyonunda kullanım alanı genişliğine ve rahatlığına ayrıca dikkat etmeliyiz.
 6. MİSAFİR ODASI DEKORASYONU                                                                                      (örnek resimler)                                                                                                                        Evimize gelen insanları ağırladığımız mekanlar olan misafir odalarını, misafirler üzerinde güzel intibalar bırakması açısından hep en güzel  eşyalarla süslemek istemişizdir. Misafirlerimiz de güzel intibalar bırakmak onları en güzel şekilde ağırlamak bize mutluluk verir. Bu mutluluğu yakalamak misafirlerimizi hoşnut etmek için  bu mekanlarımız ; estetik görünümü güzel, kullanım rahatlığı olan eşyalar seçmeli ve dizaynına çok dikkat etmeliyiz. Ayrıca  bu ortamlarda renk bütünlüğünü yakalamaya ve açık tonlar kullanmaya, ortam huzuru bakımında önem vermeliyiz.

Bir Ev dekorasyonu yaptırmadan önce mutlaka bütçenizi oluşturmanız, neye ne kadar para vereceğinizi planlamanız gerekmektedir. Kullanılacak dekor malzemesi fiyatı ve iç mimarlık hak ediş fiyatı  bütçenizin ana giderlerini oluşturur. Buna extra, anlaşmaya bağlı olarak nakliye fiyatı da eklenebilir.

İç mimarlık hak ediş fiyatları  iki şekilde oluşur.

 1.  Malzeme fiyatına orantılı: Genel dekorasyon malzemesinin toplam ücreti üzerinden en fazla % 40 olacak şekilde fiyat belirleme. Tabi bu her zaman geçerli olmaya bilir. Küçük çaplı dekorasyon işlerinde  uygulanabilir. Oranı belirleme tamamen karşılıklı mutabakata bağlıdır.
 2. Sabit fiyatlı iç mimarlık ücreti üzerinden anlaşma: Burada işin ne kadar zamanda biteceğine, büyüklüğü veya küçüklüğüne bakılmadan sabit bir fiyat üzerinden yapılan  anlaşmadır.
                         EV DEKORASYON FİYATLARI
MUTFAK DEKORASYONU 7.250 TL İLE  13.500 TL
OTURMA ODASI DEKORASYONU 5.500 TL İLE  10.000 TL
MİSAFİR SALONU DEKORASYONU 9.800 TL İLE  22.500 TL
YATAK ODASI DEKORASYONU 4.000 TL İLE  12.000 TL
ÇOCUK ODASI DEKORASYONU 3.500 TL İLE    7.500 TL
BANYO- LAVABO ODASI DEKORASYONU 1.500 TL İLE    2.500 TL


EV DEKORASYON ŞEKLİNİ BELİRLEYEN ETKENLER

 • Ev halkını oluşturan bireyler: Bir ev dekorasyonunda; evde kaç kişi yaşadığı, yaş grupları, eğitim ve öğrenim seviyeleri, yaptığı işler, okuyanlar için okuduğu okul ve bölüm, sağlık durumlarıyla ilgili  herhangi bir hastalılık, sakatlık ve alerjik durumları var mı? mutlaka göz önüne alınmalıdır. Evde yaşayan bireylerin mutluluğu göz önüne tutularak yapılan ev dekorasyonları genel aile mutluluğuna ve aile bireylerine verdiğimiz önemi yansıtır. Bu aile bağlarının güçlenmesi ve korunması açısından bize önemli katkı sağlar.
 • Evin ölçüleri ve bulunduğu semt: Evimizin ölçüleri ve bulunduğumuz semtteki yaşam tarzı ev dekorasyonunun  görselliğini ve fiyatını oluşturmada başlıca etkenlerdir. Yaşam tarzımıza uygun semtlerde oturmak ve isteklerimizi karşılayacak büyüklükte ev seçmek; hem yaşam mutluluğumuz hemde ev dekorasyonumuz için belirleyici etkenlerdir.
 • Ekonomik şartlar: İyi bir dekor pahalı bir dekor değildir. İyi bir dekorasyon yaptırmak için büyük bütçe oluşturmanıza gerek yok. İyi bir araştırma, doğru bir iç mimar  size kaliteyi ucuza temin etmenize yeterli.
 • Çalışma hayatınız: Çalışma hayatınız evinize çok yansıyorsa; ev toplantıları, ev çalışması  gibi durumlarla çok sık karşılaşıyorsanız bu ev  dekorasyonunu  başlı başına etkiler. Ev dizaynının buna elverişli olması iş veriminizi artıracaktır.

EV DEKORASYONUN AMACI VE ÖNEMİ

Bir ev dekorasyonunun başlıca amacı; aile bireylerinin  mutlu ve huzurlu olarak evde daha çok vakit geçirmesini sağlamaktır. Bir arada daha çok vakit geçiren ev halkının aile bağlarının güçlenmesi ve birbirlerine destek olmaları, aile mutluluğu ve toplum yapısı açısından  büyük önem arz eder. Aile bağları güçlü, o terbiye ve ahlak anlayışı içinde büyümüş insanların topluma olumlu katkıları çok, suç işleme oranları düşüktür.

EV DEKORASYONUNDA İP UÇLARI

 • Size ilham vermesi açısından birden çok dekorasyon örneklerine bakın
 • Küçük dekor değişikleri yapmak sizi mutlu edebilir. Bunu kendinizin yapması, size tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
 • Sizi mutlu eden anılarınızı ait eşyaları dekorasyonun içine katın.

Comments are closed.