Teklif al, tasarruf yap

Güneş enerjisi ile çalışan ısıtıcı fiyatları

Evinizi güneş enerjisiyle ısıtmak farklı alternatif ısıtma yöntemlerine göre daha avantajlıdır.

gunes panelleri

Güneş enerjili su ısıtıcının maliyeti.

Daha fazla yeşil enerji’den faydalanmak, aylık elektirik faturasını düşürmek, ve başka kulağa hoşgelen şeyler. Çoğumuz artık evimize güneş paneli veya güneş enerjili su ısıtıcı yerleştirmeyi düşünüyor. Bu şekilde hem elektirik faturası azalıyor hemde doğaya faydamız oluyor.

Evinizi yeşil enerjiye çevirmek isteyebilirsiniz. Bu tür yatırımların size olan avantaji ise bir kerelik olduğudur ve sonraki senelerde enerji faturanızda ciddi tasarruflara sebep olduğudur. kalmayacaktır. Çoğu zaman güneş enerjili su ısıtıcısı en uygun yatırım şeklidir, eketrik faturanızı düşürür.

Güneş enerjili su ısıtıcısının maliyeti nedir?

Eğer ki güneş enerjili su ısıtıcısının fiyatını öğrenmek istiyorsanız bu sizin ev halinize bağlıdır. Evdeki kişi sayısı yükseldikçe güneş enerjili su ısıtıcısının da maliyeti yükselecektir. Yani 2 kişi yaşıyorsanız maliyeti daha ucuz olacaktır. Eğer 4 kişi yaşıyorsanız bunun fiyatı daha yüksektir. Bilginiz olsun diye size en ucuz güneş enerjili çalışan su ısıtıcısının fiyatını öğrendik, 2000 tl olarak başlayan bu fiyatlar 5600 tl’ye kadar çıkabiliyor.

Size güneş enerjili su ısıtıcısının ortalama maliyetini aşağıdaki tabelada göstermek istedik.

Güneş enerjili su ısıtıcısını çeşitleri Ortalama maliyeti
Kazanın kapasitesi 100 litre ise (1kolektör) 1.900 & 2.500 tl arası
Kazanın kapasitesi 100 litre ise (2 kolektör) 2.700 & 3.300 tl arası
Kazanın kapasitesi 200 litre ise (2 kolektör) 3.300 & 3.700 tl arası
Kazanın kapasitesi 300 litre ise  (3 kolektör) 4.700 & 5.500 tl arası

Tabi ki, güneş enerjili su ısıtıcısının maliyeti değişik faktörlerede bağlı. Kişisel seçimleriniz bu maliyeti bir hayli etkiliyebilir.

  • En ucuz seçenek. Küçük bir aileniz mi var doğaya ve cüzdanınıza önemmi veriyorsunuz? O halde yatırım yapmak için fazla bir bütçenizde yoktur? Ama bu sizin durumunuzda zaten söz konusu olamaz. Sizin ev halinize göre size sadece küçük boyutta kapasitesi 100 litre olan tek kolektörlü bir güneş enerjili su ısıtıcısı gerekmektedir. Bu şekilde siz gaz tüketiminizi senede 100 kübik metre düşürebilirsiniz. Bu boyutta olan bir güneş enerjili su ısıtıcısının fiyatı 1.900 tl civarında eve taktırabilirsiniz.
  • Çok tasarruflu seçenek. Küçük değilde büyük bir aileniz varsa ve hergün çok miktarda su harcanıyorsa, mesela kızınız hergün bir saat banyo yapıyorsa, gaz tüketiminizin baya yüksek olduğunun farkına vamışsınızdır. Bunu düşürmek istiyorsanız ve bunu doğaya zarar vermeden yapmak istiyorsanız? O zaman sizin almanız gereken 300 litrelik 3 kolektörlü güneş enerjili su ısıtıcısıdır. Bu şekilde çok kolayca en az 285 kübik metre gaz, ve senede 180 tl kadar enerji faturanızdan tasarruf edebilirsiniz. Bu güneş enerjili su ısıtıcısının fiyatı ise 4.700 tl’dir.
  • Az güneş kullanımlı seçenek.  Eğer elektirikle çalışan bir kazana sahipseniz ve maliyeti sizin gözünüzde çokmu yüksek? En iyi bir şekilde tasarruf etmek istiyorsanız güneş enerjili su ısıtıcısı almanızı tavsiye ederiz. Ancak çatınız yeterli güneş almıyormu? O zaman sizin seçiminiz 2 kolektörlü 100 litre kapasiteli güneş enerjili su ısısıtıcısı olmalıdır. Bu durumda göz önünde bulundurmanız gereken maliyet 2.700 ve 3.300 tl arasıdır. Bu yatırım aracılığıyla 125 tl kadar gaz faturanızdan tasarruf edebilirsiniz.

Başka masraflar varmı?

Güneş enerjili su ısıtıcısı aldığınızda ana fiyatın üstüne eklenen başka masraf ise, yerleştirme parasıdır. Güneş enerjili su ısıtıcısının yerleştirilmesinin maliyeti cok farklı olabilir. Bunu yerleştirilmesi size 450 tl tutabilir fakat bu fiyat 2000 tl’ye kadar da çıkabilir. Güneş enerjili su ısıtıcısının yerleştirmenin fiyatının genellikle büyük bölümü sizin özel durumunuza bağlıdır. Çatınız düzmü yoksa değilmi? Kalorifer kazanınız nerde takılı?  Bu tür faktörlere dayanarak Güneş enerjili su ısıtıcısının yerleştirme maliyeti belirlenir. Bu işlere başlamadan çeşitli firmalara fiyat talebinde bulunmak cok mantıklı bir karar olacaktır.

Güneş enerjili su ısıtıcısının fiyat şekillendirilmesi

Güneş enerjili su ısıtıcısının fiyatının hangi bölümlerden oluştuğunu öğrenmek istiyorsanız fiyat şekillendirilmesine bir göz atmak iyi bir fikir olabilir. Bunu yaptığımızda bunun iki bölümden oluştuḡunu göreceğiz. Bu alanda malzeme fiyatlarınıda (yüzde 75 oranında) sözde işçilik masrafından( yüzde 25 oranında)  ayırıyoruz. Göründüğü kadarıyla işçiliğin maliyeti düşük oranda olmasına rağmen yinede çeşitli firmaların tekliflerini karşılaştırıp size en uygununu bulabilirsiniz. Bu şekilde tasarruf edebilirsiniz.

Tasarruf etmek için ilginç fikirler

Sizde evinizin biraz daha çevre dostu olmasını istiyorsanız ve bunun için güneş enerjili su ısıtıcısı kullanmak mı istiyorsnuz? O zaman aşağıdaki ipuçlarını dikkate almakla iyi edersiniz.

  • En verimli yere bağlayın. Ne zaman güneş enerjili su ısıtıcı evinizdeki tüm aygıtlar, musluklar için yeteri kadar sıcak su üretemiyorsa ozaman bir bakın evin en çok sıcak suyunu harcıyan yeri neresi. Onu bulduktan sonra güneş enerjili su ısıtıcısını o alanın en uygun yerine yerleştirebilirsiniz.
  • Kolektörlerin yeri. Güneş enerjili su ısıtıcının suyunu en verimli şekilde ısıtmanın yolu, kolektörlerin en uygun pozisyonda yerleştirilmesi. Çoğu zaman evın en ideal 30 ve 40 derece çapında yerleştirilmesi.
  • Sübvansiyon. Her ne kadar sübvansiyonlar azaldıysa da halen bir şekilde güneş enerjili çalışan su ısıtıcısını evinize yerleştirmek için sübvansiyon alabilirsiniz. Bunun için belediyenize danışabilirsiniz. Bu şekilde yinede  güneş enerjili su ısıtıcısı evinize taktırarak zaten büyük bir miktar tasarruf  edebilirsiniz. Genel sübvansiyon bilgilerini burdan okuyabilirsiniz.

Teklifleri karşılaştırmak

Teklifleri karşılaştırmak size en çok parayı kazandıran yöntemdir. Maliyetler çok değişebilir, çünkü her işlem özeldir. Ne mutluki bizim sitemizde bedava ve koşulsuz bir şekilde 6 talepte bulunup çevrenizdeki ustaların maliyetlerini kıyaslıyabilirsiniz. Aşağıdaki tuşa basın ve bilgilerinizi doldurun. Bu sayede yüzde 30’a kadar düşen fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Genel bilgiler

– Genel Güneş enerjisiyle çalışan ısıtıcı
– Güneş enerjisiyle çalışan ısıtıcı çalışması
– Güneş enerjisiyle çalışan ısıtıcının geri ödeme zamanı
– Güneş enerjisiyle çalışan ısıtıcının kar oranı
–  Kazan kompak veya Standart?
– İlgi noktaları
– Ne tür bir tavan?
– Kalite işareti güneş enerjili su ısıtıcı
– Bakım güneş enerjili su ısıtıcı

Sübvansiyon
– Sübvansiyon güneş enerjili su ısıtıcı

Maliyetler
– Güneş enerjili su ısıtıcı fiyatı

Fiyat kiyaslamakmi?

Bedava ve koşulsuz bir şekilde sayfamızdan çevrenizdeki 6 ehil firmandan fiyat teklifi talep edin. Bu şekilde %30’a kadar tasarruf edin.

Laatste nieuws