Teklif al, tasarruf yap

 Güneş panelleri fiyatları

Gittikçe daha fazla insan klasik kirletici enerji kaynaklarını değistirmeye çalışıyorlar. Bunların yerine doğaya zarar vermeyen türleri kullanmayı tercih ediyorlar. Bu konuda en doğru seçenek güneş panelleridir. Sizde evinizin çatısına güneş panellerimi takmak istiyorsunuz ama yapmadan önce maliyetinimi öğrenmek istiyorsunuz? O zaman bu sayfa da bütün bilgileri bulabilirsiniz.

Güneş panelleri fiyatları

Çok çeşit

Alacağınız güneş panellerinin fiyatları sizin isteklerinize göre belirlenir. Güneş panellerinin fiyatı panellerin kalitesine, takacak olan ustaya,  panellerin gücüne ve PV-sisteminin ömrüne de bağlıdır.  Tam bir PV-sistem kurulursa size bir kaç bin tl kadar tutabilir fakat 7 ve 10 sene arası harcadığınız masrafı geri kazanabilirsiniz ve bundan sonrada elektirik faturası ödemenize gerek kalmayacaktır. Ancak harcadığınız elektirik güneş panellerinin ürettiğinden fazlaysa o zaman o fazlalığı ödemek zorunda kalırsınız. Her sene elektirik şirketleri ücretlerini yükseltiyor, bu yüzden güneş panelleri ilerki zamanda size tasarufflu olacaktır.

Ortalama güneş paneli yerleştirtme fiyatları

Güneş panellerini fiyatlandirirken genelde kullanilan birim W/m2. Metre kare watt’tir. Ve ya kWh, saatine harcadığı kilowatt. Bir metre kare Watt, nerdeyse 0,90 kWh ederinde. Ortalama bir aile bir senede yaklaşık 3.500 kWh harcıyor. Bunun için 3900 W/m2 değerinde bir enerji üretilmesi gerekiyor. Altta sizinle güneş panellerinin fiyatlarını içeren bir tabela paylaştık. (ortalama, dönüştürücü ve yerleştirme dahil, düzeltici bu fiyatlara dahil değil)

Evdeki kişi sayısı Ortalama, yıllık tüketim Panel sayısı Maliyet dahil inverter ve yükleme Tasarruf yılda ortalama
1 2200 11 5.050,00 tl 515,00 tl
2 3300 16 7.550,00 tl 768,00 tl
3 4000 20 9.050,00 tl 927,00 tl
4 4500 22 10.150,00 tl 999,00 tl
5 5200 25 11.550,00 tl 1.206,00 tl
6 5300 26 11.550 tl 1.225,00 tl

Fiyatını ve gelirini etkileyen seçenekler.

Güneş paneli taktırmadan yaptığıniz seçimler hem fiyat açısından hem de yapacağınız kar açısından çok önemli. Bizler sizin için bunları sıraladık.

Seçenek 1: güneş paneli çeşitleri.

İlk olarak verceğiniz karar, almak istediğiniz güneş paneli çeşididir. Üç çeşit panel ayirt ediyoruz. Biri monokristalin güneş panelleri, polikristalin güneş panelleri, ve ince film güneş panelleri.  İlk iki seçenek kristalin’den oluşuyor. Monokristalin güneş panelleri en çok kar bırakanlardır fakat en pahalı çeşittir. İnce film güneş panelleri  bugünlerde daha az popular. Bunun nedeni ise bu tür güneş paneli ucuz üstelikte az karlı olduğu için tercih edilmiyor.

Seçenek 2: güneş panellerinin gücü.

Güneş paneli türü kadar önemli olan bir güneş panelinin ne kadar güclü olduğudur. En çok seçilen güneş panellerinin gücü 250 W/m2 dir. Bilmeniz gereken bir panelin ne kadar yüksek gücü varsa, o kadar çok kar bırakıcak olmasıdır, ama bir o kadarda pahalı olacaktır. Fazla büyük çatısı olmayanlar genellikle bu tür güneş panelini seçer. Bu şekilde küçük bir alandan yeterince güneş enerjisi biriktirilir.

Secenek 3 : şekillendirici.

Güneş panellerinin ömrü ortalama 25 yıldır, bir inverter’in ise ortalama 10 yıl yaşam süreci vardır. Bu nedenle en az bir kez yenilenmesi gerekicektir. 4.000 W/m2 gücü olan toplam 16 güneş panelini yerleştirirken, unutmayinki size fiyatı 1200 tl olan bir şekillendiriciye de ihtiyacınız olacak. Ve bu fiyat taktırma masraflarını içermez.

Seçenek 4:  yerleştirme fiyatı

Güneş paneli yerleştirmenin iki yolu var. İlk seçenek kendinizin güneş panellerini takmanız. Ancak bunu bir ustaya yaptırabilirsiniz. Güneş panellerinin düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gerektiği için, genelde bu bir usta tarafından yapılır. Bunu yaptırmak istiyorsanız normal alış fiyatının üstüne yüzde 20 ekstra bir mebla ekleyerek ödeyeceğiniz tutarı hesaplayabilirsiniz.

Güneş paneli kar oranı

Güneş panellerinden yapabileceğiniz kar (ve büyük ölçüde yatırımınızın geri kazanma süresini karşılayacak olan) çeşitli faktörlere bağlıdır. Örneğin, her zaman güneş panellerini güney’e bakacak bir şekilde ve doğru eğilim’de yerleştirilmesini sağlayın.  Düzenli olarak güneş panellerinize takılan yapraklardan, yosun ve hayvan dışkılarından arındırın. Sadece bu şekilde panelleriniz en iyi şekilde güneş enerjisini biriktirebilir. Daha fazla bilgiyi güneş pannelleri ve kar sayfamızda bulabilirsiniz.

Güneş panelleri satın almak.

Birçok insanın sorduğu soru güneş panelleri satın almak avantajlımıdır? Bunun cevabı çok basit.  7 ve 10 sene arası bütün masrafınızı karşılamış olcaksınız. Bu süre içersinde elektirik faturanız her sene biraz daha yükselecektir. Ama şunu bilinki yaklaşık 10 sene sonrası bir daha fatura ödemenize gerek kalmayacaktır. Bu sayede doğayı temiz tutma için de katkıda bulunmuş olacaksınız. Güneş panelinin yanı sıra güneş enerjisi ile çalışan ısıtıcıda kullanabilirsiniz. Hangi çeşidin sizin için daha ilginç olduğunu güneş enerjisi ile çalışan ısıtıcı sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Fiyat kıyaslama yardımcı oluyor

Güneş panellerine talep artığı için, satıcı sayısı büyüyor. Bu da seçim yapmanızı zorlaştırıyor. Ayrıca, gerekli ölçüler kişiye özel olduğu için fiyat farkıda çok yüksek olabilir. Bizde bölgenizde olan birden fazla ustanın fiyatlarını basitçe kıyaslayabilirsiniz. Bir kaç dakika içersinde bu sayfada olan talep formunu doldurup gönderin ve 6 farklı çevrenizde bulunan ustalardan teklif alıp karşılaştırın. Bu karşılaştırma sayesinde yüzde 30’a kadar indirimden faydalanın.

Daha fazla bilgi

Eğer seçim yapmadan önce daha fazla bilgiyemi ihtiyacınız var? O zaman aşağıdaki linklere tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

  • Güneş paneli hakkında bilgi
  • Güneş panelinin avantajları ve dezavantajları
  • Güneş panelinin kar’ı
  • Güneş paneli satın almak
  • Güneş paneli karşılaştırmak

Genel bilgiler
– Güneş panellerinin maliyeti
– Güneş paneli satın almak
– Güneş panellerini değiştirmek

Akıllı sayaç güneş paneller
– Avantajlar ve deavantajlar
– Güneş panellerinin çeşitleri

Bilinmesi gereken önemli şeyler!
– Güneş panelleri ve KDV
– Sübvansiyon güneş panelleri
– Redelivery akışı

Geri ödeme süresi ve iade
– Geri ödeme güneş panelleri
– Verimlilik güneş panelleri

Olanakları
– Güneş panelleri yanları açık garaj
– Güneş panelleri karavan
– Bahçede güneş panelleri
– Balkon güneş panelleri
Maliyeti
– Fiyat güneş panelleri

 

Laatste nieuws