Teklif al, tasarruf yap

Halı Döşeme Maliyeti

Günümüzde zemin döşemenin bir çok alternatifi olmakla birlikte zemini halıyla döşemek her zaman en çok tercih edilen seçenektir. Zeminde halıyı tercih etmenin en önemli sebebi halının zeminin hava almasına uygun bir malzemede olmasıdır. Ayrıca halı daha yüksek dekoratif bir işleve sahiptir ve sıcak görünümüyle ortamda daha olumlu bir etki yaratır. Piyasada halı satın almak için birçok yer bulabilirsiniz ancak ihtiyacınıza en uygun, en kaliteli malzemeyi bulmak için araştırma yapmanız gerekebilir.

– maliyetin oluşumu

Halı seçimi yapılırken genellikle alternatif halılar mağaza içerisinde yere serilmek suretiyle tehşir edilir. Ve seçilen halı satıcı tarafından bir defada eve götürülerek montaj gerçekleşir.

– halı kullanım kolaylıkları

Halılarımızı zemine sabitleyerek hem kullanımı kolaylaştırılır hem de kırışmak suretiyle görüntüde meydana gelecek görüntü kirliliğinin önüne geçebiliriz. Zaman zaman birkaç halıyı birbirine sabitleyerek kullanmak zorunda kalabiliriz.

400 cm genişliğinde halı üzerinde çalışmak birlik Birim başına maliyet
Halıyı geri al Metrekare 8 ₺
Halıyı yerel olarak halılayın ve yapıştırıcıya sabitleyin Metrekare Ek ücret 2.75 ₺
Tamamen halı yapıştırma, sadece yüzde 100 düz altlık ile mümkündür Metrekare Ek ücret 2.75 ₺
Halıyı kaburgalara halılayın ve altlık üzerine sabitleyin Metrekare Ek ücret 2.75 ₺
Halıda dikişler yapın ve yapıştırıcı veya kaynak bant ile sabitleyin

Zaman zaman çok yumuşak malzeme kullanılmış bir halının tamamen düz zeminde sabit durması için de halı yere sabitlenebilir. Bu işlem için mağazalardan özel olarak yapılmış kaymaları önleyecek malzemeler satın alıp döşemeniz gerekir.

-Maliyeti etkileyen faktörler

seçenek 1 : Halının maliyetini etkileyen en önemli faktör zeminin büyüklüğüdür. Duvardan duvara döşenecek halılarda odanın halı standartlarına uygun genişlikte olması işi kolaylaştıracağı gibi Maliyeti de azaltır. Bu tip halılarda genişlik genellikle 4 m hesaplanır. Buna göre genişliği 4 m olan bir odaya bu halının montajı kolay ve ucuzdur. Daha küçük zeminlere yapılan montaj halının kısmen zayi olmasını gerektirdiği gibi montaj süresi de uzatacağız için işçilik ücretini de arttırır.

seçenek 2 : Halının zemine yapıştırılmasından halı yıllarca düzgün bir şekilde kalabilir. Ancak halıdan sıkıldığınızda ya da başka bir sebepten değiştirmek istediğinizde işiniz bir hayli zor olacaktır. Çünkü bu durumda halıyla birlikte yapışkan sürülmüş zemini de değiştirmeniz gerekir. Bu yöntem genellikle merdivenlere halı döşerken kullanılır.

seçenek 3 : Lokal sınırlama yönteminde kenar sabitleme lataları ile sadece halıların kenarları yere sabitlenir. Bu yolu seçtiğinizde halıyı değiştirmek istediğinizde işiniz daha kolay olacaktır. Sadece lataları sökerek halıyı zeminden kaldırabilirsiniz.

Tasarruf ipuçları:

•Halı döşeme faliyetinden önce mekanınızda yapılabilecek hazırlık çalışmalarını kendiniz yaptığınız takdirde montaj için gelen profesyonelin işi daha çabuk biteceğinden işçilik ücreti Maliyeti de azalacaktır.

• Halı döşetmeye karar verdiğinizde çevrenizde bulunan şirketlerden malzeme ve fiyat teklifi alarak karşılaştırma yaptıktan sonra size uygun çözüme karar vermeniz Maliyeti %40’a kadar düşürür

 

 

Laatste nieuws