Teklif al, tasarruf yap

Halı yıkatma fiyatları

Hepimiz evimizde ya da iş yerimizde halı kullanırız. Birçok insan için halı yer döşemesinde  vazgeçilmez bir alternatiftir. Ancak kullanışlı ve estetik olmasına rağmen temizlik ve hijyen konusunda zorlandığımız da bir gerçektir. Evimizde ve iş yerimizde bulunan halıların günlük temizliğini kendi şartlarımızda yapsak bile uzun süreli ve daha detaylı temizlik için halı yıkama şirketlerinden hizmet almamız gerekir çünkü kendi şartlarımızda yapacağımız temizlikte hijyen ve kalite anlamında beklediğimiz sonucu alamayız. Temizlik şirketlerinin kullandığı profesyonel aletler ve tüketim malzemeleri bizim kendi imkanlarımızla yaptığımız temizliğe göre çok daha iyi sonuç verirler. Bunun dışında bazı halıların büyüklüğü ve malzemesi itibariyle mutlak suretle uzman temizleyiciler tarafından temizlenmesi gerekir. Bu sitede sizler için halı temizliğinin ayrıntıları ve maliyeti konusunda bilgiler veriyoruz.

Halı yıkatma fiyatları

 

Halı yıkama şirketlerinden hizmet alımı

Yukarıda belirtildiği gibi halılarımızın günlük temizliğini evimizde bulunan ancak profesyonel olmayan süpürge ve temizlik malzemeleriyle kendimiz yapabilir ya da yardımcılarımıza yaptırabiliriz. Ancak birkaç ay içerisinde bu temizlik yetersiz hale gelir ve daha detaylı ve profesyonel bir temizliğe ihtiyaç duyulur. Halı temizliği yapan şirketler genellikle halılarınızı evden alıp temizlendikten sonra evde teslim ederler. Fiyatlarını da halının cinsine ve metrekaresine göre belirlerler. Bazı halı türlerinin temizliği diğerlerine göre daha çok uzmanlık gerektirir ve daha pahalıya mal olur. Her sektörde olduğu gibi halı yıkamanın metrekare fiyatı da iş yerinin bulunduğu muhite, iş yerinin tanınınır olup olmamasına göre değişir bu yüzden çevrenizde bulunan birkaç şirketten teklif alarak ve şirketlerin çalışmalarıyla ilgili çevrenizden bilgi alarak en uygun çözüme ulaşabilirsiniz.

Profesyonel halı yıkama fiyatları

Halı yıkama fiyatları halının cinsine, yaşanan muhitin gelir düzeyine ve şirketin tanınırlık düzeyine göre değişir. Aşağıda bazı cins halıların metrekare üzerinden temizleme fiyatlarına ilişkin bilgiler derledik. Bu fiyatlar sizin fiyatları kıyaslamanızda fayda sağlayacaktır.

Cinsi Metre kare fiyatı Açıklama
 Makine Halısı  3.00 tl Ev halıları
 Isparta Halı Yün  5.50 tl Pamuk saçaklı halılar
 El dokuma Halı  8.00 – 12.00 arası Cinsine göre fiyat
değişir
Aksesuar Halılar  6.00 – 15.00 arası Cinsine göre fiyat
değişir
Çin – Nepal – Hereke  10.00-15.00 arası Cinsine göre fiyat
değişir
Yerinde Halı Yıkama  4.00-6.00 arası 80 m2 üzeri (3.50 tl)

 

*Yukardaki tabeladaki fiyatlarda KDV dâhil değildir. Üsteki bilgiler sizin durumunuzu temsil etmiyor olabilir. Bu yüzden liste haricinde olan özel durumlardan bir değerlendirme yaptık.

Çift yıkama: Bazen halı yıkama uzmanları, bir halının kır oranına göre bir halının iki kez yıkanmasını uygun görürler. Bu öncelikle size danışılır. Bu ek masraf getirir. Genellikle ev’de tüylü hayvan beslendiğinde temizlenmesi zor lekeler oluşur. Bu durumda sizden metre karesine ek bir 3 tl alınır.

Kilim temizletme: Üç farklı kilim ayırt ediyoruz, hint, yün ve rölyef. Bunları özel bir şirket tarafından temizletebilirsiniz. Genelde kilimlerde lekeler daha çabuk yapılmış olduğu malzemeye işler. Bu yüzden temizletmek daha uygun olur. Ortalama metre karesine 7 tl alır sizden temizlikçi şirket.
İpek halı temizliği: ipek halı çok narindir ve temizliğide bu yüzden çok dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir işlem. Daha önce bu tür halı yıkamada tecrübeli değilseniz, halının yapısını bozabilir, yıpratabilirsiniz. Mesela ipek halı yıkarken renk koruyucu kullanmanız gerektiğini biliyormuydunuz? Bu tür halıların temizliğinde, profesyonel bir halı yıkama şirketinin hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. İpek halının cinsine göre, metre karesinde 20 ile 50 tl arası bir ücret talep edilebilir.

Diğer işler: Halı kenarları yıpranabilir. Yanlış temizlik sonucu hırpalanırlar. Halı yıkama şirketleri bunları sizin için tekrar overloklayabilir. Bu hizmeti size metresine 3,5 ile 8 tl arası sunar. Halılarıza iyi bakın ve ilerki zamanlarda yenileme masraflarından tasarruf edin.

Tasarruf edin

Periodik olarak bir halı yıkama şirketine başvurursanız, bunun maliyeti bir süre sonra halınızın değerini aşar. Ve bu sizin kesenize zarar verir. Bu tür gereksiz masraflardan tasarruf edesiniz diye size bir kaç tavsiyede bulunacağız. Lütfen nasihatlarımı göz ardı etmeyiniz.

Tavsiye 1: Temiz tut

Halılarınızı temiz tutmaya çalışın. Yere dökülen maddeleri yerde bırakmayın. Mesela halınıza kahve veya şarabmı döküldü, deterjanla bunları anında temizlemek mümkün. Hatta iki üç günlük leke karbonat’ın yardımıyla kolayca temizlenebilir. Bir avuç karbot leke üstünde bırakılır ve iyiçe halıya işlemesi beklenir, daha sonra kolayca süpülülüp temizlenir. Yağ lekeleri ise bulaşık sabunu ile kolayca çıkar. Çok bekleyip, lekelerin halıya işlemesine izin vermeyin. Bu şekilde kendinizi gereksiz masraflardan uzak tutun.

Tavsiye 2: Fiyat teklifi kıyaslayın

Halılarınızı temizlemek için fazla vaktiniz yokmu? Yoksa halılarınız kendiniz tarafından temizlenmek için çokmu kirli? O halde profesyonel bir şirketten yardım alabilirsiniz. Halılarınızı bir şirkete teslim etmeden önce muhakkak farklı işyerlerinden bilgi ve fiyat teklifi alın. Her firmanın kendine öz fiyatları ve şartlari vardir. Kimi evinizde yapar temizliği, kimi ise halınızı atolyesinde temizletir. Bu da farklı fiyatlar çikarir karşımıza. Basit bir kıyaslama size yüzde 30lara çıkan bir tasarruf getirebilir.

Fiyat kıyaslayın

Sizde nasil %30’a kadar bir tasarruf’tan yararlanabileceğinizi bilmekmi istiyorsunuz? Üstelik bunu fazla vakit geçirmeden ve emek harcamadanmi öğrenmek istiyorsunuz? O halde sayfamiz üzerinden tek bir tık ile, çevrenizdeki 6 farklı halı yıkatma firmalarından sizin için fiyat teklifi talebinde bulunalım. Siz sadece epostanıza gelecek olan teklifleri değerlendirin ve yüzde 30’a kadar olan bir tasarruf’tan faydalanın.

Laatste nieuws