HR++ Cam ve Maliyeti

HR++ Cam ve Maliyeti

Enerji faturanızdan önemli bir miktar tasarruf etmek ister misiniz ?  Bu durumda  HR ++ glass kullanarak evinizdeki ısı kaybını kalıcı olarak sınırlamayabilirsiniz . Bu cam türü mükemmel bir yalıtım değerine sahiptir, böylece bölgedeki nerdeyse tüm ısı kaybı giderilebilir. Bu size de imkansız gibi mi geliyor? Artık tereddüt etmeyin ve mevcut camınızın HR ++ cam ile değiştirilmesinin sizin için yaratacağı tasarrufu keşfedin.

Cam maliyetleri

  Kesin fiyatlar hakkında mı merak ediyorsunuz?

HR ++ glass’un maliyeti nedir?

maliyet

Enerji faturanızda önemli miktarda tasarruf elde etmek istiyorsanız, HR ++ glass kullanmak uygun bir seçimdir. Bu cam soy gazlarla doldurulmuş cam plakalar arasında bir boşluğa sahiptir. Bu, ısının evde iyi bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar, böylece gereksiz harcanan enerjilere ödenen maliyetlere gerek kalmaz. Bu kulaklardaki imkansız gibi geliyor ancak sizde olası maliyetleri listeledik. Aşağıdaki tabloda gösterilen fiyatlar ortalama 5 – 6 metrekaredir.

türOrtalama maliyetM2 başına ortalama fiyat
HR ++410 – 560 TL arasında75 – 95 TL arasında
HR ++ ekstra güneş koruması540 – 690 TL arasında100 – 120 TL arasında
HR ++ emniyet camı490 – 640 TL arasında90 – 110 TL arasında

Yukarıdakilerden ötürü, HR ++ camının gerektirdiği maliyetler konusunda yalnızca sınırlı bir fikir verdildiği için, sizin için üç daha ayrıntılı fiyat örneği derledik.

  • En maliyetsiz seçenek  Mevcut camınızı yüksek verimli camla değiştirme imkanı mı arıyorsunuz? Yeni bir camda aradığınız tek özellik verimin artması is normal HR ++ camı kullanmak yeterlidir. Bu cam metrekare başına 75 TL’dan başlayan bir maliyet çıkarabilir.
  • Her mevsimde verim . İnsanların şüphelendiklerinin aksine, HR ++ camı sadece kışın değil, yaz boyunca da etkili bir şekilde çalışır. Kışın, ısı kaybının tomurcuklara yayılmasını ve böylelikle evde daima sıcak kalmasını sağlar. Yaz aylarında ve iklimlendirmenin mümkün olduğu evde, soğuk sıcaklıkların korunmasını sağlar. Güneşe karşı dayanıklı ilave HR + + cam kullanarak, aynı zamanda tüm yıl boyunca evin sıcaklığını kontrol altında tutabileceksiniz.  Güneş ışığına karşı dayanıklı HR ++ camı, metrekare başına 100 TL’lik bir fiyata satın alabilirsiniz.
  • En güvenli seçim. Evdeki güvenliğin her zaman mümkün olduğu kadar maksimum olmasının önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Bu durumda, HR + + emniyet camını seçmek sizin için daha uygun bir seçimdir.her zaman ekstra ilginç bir seçimdir Bu cam ekstra korumalıdır, kırılması imkansız derecede zordur. Ek olarak, hırsızlara karşı dayanıklıdır. HR ++ güvenlik camını metrekare başına 90 TL civarında bir maliyet çıkarabilir.

HR ++ cam fiyat yapısı

HR ++ cam fiyatı üç bölümden oluşuyor. Malzeme maliyeti % 55’sini oluşturur. Hemen ardından, işçilik ücreti maliyetlerinin %40’ı. Kalan %5, işlem sonrası hizmetlerini ödemek için kullanılır.

HR + glass takmanın maliyetinin % 40’ının saatlik ücretlerden oluşması bir tasarrufun gerçekleşmesini kolaylaştırıyor. Bundan dolayı farklı şirketlerden gelen teklifleri karşılaştırarak %40’a kadar tasarruf edebilmenizi sağlar. Ayrıca, mahallenizden bir usta seçmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu şekilde yol masraflarını ve mesafeden kaynaklı maliyetleri minimuma indirebilirsiniz. Sadece HR ++ camının alım fiyatından tasarruf etmek yol masrafına kıyasla daha zordur.

HR ++ cam fiyatlarını hangi seçenekler etkiliyor?

Yaptığınız farklı seçimlerin, HR ++ glass fiyat etiketi üzerinde doğrudan bir etkisi var. Sizin için en önemli seçimleri listeledik:

  • Seçim 1: Cam türü

Bu sayfada daha önce, piyasada farklı HR ++ cam türleri bulunduğunu belirttik. Sıradan cam, metrekare başına 75 TL’den başlayan fiyatlarla diğerlerinden daha tasarruflu. Güneşe dayanıklı HR ++ camı tercih ederseniz, fiyat 100 TL’den biraz daha yüksek olabilir. Optimum güvenlik sağlayan özel güvenlik camı için, metrekare başına 90”dan başlayan bir fiyat etiketini dikkate alabilirsiniz. Sonuç olarak, bu camların hangisinin belirlediğiniz beklentileri en iyi şekilde karşılayacağına kendiniz karar vermelisiniz.

  • Seçim 2: Camın kalınlığı

Kullanılan camın kalınlığı da maliyet üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bu camın kalınlığı, cam plaka başına 4 ila 8 mm arasında değişebilir. Cam plakalar arasında 9, 12 veya 15 mm’lik bir boşluk vardır. İhtiyacınız olan kalınlık büyük ölçüde evinizde kullanılan pencere çerçevelerine bağlıdır. İhtiyacınız olan cam kalınlığı hakkında bilgi edinmek için her zaman deneyimli bir uzmana danışmanız önerilir. Maliyet oluşumunda 4 ila 8 mm kalınlığındaki cam metrekare başına yaklaşık 25 TL bir fiyat farkı oluşturabilir.

  • Seçim 3: Çerçeveler

Tüm pencere çerçevelerinin HR ++ glass ile birlikte kullanım için uygun olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle eski pencere çerçevelerinin değiştirilmesi gerekebilir. HR ++ camını yerleştirmeye gelen profesyonel, sizin için yeni bir çerçeve de monte edebilir. Bu ekstra iş için metrekare başına 675 – 825 TL bir ek maliyeti göze almanız gerekir. Bu fiyata hem montaj hem de KDV ekstraları dahildir.

Tasarruf ipuçları:

kurtarmak

HR++ cam taktırmaya karar verdiniz ama maliyeti minimumda mı tutmak istiyorsunuz ? O zaman sizin için derlediğimiz tasarruf ipuçlarına bir göz atmanızda fayda var.

  • Pencere çerçevelerinizin düzenli bir şekilde bakımını yapın. Evinizdeki çerçevelerin mümkün olan en iyi şekilde korunması her zaman çok önemlidir. Düzenli bakım yapılarak, çerçevelerin en uygun durumda kalması sağlanır, böylece camlarınızı kısa aralıklarla değiştirmenize gerek kalmaz. Bu uzun vadede bütçenizde önemli değişiklikler yaratır!
  • Sübvansiyon hakkı Bir evin enerji verimliliğini sağlayan yatırımlar bugün sübvansiyona tabidir. Bu, HR ++ glass’a yatırdığınız miktarın önemsiz bir kısmını geri talep edebileceğiniz anlamına gelir. Bu konuda gerekli bilgileri almak her zaman bir uzmana danışılması tavsiye edilir. 
  • Miktar indirimi. HR + + camını herhangi biriyle ortaklaşa taktırmaya karar verdiğinizde toplam maliyette değişiklikler oluşmaya başlar. Bu farkın oluşması miktar indiriminden dolayıdır. Bu şekilde fiyat etiketini önemli ölçüde azaltabilen bir miktar indiriminden yararlanabilirsiniz. Ancak, ne kadar indirim alacağınıza bağlı olarak, büyük ölçüde seçtiğiniz uzmana bağlıdır.

Teklifleri karşılaştırın:% 30’a varan oranda tasarruf edin

Birden fazla teklifi karşılaştırarak maliyetten önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Web sitemiz aracılığıyla yerel uzmanlardan 6′ ya farklı teklif isteyebilir ve karşılaştırabilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklayın ve bilgilerinizi bırakın. Posta kutunuzda bir gün içinde birkaç teklif alacaksınız ve hemen karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

Comments are closed.