İÇ MİMARİ VE ÇEVRE TASARIMI FİYATLARI

İÇ MİMARİ VE ÇEVRE TASARIMI

Hayatımızda önemli yerlere sahip olan yaşam alanlarımızın (ev, iş yeri, bahçemiz gibi vb yerlerin) bize mutluluk ve huzur vermesi, iş potansiyelimizi  artırması ve insanlara güzel bir imaj sunması hepimiz için çok önemlidir. Mekanlarımızın kullanışlı, güzel ve bize huzur veren ortamlar olması tamamen sizin elinizde. Tabi kide size bu imkanı sağlayacak olan şey; profesyonel bir iç mimari ve çevre tasarımıdır.

İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI FİYATLARI

Evinize veya iş yerinize gittiğinizde kendinizi  rahat ve mutlu hissetmiyor musunuz? Eviniz veya iş yeriniz artık  kullanışlı değil mi? Görsel çekiciliği yok mu? İş yerinizde müşteri potansiyelinizi  artırmak, iyi bir konsept  oluşturmak mı istiyorsunuz? Evinizde veya iş yerinizde yeniliğin zamanı geldi mi? O halde doğru adrestesiniz. Sayfamızda İç mimarisi ve çevre tasarımı hakkında iyi bir fikre ve güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

İÇ MİMAR ÇALIŞMA FİYATLARI
EXPERTİZ VE ÖNÇALIŞMA TASARIM VE PROJELENDİRME
NORMAL DAİRE 1.000 TL – 1.500 TL 2.000 TL – 3.000 TL
DUBLEX DAİRE 2.000 TL – 2.500 TL 3.500 TL – 4.500 TL
VİLLA VEYA YALI 3.000 TL – 3.500 TL 5.000 TL – 6.000 TL
İŞ YERİ İÇİN 3.000 TL – 3.500 TL 5.000 TL – 6.000 TL

*Bir iç mimar size sadece kendi çalışma ücretlerini verir.Yukarıda olduğu gibi. İç mimarlık hak ediş ücreti tamamen anlaşmaya bağlıdır ve yukarıda vermiş olduğumuz fiyatlardan ayrıca ödenir. Dekor ve aksesuar fiyatları iş verene aittir.

İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI NEDİR?

İç mimari ve çevre tasarımı; günlük hayatımızda kullandığımız görsel materyallerin  ve gelişen teknolojinin yaşam alanlarımızda, estetik görünüş ve pratik kullanım sağlayarak  buluşturulması sanatıdır. Bu sanatı icra edenlere de iç mimar yada çevre tasarımcısı denir. İç mimarinin ve çevre tasarımının en belirgin özelliği; renklerin ve objelerin görsel bütünlük içinde  bir konsept ve konu algısı ortaya koymasıdır. Evlerimizde, iş yerlerimizde ve hemen hemen tüm yaşam alanlarımızda uygulanabilir. Teknolojiye ve eğitime  bağlı bir alandır. Her geçen gün daha da gelişmekte ve eğitim seviyesi yükselmekte olan ülkemizde çok farklı iç mimarlık örnekleri ve çevre tasarımları bulabiliriz.

Kültürel açıdan çok geniş ve eski medeniyet örneklerine sahip olan ülkemizde otantik  ve kültürel tasarımlar da oldukça yaygındır. Eskiye özlemin  hep var olduğu ve arttığı günümüzde, bu ihtiyacımızı giderecek mükemmel iç mimari ve çevre tasarımı örnekleri bulabilirsiniz.

(ÖRNEK RESİMLER)

 İÇ MİMAR VE ÇEVRE TASARIMCISIYLA ÇALIŞMANIN ÖNEMİ:

Bir iç mimarı ve çevre tasarımcısı normal insanlardan daha fazla yeteneğe sahiptir. Zihinde tasarlama, gözünde canlandırma özellikleri, uzay ve şekil arasında bağlantı kurma, renkleri ayırt etme ve kullanma açısından tam bir yetenek sahibidirler. Pratik, yaratıcı zekayı ve gücü ortaya koyma kabiliyetleri çok yüksektir. Kişilik özellikleri; yeniliğe ve eleştiriye açık, planlama ve uygulama kapasiteleri çok gelişmiştir. İnsan etkileme sanatını iyi icra etmeleri, tam bir tasarım ve dizayn uzmanı olmaları, tercih edilmelerinde en önemli etkenlerdir.

Yukarıda saydığımız yetenekler ve bilgi alanı her insanda bulunan  özellikler değildir. Bu yüzden profesyonel  yardım almak, en doğru iç mimari ve çevre tasarımı için çok önemlidir.

                      ÇEVRE TASARIM FİYATLARI
BAHÇE TASARIMI ÖN ÇALIŞMA     500 TL – 1.000 TL
BAHÇE TASARIMI PROJELENDİRME 3.500 TL – 5.500 TL
PEYZAJ TASARIMI ÖN ÇALIŞMA     500 TL – 1.000 TL
PEYZAJ TASARIMI PROJELENDİRME 3.500 TL – 5.500 TL
HAVUZLU BAHÇE TASARIMI ÖN ÇALIŞMA 1.000 TL – 1.500 TL
HAVUZLU BAHÇE TASARIMI PROJELENDİRME 4.000 TL – 5.000 TL

*Bir çevre tasarımcısı size sadece kendi çalışma ücretlerini verir.Yukarıda olduğu gibi. Tasarımcı hak ediş ücreti tamamen anlaşmaya bağlıdır ve yukarıda vermiş olduğumuz fiyatlardan ayrıca ödenir. Dekor ve aksesuar fiyatları iş verene aittir.

İÇ MİMARİ VE ÇEVRE TASARIMININ GEREKLİLİĞİ

  • İşletmeniz için en doğru konsepti oluşturmak: Müşteride ilgi ve merak uyandırmak doğru iç mimari ve çevre tasarımıyla olur. Göze hoş gelen ve ilgi çeken bir işletme kazancımızı artırmada önemli rol oynar.
  • Kullanım alanını genişletmek ve pratik kullanım kolaylığı sağlamak: Doğru tasarım ve dizayn bize geniş kullanım alanı sağladığı gibi hayatımızı da kolaylaştırır.
  • Görsel çekicilik, güzellik ve bütünlüğü yakalamak: Profesyonel iç mimari ve çevre tasarımı; objelerin görsel güzelliğini bir bütünlük halinde en iyi şekilde ortaya çıkarır.
  • Psikolojimizi düzeltmek ve ruhsal mutluluğumuzu arttırmak: İyi dizayn edilmemiş, karışık ve renk obje ilişkisi çarpık mekanların psikolojimiz üzerinde etkisi çoktur. İçimizi rahatlatan, huzur veren  iç mimarisi ve çevre tasarımı iyi yapılmış mekanlar; ruhsal mutluluğumuz için çok önemlidir.
  • Amaca hizmet eden doğru mekanlar elde etmek: Yaptığımız işe uygun işletmemizin olması, amaca doğrudan hizmet etmesi ekonomik kazancımızın artmasını ciddi şekilde etkiler. Evinizin de ise; yaşam şeklinize hitap etmesi mutluluğunuzu önemli ölçüde artırır.

 

 

Comments are closed.