Kombi (Kalorifer)fiyatları

Kalorifer fiyatları

Evinizde çoğu zaman sıcak su eksikliği olduğunumu fark ettiniz? Eviniz her zaman istediğiniz kadar sıcak değilmi? Bu eskiyen bir kalorifer kazanındanmı kaynaklanıyor? Yoksa kapasitesimi düştü zaman içerisinde, çünki çocuklarınızmı oldu? Bu durumların hepsinde tavsiyemiz yeni bir kalorifer temin etmeniz. Bunu zaten planlıyormuydunuz ancak bu gibi bir alış verişin size kaç paraya çıkacağı hakkında bilgiyemi ihtiyacınız vardı? Sorun yok! Sizin için ortalama fiyatları listeledik!

Kalorifer

Sizde sayfamız aracılığı ile sizin bölgenizde hizmet eden 6 usta’dan bedava ve koşulsuz bir şekilde teklif talebinde bulunun. Fiyat kıyaslaması size %30’a kadar tasarruf ettirecek.

Bir kaloriferin fiyatı ne kadar?

Yeni bir kalorifer mi yerleştirmeyi düşünüyorsunuz, ancak piyasadaki imkânlardan bi haber misiniz? Sorun yok. Piyasada bulunan çeşitleri ve fiyatları sizin için listeledik:

Klas Ortalama fiyat Dakikada kullandığı litre .. için kullanılır
CW1 800 & 1.300 tl arası 4 litre Mutfak
CW2 1.000 & 1.500 tl arası 6 litre Mutfak veya banyo
CW3 1.100 & 1.700 tl arası 10 litre Mutfak, duş, banyo ancak aynı anda kullanılmaz
CW4 1.300 & 1.900 tl arası 13 litre Mutfak, duş, banyo ancak aynı anda kullanılmaz.
CW5 1.700 & 2.500 tl arası 17 litre Mutfak, duş ve banyo. Aynı anda az kullanışlı
CW6 2.300 & 2.900 tl arası 20 litre Mutfak ve duş veya Mutfak ve banyo ile aynı anda kullanılır.

*CW değerleri hakkında daha fazla bilgi Wikipedia’da

Daha öncede bahsettiğimiz gibi hangi kalorifer modelinin size en uygun olduğu, sizin tüketim şeklinize bağlı.  Sizin için bir kaç fiyat modeli listeledik.

Az su kullanımı. Ev’de yalnız mısınız ve çok sıcak su kullanmıyor musunuz? Ve kesinlikle aynı anda farklı yerlerde? O halde CW3 modeli kaloriferini seçebilirsiniz. Bu size mutfakta ve banyoda yeterince sıcak su sağlayacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken, aynı anda kullanmaya kalkışırsanız, bu kaloriferin yetersiz kalacağıdır. Yeni bir CW3 kalorifere yatırım yapmak, her haliyle mali açıdan enteresan, bu zamanın kazanları eskiye göre daha tasarruflu. Bu şekilde yatırımınız size çabuk geri dönecek.

Çok sıcak su kullanımı. Müstakil bir eve 3 çocuklu ailenizlemi geçtiniz? Bu durumda aynı anda hem mutfakta ve banyoda sıcak su tüketimi olacaktır. Eski kaloriferiniz ile bu muhtemelen sorun yaratıcaktır, ancak yeni bir sisteme yatırım yapınca bu sorun hemen çözülecektir. CW6 değerindeki kalorifer bu durumda en doğru seçimdir. Bu şekilde aynı anda evinizin farklı yerlerinde sıcak suyun keyfini çikarabilirsiniz. Üstelik fark edeceksinizki gaz kullanışı 15% ile azalacak, bu da senelik masraflarınız adına büyük bir avantaj sağlayacak. CW6 modelinde kalorifer 2.300 tl civarında satın alınabilir.

En ucuz seçenek. Acilen mutfağınızda yeni bir kalorifer kazanına mı ihtiyacınız var? En ucuz seçeneği aldığınızdan emin mi olmak istiyorsunuz? Bu durumda CW1 kazanı size tavsiye ederiz. Bu kazan’ı 800 tl’den itibaren evinize alabilirsiniz. İlginizi çekerizki, bu kalorifer kazanları bu zamanda çok az satışa sunuluyor. Genelde biri yeni bir kalorifer almayı düşündüğünde, en azından bir CW3 modeli kazan seçiyor.

Kalorifer’in fiyat şekillenmesi

Kalorifer yerleştirmenin maaliyetini anlayabilmek için fiyat şekillenmesine göz atmak gerekir. Detaylıca analiz ettiğimizde görüyoruzki bu fiyatlanmanın 62%’i kaloriferin alış fiyatı. Geri kalan 38% tabiki işçilik parası. Bu sonuncuda doğru bir teklif kıyaslaması sayesinde bir hayli tasarruf yapılabilir. Bu şekilde en uygun olan ustayı seçtiğinizden emin olabilirsiniz.

Hangi çeşit kalorifer?

Evinize bir kalorifer sistemi temin etmeden önce piyasada farklı modellerin olduğunu bilmeniz gerekir. Bunlarında ödeyeceğiniz fiyatta göz ardı edilmeyecek kadar büyük bir etkisi olacak.

Geleneksel kaloriferler artık yapılıp satılmıyor. Kalorifer kazanları ikiye ayrılır. Biri tek kazanlı diğeri ise kombinli. Tek kazanlı kalorifer sistemleri evi ısıtmaya yarar. ikili kombinler ise iki ayrı görevi aynı anda yerine getirebilir. Yani sırf eviniz ısınmayacak, aynı anda sıcak suyunuzda olacak. Günümüzde kombinlerin ne kadar popüler olduğuna şaşırmayacaksınız.

Yeni bir kalorifere yatırım yapmak isteyenler daha çok yüksek randıman kombinlerini tercih ediyor. Bu tür kombinlerin satışları iyice yükseldi ve aslında bu hiç te tuhaf değil. Evinizi ısıtıp, sıcak su temin etmesinin yanı sıra yüksek randıman kazanları elektrikte temin edebiliyor. Yüksek randıman kazanının gaz’dan daha fazla enerji harcadığı doğru ancak bunun karşılığında bir hayli yüksek performans garantiliyor.

Kazan tipi Ortalama fiyat Randıman
GV Solo 750 & 1.150 tl arası Kombi 900 & 1.350 tl arası Enerjinin 90%’a kadar sıcaklığa dönüştürür
YV Solo 1.400 & 2.400 tl arası Kombi 1.700 & 2.900 tl arası Enerjinin tümü, sıcaklığı tekrar sıcaklığa dönüştürür.
YVe 7.900 & 11.900 tl arası 140% sıcaklığa, sıcak suya ve elektriğe dönüşür.

Ustanı kıyasla

Size tavsiyemiz, ilk elden bir çok kalorifer ustasını kıyaslamanız. Bu şekilde en yüksek faturayı ödemeyeceğinize emin olursunuz. İyiki bizim sayfamızın aracılığıyla bir kerede sizin çevrenizdeki ustalardan 6 tane teklif alıp karşılaştırabilirsiniz. Aşağıdaki tuş’a tıklayıp form’u doldurunuz. Kıyaslayıp kalorifer masraflarınızdan 30%’a kadar bir tasarruf ediniz.

Kombi yenilemek?

 • 6 farklı teklif karşılaştır
 • Bedava ve koşulsuz
 • Yerel ustalar
 • %30’a kadar tasarruf et

Genel bilgi

 • Kalorifer genel
 • Kaloriferin avantaj ve desavantajı
 • Kaloriferin ömrü
 • Ucuz Kalorifer
 • Kalorifer yenilemek
 • Bozuk Kalorifer
 • Kalorifer bakım

Kombi

 • Kalorifer mi kombimi?
 • Kombi
 • Kombi satın al
 • Kombi kar’ı

Fiyatlar:

 • Kalorifer fiyatları
 • Kazan fiyatları
 • Kalorifer bakım fiyatları
 • Kombi fiyatları
 • Radyatör fiyatları
 • Termostat fiyatları

Fiyat kıyaslama?

Sizde sayfamız aracılığı ile sizin bölgenizde hizmet eden 6 usta’dan bedava ve koşulsuz bir şekilde teklif talebinde bulunun. Fiyat kıyaslaması size %30’a kadar tasarruf ettirecek.

Comments are closed.