Merdiven Yenileme Tadilatı ve Maliyeti

Merdiven Yenileme Tadilatı ve Maliyeti

Mevcut bir merdiveniniz mi var, ancak zamanla ihtiyacınızı karşılayamaz bir hale mi geliyor? Mevcut merdiveninizin otantik görünümünü ve güzelliğine yeniden kavuşmasını ister misiniz? Bu durumda, merdiven tadilatlarının zamanında yapılmasını tercih etmelisiniz.  Eski merdiveninizi tamir ettirerek yenisi kadar kullanışlı ve estetik yapmak sizin elinizde. Bizler ise bu sayfada oluşabilecek masrafları derleyerek en tasarruflu yoldan gerçekleştirmeniz için maliyetleriyle işlemleri aktardık.

merdiven yenileme maliyetleri

 Merdiven yenileme ihtiyacınız var? İlk önce karşılaştırın

Bu sayfaya gidin: 
Maliyet Fiyat örnekleri  | boyama Tasarruf ipuçları kurtarmak

Merdiven yenileme işlemi

Merdiven yenileme işlemi esnasında oluşacak maliyet ile başlayalım. Görebileceğiniz gibi, büyük çoğunluğu işçilik ücretinden oluşmaktadır. Bu nedenle, çeşitli yerel merdiven uzmanlarından birden fazla teklifi karşılaştırmanız çok akıllıcadır . 

Merdiven yenileme maliyetinin oluşması

Başlık

maliyet

Yenileme çalışmaları yapılırken, bazı seçimler yapmak zorunda kalacağınızı aklınızda tutmalısınız. Örneğin, hangi malzemenin kullanılacağını seçmeniz gerekecektir. Çoğu durumda, ahşaptan yapılmış bir merdivene sahip olmak tercih edilir, ancak çelik bir merdiven veya bir granitten yapılmış olanı da seçebilirsiniz. 

Her durumda, malzemenin fiyatının nihai maliyet fiyatını büyük oranda etkilediğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin parke, oldukça pahalı bir malzemedir, bu nedenle parke toplam maliyeti otomatik olarak arttırır. Merdiveninizi yenilemek konusunda somut bir fiyat vermek zordur, çünkü kişisel tercihe göre farklılık gösterir.  Bununla birlikte, sizin için ortalama bir merdiven tadilatı için olası maliyetleri listeledik.

Merdiven yenileme tipiOrtalama maliyet
Merdiven yenileme halısı350 ile 800 TL arasında
Merdiven tadilat laminat500 ile 1000 TL arasında
Merdiven yenileme vinil700 ile 1.200 TL arasında
Bindirme resim işleri300 ila 700 TL arasında
Bindirme meşe üst katmanı800 ila 2.000 TL arasında

Fiyat örnekleri

Aşağıda, her tür olası işlemler için fiyat örnekleri verilmiştir.

  • Basamaklara döşenen halı Halı veya zemin kaplamalı merdivenlerde yapılan merdiven tadilatlarında, uygulanan fiyat büyük ölçüde kullanılan malzemeden etkilenmektedir. Ortalama olarak, merdivenlerinizi yeniden döşemek için 350 TL ile 800 TL arasında bir fiyat etiketi göz önünde bulundurmalısınız.
  • Laminat merdivenlerde yenileme Yenilenmesi gereken bir laminat merdivene sahipseniz, 12 basamaklı standart bir merdiven için yaklaşık 400 TL yenileme maliyeti ödeyeceğinizi hesaba katın. Not, bu sadece ücretlerle ilgilidir. Bu nedenle laminat fiyatı (metre başına yaklaşık 25 TL) buna eklenir.
  • Merdiven tadilatında vinil veya PVC. Merdiveninizin uzun süre mükemmel görünmesini ister misiniz? Bu durumda vinil veya PVC’den oluşan bir merdiven kullanmayı seçebilirsiniz. Bu tip tadilat için ödemek zorunda kalacağınız toplam maliyet, esas olarak, seçilen markanın yanı sıra malzemenin kalitesine de bağlıdır. 700 – 1.200 TL aralığında bir maliyet oluştuabilir.

Merdiven boyama

Hali hazırda uzun bir ömre sahip, ahşap merdivenleriniz var mı? Üzerine çok para harcamak zorunda kalmadan merdivenlerinize tamamen yeni bir görünüm kazandırmak ister misiniz? Bu durumda merdivenlerinizi boyamak için iyi bir seçenektir. Merdiven ilk önce zımparalanmalı, ardından boya birkaç kat halinde uygulanabilir hal gelir. Bu çok avantajlı bir merdiven tadilatıdır çünkü 300 – 700 Tl aralığında bir bütçeyle işleminizi başarıyla sonlandırabilirsiniz.

Merdiven tadilatında ahşap üst tabaka

(Meşe) bir ahşap üst tabaka vasıtasıyla bir merdiveni yenilemek en pahalı seçenektir.O eski, estetik zevkten yoksun merdiveninizi evinize değer katacak güzel, lüks bir merdivene dönüştürmek için ahşap tabakalandırma işlemi seçenekleriniz arasındadır.Toplamda, bunun gibi bir tadilat için ortalama 800 – 2000 TL arasında bir maliyeti standart bir merdiven için dikkate almanız gerekir. 

Kaynak: merdiven yenileme .

Tasarruf ipuçları

kurtarmak

Bir merdiven tadilatının yapılması, yaptığınız seçimlere bağlı olarak size önemli miktarda maliyet çıkarabilir. Merdiven tadilatlarınızda önemli bir miktar tasarruf etmek ister misiniz? Bu durumda, aşağıdaki tasarruf ipuçlarını dikkate almak her zaman iyi bir fikirdir!

  • Malzeme seçimi. Merdiven tadilatlarının yapılmasında en önemli maliyet satın alınması gereken malzemedir. Avantajlı bir malzeme seçmek bu nedenle merdiven yenileme maliyetinizin önemli ölçüde azaltılabilmesini sağlar. Ahşap bir merdivene sahip misiniz ve otantik görünümünü geri mi vermek ya da sadece tazelemek mi istiyorsunuz? O zaman yeni bir boyama işlemi harikalar yaratabilir. Avantajlıdır ve merdivenleriniz neredeyse yeni gibi görünür!
  • Kendiniz yapın. Bazı durumlarda bazı işleri kendiniz yapmak mümkündür. Bir merdivenin boyanması gerektiğinde, örneğin önce onu zımparalamayı deneyin. Basamakları zımparalamak çok basittir ve prensip olarak herkes tarafından yapılabilir. Bu şekilde, uzman kişi çok fazla zaman kazandırabilir çünkü hemen boyama işlemini yapmaya başlayabilir. Bu işlemin yapımı oldukça kolaydır ve kendiniz yaptığınız takdirde toplam maliyette önemli farklar gözlemleyebilirsiniz. 

Merdiven fiyatlarını karşılaştırın ve paradan tasarruf edin

Birkaç fiyat teklifi istemek ve karşılaştırmak akıllıca olacaktır. Web sitemiz aracılığıyla 6 kereye kadar ücretsiz (ücretsiz) teklif isteyebilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklayın ve bilgilerinizi girin. Posta kutunuza yerel merdiven uzmanlarından 6 teklif alın ve merdiven yenileme masraflarınızdan % 30 tasarruf edin.

Comments are closed.