Mobilya boyama fiyatları

Mobilya boyama fiyatları

Geçtiğimiz yıllar içerisinde mobilya fiyatları ucuzladı. Özellikle ekonomik kriz yüzünden. Kriz yüzünden satışlari düşen iş yerleri, buna karşı bir şey yapmalıydı. Bunu nasılmı yaptılar? En kolay yolundan sattıkları mobilyaların fiyatlarını düşürerek.

mobilyaci

Bu alınan önlemler sayesinde geçtiğimiz yıllarda mobilya fiyatları düştü. Yinede halen mobilyasını atmaya veya yeni mobilya için para harcamaya kıyamayan insanlar var. Günümüzde bu insanlar mobilyalarını yeniden boyatmayı tercih ediyor. Bu şekilde eski mobilyalar yep yeni gibi görünüyor.

Bir mobilyayı boyatmak tabiki bedava değil. Yazımızın devamında bunun maliyetini ve bu fiyatların şekillenmesinden bahsedeceğiz. Sonrasında ise size güzel bir tavsiyede bulunacağız.

Maliyeti nedir?

Mobilyanızı boyatmanın maliyeti farklı etkenlere bağlı. İlk olarak bilmeniz gereken, her mobilya boyacısı kendi fiyatını kullanır. Bu yüzden arada farklar olabilir.

Bunun yanı sıra bu fiyatlar boyatacağınız mobilyanın türünede bağlıdır. Doğal olarak antik bir sandalyeyi boyatmanın veya bütün bir mutfağın boyama fiyatlarının arasında fark var. Büyük veya küçük bir dolabı boyatmanında farklı ücretleri var. Mobilya boyacısı büyük bir dolabı boyamak için çok daha fazla vakit harcamak zorunda, bu yüzden büyük bir dolabın masrafı küçük dolabın masrafından daha fazla olur.

Öğüt: masraftan tasarruf et

Size bir nasihatta bulunabiliriz: birden fazla mobilya boyacısından teklif talep ediniz. Bu şekilde fiyatları kıyaslayıp, fazla ödemediğinize emin olabilirsiniz. Çünki eğer fazla ödeyecek olursanız, yeniden boyatma nedenleriniz kaybolur; o halde yeni bir mobilyada alabilirdiniz.

Comments are closed.