Teklif al, tasarruf yap

Nakliyat Fiyatları

Yeni ev sahibimi oldunuz? O halde en kisa zamanda taşınmak istersiniz?  Taşınmak bir hayli büyük bir olaydır.  Mesela sırf kirayı fes etmek veya şu anki evinizi satmak ile bitmiyor işler, bunların yanı sıra gerekli sigortalar, evin gaz, elektrik ve su bağlantılarınıda aklınızda bulunması gereken şeyler. Aynı zamanda birçoğumuzun adres değişikliğini bile bildirmeye unuttuğunu göz önünde bulundurmamız gerek. Genel olarak bakarsak taşınmak iki yönlu bir işlem. Bir yandan eski evi terk etmek gerektiği gibi, yeni eve’de taşınmak gerek. Eski evden nakliyatı tümüyle kendiniz ayarlayabilirsiniz. Veya bu işlerin (bir kısmını) bir nakliyat şirketine devredebilirsiniz. Bu konudaki kararlarıniz toplu masraflarınızı belirleyecek.

nakliyat fiyatlari

Fiyat karşılaştırmasi?

Burdan bedava ve koşulsuz bir şekilde nakliyat firma fiyat taleplerinde bulunabilirsiniz. Sizin çevrenizden 6 ustayı birden kıyaslayınız. Karşılaştırmak size yüzde 30’a kadar tasarruf sağlar.

Kendi kendine taşınmanın masrafları

Kendi başınıza taşınmak istiyorsanız, bunun için bir minibüs kiralayıp iki ev arasında git gel yapabilirsiniz. Böyle bir minibüsün kırası günlük 60,00 ve 135,00 tl arası. Üstelik bunun üstüne benzinparası,  yük taşıma arabasının ve kutu masraflarınıda eklemek gerek. Kendiniz taşınmayı seçtiğiniz zaman, nakliyat konteynerı kiralayabilirsiniz. Siz evi boşaltıp bunun içine yerleştirip, nakliyat şirketi tarafından eşyalarınızı yeni eve taşıyabilirsiniz. Böyle bir konteyner ve nakliyatı’nın masrafları haftalık ortalama 300,00 tl’ye kadar çıkabilir. Tabiki akraba, eş ve dosttan’da yardım alabilirsiniz esyaları toplama ve taşıma konusunda.

Faydalı: taşınmada yapılacaklar listesi

Büyük mağazalardan veya mobilyacılardan alış verış yapıyorsanız, yeni aldığınız eşyaları yeni adrese götürmelerini rica ediniz. Genelde bu servis bedava sunuluyor. Eski evinizdeki eşyaları boşaltmanın imkânlarını araştırmak adına oturduğunuz belediyeden bilgi alabilirsiniz. Bazen belediyelerin bu tür servisleri olabiliyor, eski eşyalarınızı bedava gelip alıyorlar. Mesela ikinci el mağazalarıda var, eşyalarınızı bedava gelip alıyorlar. Hem başkalarını bu şekilde mutlu edersiniz, üstelikte çöphaneyede gitmeye gerek kalmaz.

Nakliyat şirketi ile taşınmanın masrafları?

Kendiniz taşınmayı göze alamıyormusunuz? Eşyalarınızın kesinlikle profesyonel bir şirket tarafından büyük bir titizlikle taşınmasınımı istiyorsunuz? O halde ehil nakliyat şirketlerinin taşınma servislerine baş vurabilirsiniz. Bu tür şirketler sıkı kurallara uymak zorunda. Mesela eleman eğitimi konusunda. Bu şirketlerin kurallara uyup uymadığına düzenli olarak takip edilmekte. Nakliyat şirketiyle taşınmanın masrafları ne kadar eşya taşınacağına, kaç eleman gerektiğine ve ne kadar mesafe yol gidileceğine bağlı. Ortalama masrafları görsel hale getirmek için size bir kaç örnek hazırladık.

Seçenek Eleman Nakliyat servisi Masraflar
En ucuz seçenek 1 taşımacı eleman Yok 350 & 650 tl arası
Ekstra yardım 2 taşımacı eleman Paketleme 750 & 1.000 tl arası
Büyük ev 4 taşımacı eleman Peketleme + el ulağı 1.350 & 1.750 tl arası

Yükardaki fiyatlar 50 metre küp nakliyat aracı ve eşya bazında.

  • En ucuz seçenek: En ucuz bir şekilde taşınmakmı istiyorsunuz ve ailenizden, akrabalarınızdan yardım alabilecek durumdamısınız? Bu durumda ektra taşımacı elemana ihtiyaç duymazsınız. Ve bu halde, nakliyat şirketi sadece eski evdeki eşyalarınızı yeni evinize taşıyacak. Bu durumda taşınmanın masrafları 350 ve 650 tl arası olacaktır.
  •  Ekstra yardım: Eğerki eşyalarınızın doğru bir şekilde paketlenip ve güvenilir bir şekilde nakil olmasını diliyorsanız, o halde tecrübeli bir nakliyatçıyı kiralamanız en dogrusu. Saatine 35 ve 40 tl arası kirilabileceğiniz bir nakliyat şirketi esyalarınızı doğru paketleyip güvenli bir şekilde yeni evinize taşır. Bu gibi durumlarda karşılaşabileceğiniz ortalama fiyatlar 750 tl ve 1000 tl arası.
  • Büyük ev: 50 metre küp’ten daha fazla eşyaya sahipmisiniz? Bu durumda kiraladığınız nakliyat şirketi, ekstra araç ayarlamak zorunda. Veya daha fazla git gel yapmak zorunda. Nakliyat dışında eşyalarınızı tecrübeli bir taşımacı eleman tarafından paketletip ve bunun yanı sıra tekrar el ulağının yardımınınada ihtiyaç duyarsanız ortamala 1.350 tl ile 1.750 tl arası bir masrafparası gözden çıkarmanız gerekiyor.

Taşınmada fiyat yapısı?

Nakliyat işlerini bir şirkete devir etmenin getireceği masraflar, üç parçadan oluşur. Yükleme, boşaltma ve nakliyat. Ve bu durumda masrafların en büyük kısmını nakliyat kapsar. Neredeyse %45. Geri kalan bölümü ise her birine %27,5 olarak yükleme ve boşaltmaya ayrılır.

Nakliyat fiyatları nasıl şekilleniyor?

Nakliyat fiyatları 4 seçeneğe göre şekilleniyor;

 Seçenek 1: Nakliyat aracı

Esya çokluğu size çıkartılacak faturanın en büyük kısmını etkiler. Fazla eşya daha büyük bir nakliyat aracı gerektirir. Üstelik daha fazla taşımacı elemanda gerekir, bu boyuttaki bir nakliyatı doğru bir şekilde yürütebilmek için. 20 küplük bir araç, 2 veya 3 odalı dairenin eşyalarını taşıyabilecek kapasitede. Ancak müstakil villanız veya yer eviniz varsa, 50 küplük bir araç sizin için gereksiz bir lüks değildir.

Ev type Nakliyat aracı Maliyet
İki veya üç odalı daire Nakliyat aracı 20 metre küp + 1 eleman Saatine 60 & 65 tl arası
Müstakil ev Nakliyat aracı 50 metre küp + 1 eleman Saatine 70 & 75 tl arası
  • Seçenek 2: Ekstra taşımacı eleman

Taşınma sırasında ekstra taşımacı eleman kıralayabilme olanağının olması gayet normal. Ekstra eleman tutmak, işleri hızlandırır. Ekstra eleman tutmak her zaman ekstra masraf anlamına gelmez. Hatta daha etkili çalışıldığı için, gerçek masraflar daha düşük çıkabilir. Ekstra bir eleman kıralamanın size saatine 30 ile 35 tl kadar ek masraf olacağını göz ardı etmeyiniz.

  • Seçenek 3: Yol maliyeti

Üçüncü olarak vereceğiniz karar’da küçümsenecek bir şekilde değil. Nakliyat şirketleri her zaman yol parasını hesaba katacaktır. Genelde bu yol ücretinin kilometresi nakliyat aracının bulunduğu yerden itibaren sayılmaya başlar. Sırf bu sebepten dolayı, çevrenizdeki bir nakliyatçıyı tutmanızı tavsiye ederiz. Bölgesel şirketler ilk 20 kilometre için çoğu zaman hesap çıkartmazlar. Ulusal bir nakliyat şirketi ile çalışacaksanız, genelde ilk 50 ile 100 kilometreyi hesaba katmaz. Normalde nakliyat şirketleri her kat edilen kilometreye 0,40 ile 1,20 tl arası talep eder.

  • Seçenek 4: Ek olanaklar

Nakliyat şirketlerinin bu alttaki sundukları seçenekler gerekli değil, ancak taşınmanızın daha rahat ve güvenli olmasını sağlayacak.

Seçenek Maliyet Avantajlar
El ulağı Saatine 40 & 45 tl arası Televizyon, Tablo vs. Demonte etmek ve tekrar monte etmek ve ufak tefek tamir işleri
Paketleme elemanı Saatine 40 & 45 tl arası Eşyalarınızın doğru ve güvenli paketlenmesi
Asansör yardımcı eleman Saatine 70 & 75 tl arası Yüksek katlarda bulunan daireler için ideal.
Piyano transport Saatine 225 & 300 tl arası Piyanonuz en iyi ve güvenli şartlar altında nakledilecek üstelik sigortalanacak.
Parkizni  25 & 35 tl arası Daha hizli yükleme ve boşaltma. Fiyatlar belediyeden belediyeye değisir.
Esyalari depolama Yaklasik 90 ile 95 tl arasi 30 küplük depo alani için Taşınma sırasinda eşyaları koymak için ekstra alan.

Nakliyat masrafları: masraflarda tasarruf etmek

Tabiki herkes tasarruf etmek ister. Eğerki taşınmanızı bir nakliyat şirketi tarafından yaptırmak isterseniz, bizim websitemiz yoluyla masraflardan nerdeyse %30 tasarruf edersiniz. Yapmanız gerekenler:

  1. Alltaki tuş’a tıklayın ve bilgilerinizi girin.
  2. Yerel nakliyat şirketlerinden elektronik posta üzerinden 6 adet’e kadar koşulsuz teklif alın.
  3. Teklifleri karşılastırın ve %30’a kadar tasarruf edin.

Laatste nieuws