Nakliye Şirketleri ve Maliyetler

Nakliye Şirketleri ve Maliyetler

Yeni bir eve veya ofise taşınmayı mı planlıyorsunuz, ancak taşınma işlemi size çok zahmetli mi geliyor ? Bu süreçte güvenilir bir taşıma şirketine güvenmek en doğru seçimdir. Bu seçiminiz dahilinde işinde uzman olan kişiler eşyalarınızı özenli bir şekilde paketleyip taşımaya hazır hale getirecektir. Bu işlem yol boyunca oluşabilecek hasarları önemli derecede hafifletecektir. Taşınacaksınız ama oluşacak maliyetleri bilmiyor musunuz? Biz sizin için taşıma şirketlerinin sunduğu imkanları ve oluşabilecek maliyetleri derledik.

Taşınma şirketi maliyetleri

Taşıma şirketlerinde maliyet nasıl oluşur ?

maliyet

Bir taşınma şirketini işe almak için ödemeniz gereken ücret birçok farklı etkene dayanır. Taşınacakların miktarı ve büyüklüğü maliyetle doğru orantılıdır. Sizin için taşıma sırasında kullanacağınız minübüslerin ortalama kiralarını verdik.

Ekstra nakliyeciler?

YER DEĞİŞTİRME TÜRÜ X TAŞIYICI SAYISI İçerik ORT. FİYAT
Küçük 1 – taşıma 1440 ₺ – 1675 ₺
Ortalama 2 – malzemeleri paketleme
-taşıma
1750 ₺ – 1950 ₺
Büyük 4 – paketleme işleri 
– Montaj
4,200 ₺ – 2,800 ₺

Taşımanız gereken tonlarca eşyanız var ancak vaktiniz sınırlı mı ? Bu durumda size en uygun seçenek birden fazla şirketle anlaşmaktır. Maliyet olarak diğer seçeneklerden biraz daha yüksek olsa da işlem sonunda en konforlu yoldur. Eşyalarınızla birden fazla uzman ilgilendiğinden yapılan iş daha titiz olacak, eşyalarınıza gelecek zarar riski minimuma düşecektir. Bu seçenek size hem zaman kazandıracak hem de eşyalarınızın güvenliğini arttıracaktır.

Taşınma şirketleri hangi ek seçenekleri sunar?

Bu taşıma şirketleri süreçte faydalanmanız için size bazı seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerden yararlanmanız süreci hafifletip verimi arttıracaktır.

seçenek fiyat faydaları
Tamirci servisi Saatte yaklaşık 35 ₺uro Bir tamirciyle görüşmek, mobilyanın çok kolay monte edilmesini ve gerekirse onarılmasını sağlar.
sargı Saatte yaklaşık 35 ₺uro Evdeki etkileriniz güvenli bir şekilde paketlenir, böylece hasar olasılığını en aza indirir.
Asansör yardımı Saatte yaklaşık 75 ₺uro Asansör yardımı, daha üst katlarda bulunan evler için avantajlıdır
Piyano Taşımacılığı Saatte 250 ila 300 ₺ arasında Piyanonuz mümkün olan en iyi şekilde taşınır. Ayrıca taşıma sırasında oluşabilecek hasarlara karşı sigortalıdır.
Park izni Saatte 25 ila 35 ₺ arasında Otopark izni için ödemeniz gereken ücret belediyeye göre değişmektedir. Park iznine sahip olmak yükleme ve boşaltma işlemlerini çok daha kolaylaştırır.
Geçici depolama 30 metreküplük bir saklama kutusu için yaklaşık 90 ₺ Yalnızca önce ve sırasında değil, aynı zamanda hamle sonrasında da (istediğiniz takdirde) emrinizde her zaman ekstra yer vardır.

 

 

 

Tasarruf et

kurtarmak

Toplam maliyeti mümkün olduğu kadar sınırlı tutmak istiyorsanız, bazı işlemleri kendiniz yapmanız her zaman iyi bir fikirdir. Ancak yeterli vakti ayıramayacağınızı mı düşünüyorsunuz ? Bu durumda, sizin için hazırladığımız tasarruf ipuçlarını gözden geçirmelisiniz.

  • ihtiyaç duymadığınız şeylerden kurtulun. Yaşamımız boyunca, bir daha asla kullanmayacağımız birçok şey topluyoruz. Bir işlem, bu şeyleri arkadaşlarınıza veya ailenize vermek veya satmak için ideal bir ortam yaratır. Büyük bir ev eşyasını paketlemenin sadece daha fazla zaman almadığını, aynı zamanda daha büyük bir ev eşyasının da daha büyük bir kamyonet çıkarma anlamına geldiğini ve bunun da gerekli ilave masrafları gerektirdiğini unutmamalısınız.
  • Arkadaşlarınızı ve / veya ailenizi arayın. Bunun nedeni, hareket halindeyken orada bulunacak vaktiniz olmadığına veya bir gün izin alabilecek arkadaşlarınızın ve ailenizin işi denetlemesi verimliliği arttıracaktır.
  • İşleminizde hafta içini tercih edin. Son olarak, hafta sonları eve taşınmak için ek ücretlerin tahsil edileceğini aklınızda bulundurmanız gerekir. Bu nedenle hafta içi her gün bir hareket planlayın. Bu mümkün değil mi? Ardından, Cumartesi günü yüzde 25 oranında bir ek ücret ve Pazar günü yüzde 75 kadar bir ek tutarı göz önünde bulundurun. Bunun da size sunulacak toplam maliyet üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu söylemeye gerek yok.

Nakiye şirketlerini karşılaştırın

Bu tarz özel şirketlerle yapılan işlemlerde birden fazla şirketle görüşerek verilen teklifleri karşılaştırmak maliyet ben kalitenin oluşmasında büyük rol oynar. Bu teklifleri karşılaştırırken bulunduğunuz konuma yakın ve varış noktasına yaptığı nakliyatlarda başarılı şirketleri seçerseniz eşyalarınızın güvenliği artacak oluşabilecek yol masraflarından oynamalar olacaktır. Bu site aracılığıyla 6 yerel şirketten teklif alabilir maliyete %30’a varan tasarruf edebilirsiniz.

Comments are closed.