Teklif al, tasarruf yap

Motosiklet tamiri ve Maliyet

Ulaşım ihtiyacınızı bir scooter aracılığıyla karşılamanız uzun vadede yakıt masraflarınızı önemli ölçüde düşürecektir. Diğer ulaşım araçlarına göre benzin tüketimi oldukça azdır ancak fonksiyonları da kısıtlıdır. Scooterlar’dan maksimum düzeyde performans alabilmek için düzenli olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Sizin için olası bakım ve tamirat işlemlerini ve masraflarını derledik.

Maliyetli scooter tamiri

Maliyetler

Bir scooter komplike bir mekanizmadan oluşur bundan dolayı arıza çıkaracak birden fazla parça olabilir. Bu parçaların bazıları maliyetsiz ve değiştirilmesi kolay olabilir ancak diğerleri çok daha yüksek fiyatlar getirecektir. Tamir için tam olarak ne kadar ödediğini söylemek zordur. Teknisyenin fiyatlarına, sahip olduğunuz scooter tipine ve hasarın tipine bağlıdır. Aşağıdaki tabloda bazı genel scooter onarımlarının fiyatlarını bulacaksınız. Eğer probleminiz burada belirtilmemiş ise, tam fiyatı öğrenmek için bir servise başvurmanızı tavsiye ederiz. Tablodaki tüm tutarlar malzeme, işçilik ve KDV’yi içermektedir.

Onarım türü Fiyat göstergesi
Bant yapıştırın 30 TL
V-fren balatalarını değiştirin 45 TL
Egzozu değiştirin 70 TL
Ön lastiği değiştirin 75 TL
Arka lastiği değiştirin 60 TL
A fren balatasını değiştirin 65 TL
  • En uygun seçenek : Scooter’ınıza düzenli servis yaptırdıysanız, dikkatli bir şekilde kullanıyor ve temiz tutuyorsunuz, o zaman arıza çıkma şansı oldukça düşük. Bu araç içi güvenliğinizi arttırır. Elbette, patlak lastikler her zaman oluşabilir ve tamir edilmesi için ortalama 70 – 60 TL ödersiniz.
  • Diğer onarımlar : Onarımınız için 40 TL veya daha az ödeme yaparsanız, nispeten karlı olursunuz. Lastiklerinizi, egzoz veya fren balatalarını bu fiyata değiştirtebilirsiniz. Bunlar periyodik olarak yapılması gereken onarımlardır ve çoğunlukla kullanım nedeniyle aşınma ve yıpranmanın bir sonucudur.
  • Motor ile ilgili sorunlar : Genellikle motor ile ilgili sorunlar, en maliyetli ve tamir edilmesi zor olanlarıdır.  Bunun bedeli çok spesifiktir ve tamamen sorunun türüne bağlı. Tamir masrafları dudak uçuklatacak tutarlarda olabilir.

Fiyatı etkileyen seçenekler

Bir dereceye kadar, onarımın masraflarını scooter’ınızın kendisine atarsınız. Elbette bir şeyler her zaman yanlış gidebilir, ancak belirli seçimleri akıllı yaparsanız, maliyetlerin düşük kalmasını sağlayabilirsiniz.

  • Scooter tipi : Çok pahalı olmayan bir Scooter satın alırsanız onarımların da oldukça uygun olacağını göreceksiniz. Bunun nedeni, ucuz ve ortalama fiyatlı Scooter parçalarının, arabalarda olduğu gibi, pahalı markaların Scooter’larından önemli ölçüde daha düşük maliyetli olmasıdır. Böylece Scooter’ı satın almadan önce, arızalanırsa tamir masraflarını hesaplayabilirsiniz.
  • Düzenli bakım : Tıpkı otomobiller ve motorlu bisikletler gibi, scooterlar da düzenli bakım gerektirir. Bu bakım, Scooter’ın çalışması ve kendi güvenliğiniz için çok önemlidir ve gelecekte oluşabilecek sorunların önlenmesine yardımcı olur. Her yıl düzenli bir bakımla, gecikmiş bakımların sonucu olarak onarım masraflarını karşılamanız gerekip gerekmediğinden para kaybetme olasılığınız düşüktür.
  • Kendi rutininizi oluşturun : Siz kendi bakım rutininizi oluşturduğunuzda toplam maliyette önemli bir düşüş gözlenir. Scooter’ı temiz tutabilir ve bazen hareketli parçaları yağlayabilirsiniz. Gerekirse, motordaki sıvıları ve yağları da düzenli olarak kontrol edip yeniden doldurabilirsiniz. Daha sonra dikkatli sürerseniz, eşit bir şekilde fren yaparsanız ve çok hızlı bir çarpma hızını geçmezseniz, bazı parçalarda aşınma çok daha az olur.

Tasarruf ipuçları

Bir Scooter’ın işlemleri genellikle çok pahalı değildir ancak aşağıdaki ipuçlarıyla maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutabilirsiniz.

  • Kendiniz yapın : Kendinizi mekanik teknolojisine biraz sokarsanız, basit onarımları kendiniz yapabilirsiniz. Bunu ne kadar çok düzenli yaparsanız, teknik bilginiz o kadar artar.
  • Doğru Scooter’ı seçin : Bir Scooter satın almadan önce bazı maliyet araştırmaları yaparsanız, örneğin parçaların fiyatları, üretim yılı ve belirli bir markanın avantajları ve dezavantajları, onarımlar toplam harcamaları kontrollü tutabilirsiniz.

Teklifleri karşılaştır

İşlemlerinizde size en uygun fiyatı bulmanın en iyi yolu, teklifleri karşılaştırmaktır. Bu site aracılığıyla ücretsiz ve koşulsuz olarak size en yakın altı tesisatçıdan teklif alın, en iyi işi en uygun fiyata halledin, en az %30 tasarruf sağlayın.

Laatste nieuws