Sıvacı fiyatları

Sıvacı fiyatları

Eğer bir sıvacıya ihtiyaç duyarsanız, işe başlamadan önce size kaça mal olcağını öğrenmek istersiniz. Bu durumda fiyat teklif talebinde bulunmanız en doğrusu olur sizin için. Genelde bunu bir telefonla veya internet üzerinden halledebilirsiniz. İsteklerinizi bildirdikten sonra size hemen bir fiyat söyleyebilirler. Ama isterseniz bir sıvacının eve davet edebilirsiniz. Nelerin yapılması gerektiğini görüp ona göre size bir fiyat söyleyebilir. Sizin masraftan ve zamandan tasarruf etmeniz için bizler size ücretsiz bu hizmeti sunuyoruz. Bu şekilde size bir sıvacının size kaça mal olacağını hemen öğrenebilirsiniz.

sivaci

Fiyat kıyaslama?

Bedava ve koşulsuz olarak sizin bölgenizden 6 uzman’dan sıva teklifleri alınız. Fiyatları kıyaslayın ve 30%’e kadar tasarruf edin.

Sıvacının maliyeti ne kadar?

Sıvacının ücreti, değişik faktörlere bağlı. Bir sıvacı bu yüzden bir metre karesine 6 tl’de veya 20 tl’de isteyebilir. Genelde fiyatlandırmada metre kare hesabı yapılır. Bunun yanı sıra sıva yapılacak alanların birbirine yakın veya uzak olduğununda önemi var. Dikkat ediniz bir sıvacı size metre kare ücreti veya saat ücreti verebilir. Bunu sıvacı işe başlamadan detaylıca anlaşın.

Farklı sıvacı farkı fiyatları.

Daha önce bahsettiğimiz gibi genelde sıvacılar isteyeceği ücreti yapılacak alan’ın metre karesine göre belirlerler. Farklı işlere birbirinden farklı yükseklikte ücretler isteniliyor.  Sizin için önemli olan işlemlerin ortalama fiyatlarını metre karesine göre sıraladık.

Hizmet Ortalama fiyat metre karesi kdv, malzeme ve içcilik dahil
Alcı kompresör 4 & 10 tl arası
Duvar kâğıdı hazır duvar sıvası 7 & 14 tl arası
Hazır badana 8 & 22 tl arası
Dekoratif sıva 11 & 22 tl arası
Tavan sıvama 4 & 22 tl arası

Yukarda da görüldüğü gibi sıvacının yapacağı işlerin fiyatlarına bakarak kendi maliyetinizi hesaplayabilirsiniz. Size daha somut bilgiler sağlamak için size üç çeşit örnek verdik:

 • En uygun seçenek: Alçı kompresörü en uygun sıva şekli. Bu işlemi 70 metre karelik bir yerde uygulamak size 550tl ye mal olacaktır.
 • Orta seçenek: duvarınızı duvar kâğıdına hazırlamak için sıva yaptırmak istiyorsanız;  bu sıvanın biraz daha kalın bir tür olduğu için fiyatıda diğerinden yüksektir.  Bu tarz sıva seçerseniz 70 metre kare için 820 ve 850 tl arası ödersiniz.
 • En lüks seçenek: üçüncü olarak tavanınızı dekoratif biz sıva ile yaptırmak isterseniz bunun 70 metre karesi size 1300 ile 1350 tl arası tutabilir.

Sıvacının fiyat şekillenmesi

Eğer detaylı olarak bir sıvacının maliyetini araştırırsak iki parçadan oluştuğunu fark ediyoruz.  Yüzde 68 kadar olan bölümü işçilik parasından oluşur ve geri kalan yüzde 32’i ise malzeme fiyatıdır.

Kısa bir zamandan beri düşük KDV’den faydalana bilirsiniz. 1 Temmuz 2015’ten sonrada bu kanun sadece sıvacının işçiliği için geçerli olacaktır. Sizde bir an önce bu durumdan faydalanın. Daha fazla bilgi için vergi dairesine danışabilirsiniz.

Sıvacının fiyatını belirleyen kararlar.

Eğer bir sıvacının hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız verdiğiniz kararlara dikkat etmelisiniz, çünkü verdiğiniz her karar fiyatı önemli bir şekilde etkiler.

Seçenek 1: Hangi çeşt sıva

Daha önce bu sayfada bahsettiğimiz gibi seçtiğiniz sıva şekli ödeyeceğiniz faturayı etkiler. Üç çeşit sıva işlemi var.  Alçı kompresörü, duvarkağıdına zemin hazırlamak, sıva badana ve son olarak dekoratif sıva. Eğer alçı kompresörü seçiyorsanız, bilmelisinizki bu standart beyaz renk te yapılır. Fiyatı da metre karesinde 4 ve 8 tl arasıdır. Eğer renkli olarak yaptırmak istiyorsanız üzerine ek bir ücret eklenecektir. Bunun maliyeti ise 6 ve 10 tl arasıdır.

Öteki seçenekler ise duvarı duvar kâğıdına hazırlayan sıva ve badana sıvasıdır. Bu iki seçenekte yaklaşık aynı fiyata karşılık yapılsada işlem aynı değildir. Duvar kâğıdına hazırlanan duvarlara boya atılmaz, adı üstünde duvar kâğıdı ile kaplanır. Ancak siz boya atmayı düşünüyorsanız en uygun seçenek duvar badana sıvasıdır.

Eğer duvarlarınıza daha farklı bir desen katmak istiyorsanız, o zaman dekoratif sıvayı seçiniz. Bu zamanda üç farklı dekoratif sıva çeşidi sunulmakta ve bunların arasında en popüler olanları Rustik sıva ve Spatula’dır. Rustik sıvanın özeliği 1,5 ve 1,8 mm boyutunda ince taneciklerden oluşan dekoratif bir sıva oluşudur. 1 ve 2,5 mm boyutunda taneciklerden oluşan sıva ise spatula sıvasıdır. Üçüncu çeşit ise granol’dur. Bu dekoratif sıvanın daha kaba bir görüntüsü vardır. Bu tip sıvada duvarda oluşan oyuklar ise 3 ve 4 mm arasındadır.

Seçenek 2:  Duvar ya da tavan sıvalatmak?

İkinci olarak sıvacının maliyetine etkisi olabilecek olan seçim duvar veya tavan sıvasıdır. Tavan sıvalatmak, duvar sıvalatmaktan metre kare başında 5 tl daha fazla tutar.

Seçenek 3: Sıvalatmak istediğiniz bölgenin büyüklüğü

Üçüncü olarak belirlenmesi gereken ve sıvacının fiyatına büyük bir etkisi olan, çalışılacak bölgenin büyüklüğüdür. Ne kadar büyük bir yer olursa, metre kare fiyatıda o kadar düşük olacaktır.

Hangi sıvacıyı seçiyorsunuz?

Hangi sıvacıyı seçeceğiniz onun size vereceği fiyat belirleyecek. Bunun için önceden bir fiyat talebinde bulunabilirsiniz ve hemen ardından hangisinin size göre daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Anlaşmadan önce koşullarını dikkatlice okuyunuz. Ne zaman gelebileceklerini ve ayriyetten ek masrafların çıkıp çıkamayacağınıda öğrenin.

Bazı durumlarda sıvacı faturalarken ek ücretlendirme sistemini seçer. Mesela yol parasını eklerken üstüne kret ekleyebilir. Bu bilgileri teklife dahil edilmesi için rica etmenizi tavsiye ederiz, bu şekilde tüm gider hakkında doğru bilgilenmiş olursunuz.  Tavsiyemiz en az üç fiyat teklifi talep etmeniz. Bu şekilde fiyatları kıyaslayabilirsiniz ve sizinde sıvacıyla pazarlık yapma imkanınız olur. Ve mümkünse de gönlünüzün razı olduğu fiyata kadar düşürebilirsiniz.

Eğer bir istekle bir den çok sıvacıdan talepte bulunmak isterseniz sıvacı sayfasından buna başvurabilirsiniz. Size çevrenizde bulunan 6 sıvacıdan teklif gelir ve bunları kıyaslar aralarındaki en uygun teklifi seçebilirsiniz. Üstelik bedava ve koşulsuz.

Genel bilgi

 • Sıvacı
 • Sıva işi
 • Taktik & kontrol listesi
 • Spachtelputz sıva
 • Cehpe oluşturucu ve tamamlayıcı sıva
 • Dekoratif sıva
 • Spack sıva
 • Sıva kurutma

Sıvalamak

 • Banyo sıvamak
 • Salon sıvamak
 • Tavan sıvamak
 • Dış duvar sıvamak

Maliyet

 • Sıvacı fiyatları
 • Hazır sıva fiyatları
 • Dekoratif sıva fiyatları
 • Spachtelputz fiyatları
 • Spach sıva fiyatları
 • Sıvalatma fiyatları
 • Tavan sıvatma fiyatları

Sıvacımı lazım? Fiyat kıyaslama?

Bedava ve koşulsuz olarak sizin bölgenizden 6 uzman’dan sıva teklifleri alınız. Fiyatları kıyaslayın ve %30’a kadar tasarruf edin.

Comments are closed.