Teklif al, tasarruf yap

Su tesisatı işleri

Evinizde ya da işyerinizde banyo, mutfak veya tuvaleterinizde yaşayacağınız tesisat  sorunları için zaman zaman tesisatçılara ihtiyaç duyarız.Çevremizde bildiğimiz tanıdığımız işini iyi yapan tesisatçıların olması her zaman bizim işimizi kolaylaştırır.Eğer bildiğimiz , güvendiğimiz bir tesisatçı yoksa ‘Tesisatçı Belgesi’ olan bir ustayı seçmemizde fayda vardır.Aşağıda tesisat işlerinde bizim işimizi kolaylaştıracak önemli bilgiler verilmiştir.

.

su tesisatci

Tesisat İşlerinde Fiyatlar Nasıl Hesap Edilir?

Bir tesisatçının sizin işiniz için talep edeceği ücret kullanıcak malzeme, işin zorluk derecesi, harcanacak zaman ve tesisatçının evinize ya da iş yerinize ulaşmak için yapması gereken masrafa göre değişir.Bir tesisatçının ortalama zorlukta bir iş için sizden talep edeceği miktar yaklaşık 50tl ile 70tl arasında değişir.Bu fiyata sarf edilecek malzemenin fiyatı dahil değildir ve  fiyat tesisatçının önemli bir masrafa girmeden ,yakın bir yerden gelmesi halinde geçerlidir.Bu koşullarda tesisatçılar sizden aşağıdaki görev için yaklaşık olarak ;

 

Yapılacak İş  İşçilik, Yol Masrafı ve KDV dahil
Kalorifer bakımı 70 – 80 tl arası
Sızıntı arama 70 – 80 tl arası
Lavabo açma 85 – 95 tl arası
Oluk temizleme 130 – 150 tl arası
Kanalizasyon açma 130 – 150 tl arası

Yukarıdaki fiyatlara kullaılacak sarf malzemesinin fiyatı dahil değildir.Bu malzemelerin kalite ve niteliğine göre fiyatı artacaktır.

Bir tesisatçının bir iş için harcayacağı ortalama zaman aşağıda belirtilmiştir.Sizde bu süreye göre vaktinizi ayarlayarak tesisatçınızı çağırabilirsiniz.Elbette bu süreler tahmini sürelerdir.Arızanın büyüklüğüne çalışılacak alanın konumuna ve aletlerin kullanm koşullarına göre bu süreler değişecektir.

 

Yapılacak İş Tahmini Süre
Kalorifer bakımı Yarım saat kadar
Sızıntı arama Yarım saat kadar
Lavabo açma Bir saat kadar
Oluk temizleme İki saat kadar
Kanalizasyon açma İki saat kadar

İşin acil olup olmaması

Eğer bir arıza anında ve acil durumda veya olağan çalışma saatlerinin dışında bir saatte tesisatçı çağırmışsak doğal olarak maliyeti yüksek olacaktır. Bu sebeple zaman zaman tesisatları kontrol edip uygun zamanlarda bakım ve onarımını sağlarsak bize maliyeti daha düşük olacaktır ya da mümkün olduğu taktirde tesisatçıyı çalışma saatleri içerisinde ve ulaşımı kolay bir yerden çağırmamız faydalı olacaktır.

 

Bir su tesisatçısının fiyat şekillenmesi

Bir tesisatçının çıkardığı fiyatların incelenmesinde ; fiyatın yaklaşık %60’ını işçilik ücreti (el emeği),  %5’ini ulaşım masrafları,%35’ini malzeme fiyatları oluşturur. İşçilik ücreti (el emeği) fiyatta önemli bir rol oynar bu yüzden çalışacağımız kişinin uzamanlığının ve talep ettiği ücreti çok iyi araştırmalıyız. Ayrıca kullanılacak malzemelerin fiyatı ve kalitesi de önemli olduğundan çok iyi araştırma yapmak gerekir.

 

Su tesisatçısı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar :

-Su tesisatçısının tecrübesi

Tesisatçının işin uzmanı bir kişi olup olmadığını araştırarak karar vermeliyiz. İşin uzmanı olmayan bir kişiyle çalıştığımızda hem maddi olarak hem de boşuna vakit ve emek harcamış oluruz. Bu yüzden ücreti biraz daha yüksek de olsa işinde daha iyi olan tesisatçılarla çalışmalıyız.

-Kullanılan malzeme

Tesisatçının kullanacağı malzamelerin kalitesi de işçilikte olduğu gibi işimizi en iyi şekilde halletmemiz için çok önemlidir. Kullanılacak malzeme alternatiflerini ihtiyacımıza en uygun ve en ekonomik şekilde seçmek için araştırma yapmalıyız.Unutmayalım, bir işi en ucuz şekilde halletmeye çalışırsak tekrar arıza yapıp bize ikinci kez masraf çıkartacaktır.

-Ulaşım Giderleri

Daha önce bahsettiğimiz gibi tesisatçının ücretinin belirlenmesinde bizim mekanımıza ulaşması için harcadığı ulaşım giderleri de önemlidir. Bu sebeple ulaşım maliyetini düşürmek için mümkün olduğu kadar çalışılacak yere en yakın tesisatçılardan araştırma yapmamız gerekir. Aksi taktirde ulaşım masraflarının artmasıyla birlikte topam maliyet de gereksiz şekilde artacaktır.

-Olağan çalışma saatleri

Tüm işlerde olduğu gibi tesisatçılarda normal çalışma saatleri dışında çağrıldığında daha yüksek ücret isterler. Bu sebeple mümkün olduğu kadar acil olmayan işlerimizi günlük çalışma saatleri içerisinde halletmemiz tasarruf etmemizi sağlar.

3 tasarruf tavsiyesi

Tasarruf etmeniz için size memnuniyetle öğütlerde bulunmak isteriz. Sıradaki tavsiyelerimiz tesisatçı faturanızda bir hayli tasarruf etmenizi sağlayabilir.

 • Bölgesel bir şirket seç: Bölgesel bir şirket seçerseniz gereksiz yol paralarından tasarruf edersiniz.
 • Yardımcı olun: Mesela sızıntıda, temizlik gibi ufak tefek işleri kendiniz yapın ve işçilik zamanından tasarruf edin. Bu şekilde tesisatçı hızlı ve etkili çalışabilir.
 • Teklif kıyasla: Farklı şirketlerin size sunduğu fiyat tekliflerini kıyaslayarak nerdeyse 30%’a kadar tasarruf edebilirsiniz. Sayfamız aracılığı ile bir seferde 6 usta kıyaslayabilirsiniz.

-Tesisatçı seçmeden önce araştırma yapmak

İşe başamadan önce çevremizde bulunan tesisatçılardan çözüm önerisi ve fiyat teklifi almak bizim için son derece akllıca olacaktır. Böylece en uygun çözümü ve en iyi fiyatı bir araya getirmiş oluruz. Aynı zamanda işi doğru şekilde yaptığımıza dair özgüvenimizi de yerine getirir.

 1. Aşağıdaki tuş’a tıkla ve bilgilerini gir
 2. Bölgesel tesisatçılar’dan 6 tane teklif e-postanıza (koşulsuz) ulaşsın
 3. Fiyat, şartlar ve kalite’ye göre kıyasla
 4. Size en uygun teklifi Kabul et ve 30% tasarruf et

 

Genel bilgi

 • Su tesisatçısı
 • Su tesisatçısı arama
 • Su tesisatçısı görevleri
 • Tesisat
 • Su tesisatçı Kalite kontrol belgesi

Çeşitli sorunlar

 • Kanalizasyon
 • Tesisat tamiri
 • Isitma sistemleri
 • Akan su borusu

Maliyet

 • Su tesisatçısı saat ücreti
 • Su tesisatçısı maliyeti
 • Tıkanıklığın maliyeti
 • Sızıntı maliyeti
 • Kanalizasyon fiyatları
 • Kanalizasyon havalandırma
 • Lavabo fiyatları
 • Su borusu fiyatları
 • Banyo kanalizasyon
 • Tıkanıklığı çözmek
 • Mutfak kanalizasyon fiyatları

Fiyat kıyaslama?

Sizde bu site aracılığıyla ücretsiz ve koşulsuz olarak size en yakın altı tesisatçıdan teklif alın, en iyi işi en uygun fiyata halledin, en az %30 tasarruf sağlayın.

Laatste nieuws