Sundurma ve Maliyetler

Sundurma ve Maliyetler

Yapınızda sundurma kullanmak size birçok olanak sağlayacaktır. Çünkü sundurma bulunduğu yapının ömrünü arttırmakla beraber estetik olarak güzel bir görüntü sağlar. Bu sayfada sizin için sundurma inşatını ve oluşabilecek maliyetleri derledik.

Veranda fiyatlari

 

Sundurma inşasının maliyeti nedir?

maliyet

Maliyetlerin miktarı bir dizi faktöre bağlıdır. İlk olarak, kaliteli malzemeler satın almak önemlidir. Sizin için neyin daha ucuz olduğuna bir göz atın: kendinize birBugün piyasada farklı veranda türleri olduğunu da unutmamalısınız. Bu alandaki çeşitli seçenekleri sizin için ortalama maliyet fiyatı da dahil olmak üzere listelemekten mutluluk duyuyoruz:

  • Standart sundurma. Standart bir sundurma seçmek iyi bir fikirdir çünkü ihtiyaçlarınızın genelini karşılayabilir. Böyle bir sundurma 7.500 civarında bir fiyata satın alınabilir. Lütfen, verandanın boyutuna bağlı olarak fiyatın daha da artabileceğini unutmayın.
  • İsteklere göre uyarlanmış veranda. Elbette herkes standart bir sundurmaya razı olmayacaktır. Bazı özel dilekleriniz olduğunda özel düzenlenmiş bir veranda kullanmayı tercih edersiniz. Böyle bir sundurma, özel malzemelerden, ekstra yalıtım camından, lüks bir görünümden vb. oluşabilir.Sundurma için, yaklaşık 20.000 civarında bir fiyat etiketini hemen hesaba katmalısınız. Elbette size daha da pahalıya mal olacak ekstra lüks çeşitler var.

Bir sundurma fiyat yapısı

Bir sundurmanın fiyat yapısına baktığımızda üç bölümden oluştuğunu belirleyebiliriz. Yüzde 61’de en önemli maliyet kullanılan malzemeye aittir. Masrafların yüzde 3’ü geri arama masrafları başlığı altında sınıflandırılırken, kalan yüzde 36’nın işgücü ücretini ödemesi gerekmektedir. Önceliğin verandanızın fiyatını belirleyecek olan malzemeye ait olduğu çok açık . Teklifleri karşılaştırarak, işgücü maliyetlerinde ekstra tasarruf sağlayabilirsiniz.

fiyat yapısı sundurma

Sundurmayı oluşturan malzeme türü

Yukarıdaki bilgiler, bir sundurmanın maliyet fiyatının büyük kısmının kullanılan malzeme ile ilgili olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Sundurmanızın mümkün olduğu kadar ucuz kalmasını sağlamak için uygun bir malzeme seçmek her zaman ilginçtir. Prensip olarak, Alüminyumdan yüzde 20 daha yüksektir. PVC daha sonra yine yüzde 10 daha ucuzdur, bu da yalnızca sınırlı miktarda mevcut olan insanlar için ideal bir malzemedir.

Tasarruf ipuçları

kurtarmak

Özellikle özgüna bir sundurma yaptırmayı planladığınızda, maliyet önemli ölçüde artabilir. Ancak, herkesin uygun bir bütçesi olmadığı için, verandanızın maliyetinin oldukça daha sınırlı olmasını sağlayacak bir dizi ilginç tasarruf ipucu hazırladık!

  • Standart bir sundurma seçin. Güzel kış günlerinde de kalabileceğiniz ekstra bir alan yaratmak ister misiniz? Bu durumda mutlaka özgün bir verandaya sahip olmanız gerekmez. Gerekli işlevi sağlamakla beraber bütçeniz için en uygun seçenektir.
  • Miktar indirimi. Gittikçe daha fazla insan bir sundurma yaptırmayı tercih ediyor.  Tam olarak indirimin ne kadarının olacağını söylemek zordur, çünkü seçtiğiniz uzmana bağlıdır. Ancak, genel olarak, yüzde 10 civarında bir yerde.
  • Yol masrafı. Toplam maliyetin yaklaşık yüzde 3’ü taşıma maliyetleriyle ilgilidir. Bu masraflar, seçtiğiniz uzmanın, şirketinin bulunduğu yer ile iş adresi arasında belirli bir mesafe bırakması gerektiği için ücretlendirilir. Bu tür masraflar, malzemelerin teslim edilmesi için de ücretlendirilir.

Teklifleri karşılaştır

Özelleştirme ile ilgili olduğu için birden fazla teklifi karşılaştırmak akıllıca olur. Aşağıdaki butona tıklayın ve bilgilerinizi girin. Posta kutunuzda yerel uzmanlardan 6 teklife kadar yükümlülük almaktasınız. Bu şekilde verandanızın maliyetinden% 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Comments are closed.