Tadilat fiyatları

Eskimiş ve yıpranmış bir yapıya tadilat yapmak her zaman için kalıcı bir çözüm değildir. Bu yüzden yapacağınız ya da yaptıracağınız tadilat işlemini titizlikle seçmelisiniz. Eskisi kadar konforlu olmayan mülkünüzü daha düşük bir maliyetle yenilemek sandığınız kadar zor değil.

Hasarlı bölgeler için en uygun tadilat seçeneklerini  ve en düşük maliyetleri sizin için derledik. Ancak unutmamalısınız ki işlem sırasında ek fiyatlar ortaya çıkabilir.

Tadilat fiyatları

Tadilat fiyati

Başarısız bir tadilat oturduğunuz evi, çalıştığınız iş yerini, sağlığınızı, huzurunuzu, konforunuzu tehlikeye atar. Bu yüzden tadilat yaparken işin ehlileri ile çalışmalısınız.

Sizin için bölgesel tadilat fiyatlarını belirledik.

TADİLAT CİNSİ MALZEME FİYATI                 İŞÇİLİK FİYATI       
Tuvalet tadilatı 300 tl ila 3.750 tl arası 150 tl ila 2.000 tl arası
Banyo    tadilatı 800 tl ila 5.800 tl arası 400 tl ila 3.500 tl arası
Mutfak   tadilatı 3.350 tl ila 28500 tl arası 1.350 tl ila 5.850 tl arası
Peyzaj (bahçe) tadilatı 300 tl ila 16.000 tl arası 150 tl  ila 3.500 tl arası
Çatı  tadilatı  (m2 hesabı) 75 tl ila 110 tl arası 35 tl ila 70 tl arası
Dış cephe boyama

(yer alanının 1/3 * katsayısı)

40 tl ila  410 tl arası

(birim kg fiyatı)

1.7 tl ila 116.7 tl arası
Dış cephe mantolama

(yer alanı* katsaayısı)

6.69 tl ila  19.55 tl arası

Metre kare fiyatı

25 tl ila 70 tl arası metre karesi
Ahşap merdiven tadilatı 220 tl ila 400 tl arası

( Komple birim masamak fiyatı)

700 tl ila  1000 tl arası
tavan kaplama (köşeler dahil) 11 tl ila 49 tl arası

(metre kare birim fiyatı)

6 tl ila 25 tl arası

(metre kare birim fiyatı)

tavan boyası (merekare hesabı) 2 tl ila 3 tl arası 4 tl ila 10 tl arası
Elektirik tadilatı Özellikli teklif isteyin 35 tl ila 50 tl arası

(Saatlik fıyatı)

* Tablodaki   fiyatlarımız güncel olup haftalık piyasa şartlarına göre oluşturulmuştur. KDV DAHİL DEĞİLDİR. 

 Tadilat da fiyat yapısı

Bir tadilat da, toplam maliyet üç etkenden oluşur.Bunlardan  birincisi işçilik;   toplam maliyetin % 65’ini oluşturur. Tasarruf yapamayız, iyi bir anlaşmaya ustanın özelliğine ve tecrübesine  bağlıdır. Burada iyi bir piyasa araştırması gerektirmektedir.  İkincisi malzeme %35’ini oluşturur. Tasarruf yapabilirsiniz. Bu alanda da en iyi malzemeyi, çeşidi ve fiyatları bilmeniz gerikir. Üçüncüsü de nakliye (taşımacılık) ücretidir. Aldığınız ürünün size nasıl, ne şartta ve ne kadara ulaştırılacığını sigorta kapsamını ve firma güvencesini bilmeniz gerek…  Sitemiz bu alanda size profosyonel bilgiye ve tecrübeye ulaşmanızı sağlayacaktır…. 

Tadilat fiyatının şekillenmesi

Eğer evinizde bir tadilat yapmaya karar verdiyseniz önünüzde iki seçenek vardır  : tadilatınızı bir müteahhite yaptırtmak veya kendiniz yapmak. Sizin için bu iki seçeneği açıkladık. Size en makul gelen seçeneği seçmeli ve tadilatı kimin yapacağına karar vermelisiniz.

1-Tadilatı bir müteahhite yaptırmak.

Genelde bütün bir tadilat yaparken müteahhit ile çalışılır. Bu size çeşitli avantajlar ve kordinasyon kolaylığı sağlar. Muhatap alacağınız kişi yada kuruluş bir tanedir.  Zamandan tasarruf etmnizi ve tek fiyatla anlaşmanızda kolaylık sağlayacaktır. Bunun için şu 3 hususa dikkat etmeniz gerek.

  1. Sabit fiyat: Müteahhitle sabit bir fiyatta anlaşmak sizi yasal güvece altına alır. Sözleşmeye göre, ekstra  maliyet ücreti talep edemez ve kullanacağı her malzeme özelliği ve garantisi bu sözleşmenizde yazılı olması gerekir. Bunların dışına çıkıması halinde hak talep edebilirsiniz. Burada önemle dikkat etmeniz gereken husus müteahhitle sözleşme yaparken her ayrıntının ve isteklerinizin ve sabit fiyatın açıkça yazılı olmasıdır.
  2. Hedef fiyat: Çoğu zaman yapacağınız tadilatın tam maliyetini çıkarmak zordur. Bu aşamada müteahhit tarafından size tahmini bir fiyat verilir. Anlaşmazlıklar genellikle bu noktadan kaynaklanır. Sizin burada dikkat etmeniz gereken husus ise bu fiyatın nihayi toleransları %10 altı ve %10 üstü olarak karşılıklı  anlaşmanızdır.
  3. Zaman fiyatı: Tadilatı belli bir süre üzerinde anlaşarak müteahhite yaptırmaktır. Bu anlaşmada genellikle mütahhit sadece işçilik ücreti ve kendi kordinayson ücretini alır. Yani size sadece iş gücü sağlar. Malzame maliyeti ve nakliye ücretleri size aittir.

  2. Tadilatı kendiniz yapmanız

     Tadilatı kendiniz üstlenmeniz , tüm koordinasyonu kendi başınıza sağlamanız gerekmektedir. Gerekli tüm malzeme, iş gücü, nakliyat ve atık kaldırma- dökme işlemleri size aittir.Bu durumda yapacağınız tadilat hakkında tüm ayrıntıya hakim olmanız gerekir. Bu seçeneğin size tasaruf sağladığı gibi tecrübe kazanmanıza da faydası olacaktır. Ancak   zamanınızı alacağı gibi tadilatın kalitesi ve garantisi  tamamen sizin bilginize kalacak.

Comments are closed.