Tavan penceresi fiyatları

Tavan penceresi fiyatları

Mülkünüze bir tavan penceresi yaptırmayı mı düşünüyorsunuz ? Bu işlemin maliyeti ve yapılacak işin kalitesi hakkında kafanızda sorular mı var ? Bu sitede tavan penceresi taktırma işleminde oluşabilecek maliyeti, maliyetten tasarruf edebilmeniz için birkaç ipucu ve bu işlemin özellikleri değerlendirerek size en uygun şirkete ulaşabilirsiniz.

Skylight fiyatları
maliyet

Fiyat, seçiminizde belirleyici bir unsur olabilir. Bir tavan penceresinin fiyatı geniş ölçüde değişebilir. Bu kısmen üreticinin maliyet fiyatı ve marjlarından kaynaklanmaktadır. Fiyatları karşılaştırırken koşulları da iyi karşılaştırmanız önerilir. Bir üretici, tavan penceresinin montajı da dahil olmak üzere fiyattan bahseder, bu 10 durumdan 8’inde böyledir. Diğer üreticiler sadece tavan penceresinin fiyatından bahseder.

elementler

Bir tavan penceresinin fiyatı çeşitli unsurlardan oluşur. Bu unsurlar aşağıda tartışılmaktadır:

 • Işıklık boyutu. Mantıksal olarak, daha büyük bir tavan penceresi daha fazla paraya mal olur.
 • Malzeme camı. Bu günlerde, örneğin HR + ‘dan daha fazla paraya mal olan HR ++ glass’un kullanımı çok fazla.
 • Üretici tarafından belirlenen koşullar. Böylece, tavan penceresinin yerleştirilmesi veya dahil edilmesi.
 • Işıklık türü. Farklı tavan pencereleri arasında fiyat farkı vardır. Bunun nedeni genellikle bir çeşit çatı penceresi imalatının daha fazla zaman almasıdır. Ve bu nedenle daha fazla para.

Seçenekler

 • Standart ışıklık Yukarıdaki bilgilerle, fiyatın nasıl hesaplandığını daha iyi anlıyorsunuz, ancak bu elbette somut fiyat bilgisi değil. 114 x 118 santimetre ölçülerinde standart bir çatı penceresine yerleşirseniz, yaklaşık 400 avroluk ortalama bir fiyat etiketini dikkate alabilirsiniz. Lütfen dikkat, KDV ve yerleşim henüz bu fiyata dahil değildir.
 • Daha konforlu bir seçenek. Harcayacak daha az paranız var ve bu nedenle standart bir çatı penceresine razı olmak istemez misiniz? Bu durumda dikkate alabileceğiniz birkaç ekstra var. Döndürülebilir ve genişletilebilir bir sisteme sahip standart boyutlara sahip (114 ila 118 santimetre genişliğinde) ve aynı zamanda mükemmel yalıtımlı bir cam (HR +++) bulunan bir tavan penceresi için, yakında 1,250 à yönünde bir fiyat alınabilir. 1500 euro.
 • Gerçekten lüks versiyonu. Bir tavan penceresi takmayı seçen birçok kişi de mükemmel bir iç mekanın tadını çıkarmak ister. Bu örneğin ahşap veya beyaz poliüretan ile yapılabilir. Bu durumda ahşabın daha ucuz ve daha sıcak olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız, ayrıca daha fazla bakım gerektirir. Gerçekten iç kaplama için endişelenmek istemiyor musun? Bu durumda, poliüretan seçimi hiç şüphesiz en ilginç seçenektir. Sağlam bir iç mekan  için 400 ila 500 Euro arasında bir maliyet dikkate alınabilir.

Skylight fiyat yapısı

Bir tavan penceresini ayrıntılı olarak yerleştirmek için fiyat yapısına baktığımızda, üç farklı bölümden oluştuğunu not ediyoruz. İlk etapta malzeme var. Bu, maliyetlerin yüzde 60’ından fazlasını oluşturur. Bu nasıl ortaya çıkıyor? Çok kolay. İlk etapta, camın yanı sıra çerçevenin sadece satın alma fiyatı yoktur, aynı zamanda bu sayfada daha önce, bitişin toplam maliyeti de belirlediğini okudunuz. Maliyetlerin yaklaşık yüzde 35’i uzmanın emeğine ayrılırken, geri kalan yüzde 5’inin geri ödeme maliyetlerini karşılaması gerekir. Ancak, bölgenizde bir uzman seçmek bu maliyetleri önemli ölçüde azaltabilir.

Skylight fiyatını etkileyen seçimler

Yukarıdakilerle birlikte, bir tavan penceresi satın almak için ne kadar ödemek zorunda kalacağınız zaten açıktır. Fiyatı etkileyen tüm seçimler hakkında iyi bir fikir edinmek için, bunları sizin için listeledik:

 • Seçim 1: Cam türü 

Başlangıçta, tavan pencerenize koyacağınız bir cam türü vardır. Bu alandaki seçiminiz özellikle önemlidir, çünkü sıcak hava yükselen bir etkiye sahiptir. Başka bir deyişle, bir çıkış yolu bulmaya çalıştığı yerden tavana doğru yükselir. Bu nedenle, her zaman yüksek yalıtım camı seçmeniz önerilir. Biraz daha pahalı olabilir, ancak enerji faturanızı önemli ölçüde düşürür. Aşağıdaki maliyetler 1 metrekarelik bir alana dayanmaktadır.

Cam türü  Ortalama maliyet
Tek cam 35 ile 55 avro arasında
Çift cam 75 ila 115 avro arasında
HR ++ glass 125 ile 175 avro arasında
 • Seçim 2: Pencere açma sistemi 

Bir çatı penceresi prensipte iki farklı yolla açılabilir. Standart, dönen sürümü kullanmayı seçebilirsiniz, ancak genişletilebilir bir kopyayı da seçebilirsiniz. Standart, dönen versiyon genellikle belirtilen fiyata standart olarak dahil edilmiştir. Bu, genişletilebilir bir sisteme sahip bir tavan penceresi için geçerli değildir. Bu durumda standart sürüme kıyasla yüzde 30 civarında bir ek ücret almanız gerekir. 500 avro civarında bir ek ücret iyi bir kriter.

 • Seçenek 3: İç mekanı bitirme 

Bu sayfada daha önce belirtildiği gibi, tavan penceresinin içi çeşitli şekillerde ve çeşitli malzemelerle tamamlanabilir. Odun seçimi ekonomik bir seçimdir, ancak biraz daha fazla bakım gerektirir. Poliüretan seçimi biraz daha pahalıdır, fakat bakım gerektirmemesi avantajına sahiptir. Bunun için 450 ila 500 avroluk böyle bir ek ücret tahsil edilecektir.

 • Seçenek 4: Pencerenin işletimi

Ancak, pencerenin manuel olarak açılması, bir elektrik sistemine bağlanamayacağınız anlamına gelmez. Özellikle tavan penceresi örneğin yüksek bir yükseklikte olduğunda veya genellikle ulaşılması zor olduğunda, bir elektrikli kumanda kullanılması önerilir. Böyle bir hizmeti sağlamak için, yaklaşık 300 ila 350 avroluk ek bir fiyat etiketini dikkate alabilirsiniz.

koşullar

Çoğu durumda ödüller için aşağıdaki koşullar kullanılır:

 • – Skylight’ın fiyatı.
 • – Işıklık sağlayın.
 • – Kiremit tavana monte edin.
 • – Dik açıda yatılı.
 • – Lavabolar.
 • – Suya dayanıklı bir manşet uygulayın.
 • – Buhar sönümleyici folyo uygulayın (yalnızca gerekirse).
 • – Tavaları taşlamak
 • – Atık imhası.

Teklifleri karşılaştır

Doğru fiyata ulaşmak için birden fazla şirketten fiyat teklifi istemenizi öneririz. Bu şekilde fiyatları iyi karşılaştırabilir ve en ucuz seçeneğe ulaşabilirsiniz. Işık pencerelerinde aşağıdakilerin geçerli olabileceğine dikkat edin: ucuz pahalı. Bunun için iyi tavsiye olun. Biraz daha pahalı tavan pencereleri muhtemelen daha uzun süre dayanır ve çoğu durumda biraz daha güvenlidir.

Aşağıdaki butona tıklayın, teklif formunu doldurun ve bölgenizdeki uzmanlardan posta kutunuzda hiçbir zorunluluk olmadan 6 teklif alın. Karşılaştırma ve tavan lambası maliyetinde% 30’a varan tasarruf!

Comments are closed.