Teklif al, tasarruf yap

Yer ısıtması maliyeti

Yıllar içinde daha çok kişi evlerinin yerlerinde zemin ısıtıcı kullanmayı tercih etmişler. Bu kararda aslında çok saçma değil, aksine çok mantıklıca. Zemin ısıtıcı seçmek sadece yer’den tasarruf etmek için değil, bunun yanı sıra evinizi çok tasarruflu bir şekilde ısıtabilmektir. Sizde evinize zemin ısıtıcı yerleştirmeyi düşünüyorsanız, ve bunun için ortalama maliyet hakkında iyi bir fikire sahip olmak istiyorsanız? Bizler, sizin için bu bilgileri memnuniyetle bir sıraya dizdik.

Artık zemin ısıtıcısının bir çok türü çıkmıştır. Buna bağlı olan maliyeti ise, sizin yapacağınız seçimlere bağlıdır. Düşününki zemin ısıtıcısını kendinizmi döşemek istiyorsunuz, yoksa zemin ısıtıcısını döşettirmekmi isiyorsunuz. Tabiki nekadar büyük bir alana döşenmesinede bağlıdır tutacak olan maliyeti.

isitici yer

Fiyatları karşılaştırın?

Bedava ve koşulsuz bizden 6 çeşit yerel zemin ısıtıcı ustasından fiyat talebinde bulunun. Bunları kıyaslamak size yüzde 30’a çıkan tasarruflardan faydalanın!

Çeşitli olasılıklar

Günümüzde artık geniş çeşit arasında seçim yapmanın olasılığı var. Bu konuda yapabileceğiniz seçim ağ küçültmesi olabilir. Fakat bunun yanı sıra zemin ısıtmasını çivili paneller üstünede döşettirebilirsiniz. Ve ayrıyetten frezelenmiş ısıtma şeklinide seçebilirsiniz. Aşağıdaki tabelada zemin ısıtıcının ortalama maliyetlerinin ne kadar olduğuna dair bir fikir edinebilirsiniz. Tabelada gördünüz fiyatların içinde yerleştirme, işçilik parası ve kullanılcak malzemelerin fiyatıda eklenmiştir. KDV’de bu fiyatların içine dâhildir. Bilmeniz gereken sadece bu fiyatların içine işçinin yol parasıda eklenebilir olması.

Yardımcı ısıtıcı Ana ısıtma Paspaslar Zemine döşemeye hazır yapmak
20 m2 kadar 10 m2 kadar 800 tl 750 tl
40 m2 kadar 20 m2 kadar 925 tl 850 tl
60 m2 kadar 30 m2 kadar 1.250 tl 1.000 tl
80 m2 kadar 40 m2 kadar 1.350 tl 1.150 tl
100 m2 kadar 50 m2 kadar 1.600 tl 1.275 tl
120 m2 kadar 60 m2 kadar 1.900 tl 1.475 tl
140 m2 kadar 70 m2 kadar 2.100 tl 1.675 tl
160 m2 kadar 80 m2 kadar 2.250 tl 1.800 tl
180 m2 kadar 90 m2 kadar 2.500 tl 2.000 tl
200 m2 kadar 100 m2 kadar 2.800 tl 2.175 tl
220 m2 kadar 110 m2 kadar 3.000 tl 2.250 tl
240 m2 kadar 120 m2 kadar 3.250 tl 2.500 tl

%20 enerji tasarrufu

Artık evlere daha sıklıkta zemin ısıtıcının seçilmesinde önemli bir sebep var. Enerjiden tasarruf etmek için. Bu şekilde bir hayli fark yaratabilirsiniz. Genel olarak baktığımızda zemin ısıtıcı döşemenin size senelik olarak normal kalörifer kullanımınıza göre yüzde 20 daha tasarruflu çıkarır. Buda kalörifer kazanının yeteri kadar yüksek dereceye çıkmadığından kaynaklanıyor. Bu yüzden zemin ısıtıcısı seçmeniz sadece yer tasarrufundan adına bir seçenek değil ayrıyettende çok düşük bir maliyete evinizin sıcak tutmanız için iyi bir yöntemdir. Daha fazla bilgi için Vloer&verwarming.nl bakabilirsiniz.

Yerden ısıtma fiyatını etkileyen seçenekler

Ev sahibi olarak yer ısıtıcısı yerleştirmek amacıya yaptığınız seçimler, ödeyeceğiniz fıyatı etkiliyebilir. Bizler sizin için önemli bu konuyla ilgili olan seçenekleri bir sıraya dizdik.

Seçenek 1: yer izolasyonmu ya da değilmi?

İlk önce aklınızda bulunması gereken şey evinize döşettiğiniz zemin ısıtıcısının optimal bir şekilde size karlı çıkmasını istiyorsanız, zemininizin çok iyi bir şekilde izole olmasının gerektiğidir. Çoğunlukla borular betona freze ediliyor bu yüzdende inanılmaz çok enerji kaybına uğranılıyor, yüzlerce lira civarında. Zemin izolasyon döşemenin birden çok çeşidi vardır. Sıkılmış poliüretan köpüğü ve şap en çok kullanılan yöntemlerdir.  Poliüretan köpüğünü seçerseniz maliyetinin metre karesine15 ve 20 tl arası fiyatlar talep edilir.  Yalıtımlı şap için ise fiyatlar metre karesine 14 ve 19 tl arasındadır.

Seçenek 2: tesmostatlı veya termostastız?

İkinci seçenek olarak büyük bir miktarda tasarruf etmek için kullanabileceğiniz yöntem ise, termostat kullanımı. Bu termostat yer ısıtıcısının ve elektirik dolabının arasına yerleştiriliyor. Termostatın görevi ise ısıtıcıya gerek duyulmadıgı vakit otomatik olarak devre dışı kalması. Sirkülasyon pompasının çapı sonuçta sizin nekadar tasarruf edeceğinizi belirler. Genel olarak sizin bu şekilde en az 90 ve 150 tl kadar tasarruf etmeniz gerekmektedir. Termostat temin etmek size ek bir 80 ile100 tl arası bir masraf getirir.

Seçenek 3: İK kazan ile yerden ısıtma

İK kazanına sahip olan ve zemin ısıtıcısıni en önemeli ısıtıcı olarak kullananlar ısı kaynağının ana ısıtıcının su derecesi ile yer ısıtıcısının derecesini aynı seviyeye getirmesi tavsiye edilir. 65 ve 70 derece arası olması yeterlidir. Senelik bu şekilde yüzde 5 ve 7 oranıyla tasarruf edebilmeniz mümkündür.

Seçenek 4: zemin ısıtıcısının ayarları

Zemin ısıtıcısının ayarlarını profesyonel bir usta tarafından yaptırmanız iyi olacaktır. Profesyonel bir usta evin bir bölümün belirli bir dereceye gelmesi için hortumdan nekadar su akması gerektiğini bilir. Evinizde çeşitli fazla ısıya gerek duymayan alanlar var, oturma odası dışında. Yer ısıtıcısının ayarlanmasının ücret tutarları (sistemin boyutuna göre bağlıdır) genellikle 100 tl kadar tutar.

 Seçenek 5: Ek seçenekler

Son olarak ek bir ücret’e karşılık yaptırabileceğiniz işler var. Çok gerekli olmasada ilginç bir değer artışı sağlarlar. Size bir özet hazırladık.

Ek Seçenek Ortalama maliyet Bilgi
Alçak tesisat kanalından bağlantı 50 & 60 tl arası Ekstra emek tahsil edilecektir.
Radyatör kaldırılması 25 & 35 tl arası Radyatör başına maliyet fiyatı
Yan yol 40 & 80 tl arası bir yan yol Kalorifer kazanının sirkülasyon u sağlar

Fiyatları karşılaştırın ve tasarruf tan faydalanın

Mantıklıca olan ilk önce birçok teklifi karşılaştırmaktır. Bu sistemlerin her eve özel uyumlu bir şekilde yerleştirilmesi gerektiği için, bunun maliyeti şirketten şirkete çok değişebilir. Bizim websitemizden kendinize ait olan vaktinizden ve cebinizdeki paranızı harcamadan 6 fiyat talebinde bulunun. Aşağıdaki düğmeye basarak bilgilerinizi bırakın. Bütünn teklifleri mail adresinizde bulun, kaliteye ve maliyetlere bakarak kıyaslamaya başlayın. Bu şekilde yüzde 30’a kadar indirimden faydalanın.

Yer ısıtmasımı lazım?

  • 6 çeşit teklif kıyasla
  • Bedava ve koşulsuz
  • Yerel ustalar
  • Yüzde 30’a kadar tasarruf

Genel bilgi
– Yerden ısıtma genel
– Yerden ısıtma sistemleri
– Zemin ısıtma işlemi
– Avantajları ve dezavantajları
–ana ısıtma olarak
–ekstra ısıtma olarak
– Kendin yerleştir
– Yerden ısıtma izolasyon
– Elektrikli yerden Isıtma

Dönüş
–yerden ısıtma kar’ı

Maliyet
– Zemin ısıtma fiyatları
– Zemin ısıtma freze maliyet
– Yerden ısıtma banyo maliyeti
– Yerden ısıtma oturma odası maliyet
– Zemin ısıtma onarım maliyeti

Laatste nieuws