Teklif al, tasarruf yap

A-DIŞ HAT PROJESİ (ana şebekeden bina panosuna kadar gelen elektrik projesi) 

Bu proje sırasıyla aşağıda vermiş olduğumuz iş takip bölümlerinden oluşur.

1- Dış elektrik dağıtım şebekesinden, yapımızın elektrik panosuna kadar gelen kısmın yetkili mühendis tarafından ölçülüp çizilmesi. Tamamen bir mühendislik çalışmasıdır.

2- Çizilen projenin yetkili elektrik dağıtım şirketine onaylatılması. Gerekiyorsa güç arttırımı veya düşülmesi gibi bedellerin ödenmesi. Güç arttırım veya düşüm fiyat bedellerini yetkili elektrik firması kendisi belirler.

3- Belediye’den kazım-kapama iznin alınması ve harçlarının ödenmesi. Kazım ve kapama işleri dış mesken olduğu için belediye ye aittir. Ücretlendirme derinlik(m)* mesafe(m)* birim fiyatla oluşturulur. Bu birim fiyatları belediye kendi oluşturur.

4- Onaylar ve izinler alındıktan sonra belediye ekipleri gelir yeri kazar. Yetkili elektrik dağıtım şirketi ekipleri elektrik kablosunu, yapımızın içinde bulunan ana elektrik panosuna kadar çeker ve orada güvenli bir şekilde bağlarlar.

Bu bölümde işi; tamamen ilgili resmi kurumların yetkili uzman elemanları yapar. Burada biz sadece; proje için mühendise, elektrik dağıtım kurumuna  güç arttırım ve kullanımı için, belediye ye kazım ve kapama işleri için bedel ücretleri öderiz. Bu fiyatları ilgili yetkili kurumlardan öğrenebilirsiniz.

Elektrik projesi mühendislik fiyatı (dış hat için)
 1 metre ile 10 metre arası 575 tl
 10 metre ile 30 metre arası 1225 tl
30 metre ile 50-100 metreye kadar 2150 tl

Laatste nieuws