Özel Servis Ve Acil Durum Kontrol Merkezi Maliyeti

Her ev sahibinin en büyük dileklerinden biri kendi evinde sessizce yaşayabilme ve dış tehditlere maruz kalmadan huzurlu bir hayatın tadını çıkarabilmektir.  Yine de çevremizde hırsızlıkların ve şiddetli soygunların meydana geldiğini sık sık duyuyoruz. Maalesef ki suçları tam olarak engellemek mümkün değildir ancak alınacak önlemlerin onemini de unutmamak gerekir.

alarm sistemi

  
Sizin için tam maliyetler nelerdir?

İyi bir alarm sistemi yeterli midir ?

Evinize bir alarm sistemi kurmak, ailenizin güvenliği için yapabileceğiniz en önemli korumadır. Günümüz şartlarında alarm sistemlerine ulaşımınız oldukça kolaydır. Bir yapı marketinde, hırdavatçıda veya süpermarkette ihtiyacınıza yönelik araç gereçlere ulaşabilmeniz mümkündür. Alarmlar, güvenlik kameraları evinizi korumanızda ve denetim altında tutmanızda büyük rol oynar.Evinizin ana erişim noktalarını görebilirsiniz ve davetsiz misafir varsa çok yüksek sesli bir alarm  verilir.  Bu tarz güvenlik sistemleri büyük ölçüde koruma sağlasa da acil bir durumla her zaman karşılaşılabilir. İstenmeyen olaylar yaşandığına ilk müdahalenin olabildiğince çabuk edilmesi çok önemlidir. Bu durumda, bir acil servis veya acil durum merkezinin hizmetlerini kullanmanız gerekecektir.

Acil servislerin / acil durum merkezlerinin özel mülkler için maliyeti nedir?

Özel mülkler için acil servis veya acil durum merkezi pahalı bir abonelik gibi gerektirebiliyor. Toplam maliyet birden fazla değişkene bağlıdır bu yüzden kesin bir fiyat vermek doğru olmaz. Sizin için verilen hizmetlere göre oluşabilecek ortalama maliyetleri listeledik.

Hizmetler Birim başına maliyetler 
Tuş takımı, alarm kutusu, kapı dedektörleri, pencere dedektörleri, güvenlik kameraları ve muhtemelen duman dedektörleri dahil olmak üzere eksiksiz bir alarm sisteminin kurulumu  8000 ile 10000 tl arasında
Alarm sisteminizin günlük çevrimiçi kontrolünü içeren kontrol odası / alarm merkezi aboneliği Hangi kontrol odası / acil durum merkezini kullandığınıza bağlı olarak yılda 600 ile 1000 arasında.

 

  • Alarm ekipmanını kendiniz kurabiliyorsanız, işçilik gerektiren işlemler için ödediğiniz paradan tasarruf edebilirsiniz.
  •  Alarm ekipmanını kendiniz monte edemiyorsanız, tedarikçinin kurulum ekibiyle çalışmanız  gerekecektir. Bu durumda, karşılanacak mesafeye bağlı olarak montaj maliyetlerinde 400 – 500 arası bir parayı gözden çıkarmanız gerekebilir.

Acil durum merkeziniz hangi gereksinimleri karşılamalı?

Bir acil durum merkezinin hizmetlerini kullanmak istiyorsanız, öncelikle acil durum merkezi ile iyi iletişim kurabilen bir alarm sistemi kurmanız gerekir. Sonuçta, evinizde bir sorun olduğunda bir rapor acil servise olabildiğince erken ve doğru biçimde iletilmelidir. Donanım mağazasında veya süpermarkette satın aldığınız her alarm sisteminin bunu yapamayacağını söylemeye gerek yok. Bu yüzden böyle bir alarm sistemi satın almadan önce ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi iyi değerlendirip, onları karşılacabilecek türden araç gereçlere yönelmeniz gerekir. Ortakların ve tedarikçilerin birlikte çalıştıkları bir dizi acil servise ve acil durum merkezine önceden bakmanız en uygunudur. Acil durum merkezinizi bu ortak şirketlerden birinden satın alabilirsiniz. Bu şekilde güvenlik sisteminiz ve kontrol merkeziniz daha düzgün bir biçimde çalışır ve görevlerini daha iyi yerine getirirler.

Kendinizi monte edin veya monte ettirin

Size alarm sistemi sağlayabilecek bir ortak şirket bulduysanız, birkaç sorunortaya çıkabilir. Bir alarm sistemini monte etmede elverişli iseniz, kendi başınıza üstesinden gelebilirsiniz. Bunun için kendiniz kurabileceğiniz dedektörler, sensörler ve muhtemelen kameralarla birlikte eksiksiz bir paket almanız gerekir. Bu alandaki kabiliyetlerinizden emin değilseniz, güvenlik sistemi bileşenlerinin tedarikçileri veya ustaları tarafından kurulmasıntercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

Acil servisin faydaları

Acil durum odasına böyle bir abonelik – alarm sisteminizin kurulumuyla aynı anda satın aldığınız – size birçok avantaj sunar. En büyük avantajı, evinizden bir alarm verildiğinde her zaman bir kontrol takibinde olmasıdır. Herhangi bir acil  durumda, her zaman sizinle ilgilenebilecek bir çağrı merkezi vardır. İstenmeyen bir durumda güvenlik kameraları ve alarm sistemleri aracılığıyla güvenlik güçlerinin yardımına daha kolay ulaşmanızı sağlar. Ayrıca evinizde yaşanabilecek sıkıntılara karşı da sizi uyarır.

Bir acil durum merkezinin toplam maliyet nasıl oluşturulur?

Bir acil durum merkezi kullanmak için ne kadar ödeyeceğiniz, yaptığınız bir dizi seçimle belirlenir.

  • Seçenek 1: Video kontrolü kullanıyor musunuz? Bu sistem daha kapsamlıdır ve evinizde video kameralar gerektirir. Kuracağınız güvenlik kameralarının sayısı ve niteliği mülkünüzün büyüklüğüne ve isteklerinize bağlı olarak şekillenir. Maliyetler genellikle biraz daha yüksektir.
  • Seçenek 2: Ekipmanı monte ettirin. Bu durumda alarm ekipmanı tedarikçisine ek masraflar ödersiniz.
  • Seçenek 3: Aboneliğinizde yerinde kontrol sayısıyla ilgili bir kısıtlama var mı? Bir kontrol odası aboneliği yaparken, evinizdeki teftiş sayısında bir sınırlama olup olmadığını sormanız gerekecektir. Bazı durumlarda, azami tutar aşıldığında fazladan ödeme yapmanız gerekir. Bu durumda, yıllık maliyetler artacaktır.

Pratik tasarruf ipuçları

  • Komşularınızla çalışın. İşlemlere başlamadan önce etrafınızda yaşayan insanlara da danışmak gerekir çünkü komşularınız da kontrol odası aboneliği de dahil olmak üzere bir alarm sistemi ile ilgilenebilir. Bu durumda, birlikte çalışmak ve birlikte bir abonelik almak iyi bir fikirdir. Her iki adrese de bir alarm geldiğinde daha az gidip gelme süresi olacaktır ve daha verimli izleme yapılabilir. Yerel sakinlerle birlikte indirim görüşmesi yapabilirsiniz.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteyin

Bir acil servis veya acil durum merkezinin hizmetlerinden tasarruf etmenin en uygun yolu teklif istemektir. Bunu yapmanın en hızlı yolu aşağıdaki düğmedir. Avantajınız için kullanabileceğiniz hemen herhangi bir yükümlülük olmaksızın birden fazla fiyat teklifi talep edebilirsiniz. Bu şekilde toplam maliyetten yüde 30 a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Comments are closed.