Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Ev sahipleri için, bir ev sahibi olmak değerli bir varlıktır. Birçok evin bir bahçesi vardır ve bu sadece herkesin nasıl idare edeceğini bilmediği bir şeydir. Bu nedenle, etrafınızdaki bahçelerin bir çeşit tek sosis gibi göründüğünü göreceksiniz. Asfaltlanmışlar ve diğer her şey söylendi. Bunu bir bahçe tavsiyesi ile yaparsınız. Bu bahçe tavsiyesi birden fazla kişi tarafından verilebilir. Bunu uzmanlaştıran özel peyzaj mimarları bile var. Sizinle bahçe tavsiyesi ve bunun gerektirdiği maliyetler hakkında konuşacağız.

Hangi bahçe tavsiyesini alabilirsiniz?

Çeşitli şekillerde bahçe tavsiyesi alabilirsiniz. Sadece ne kadar özel bir bahçe istediğinize bağlıdır. Bahçe tavsiyesi için başvurduğunuzda birden fazla sorun göz önünde bulundurulur ve bu soruların cevapları genellikle nihai sonucu belirler. Bir bahçe merkezinden bahçe tavsiyesi talep ederseniz, genellikle bahçenizi kurmak için ihtiyacınız olan tüm malzemelerle birlikte tavsiye alırsınız. Bu durumda malzemelerin tümü bahçe merkezi tarafından sağlanır. Bu nedenle, bahçenizin bu bahçe tavsiyesiyle nasıl görüneceğini bilmek için bahçe merkezindeki mallara bakmanız yeterlidir.

Peyzaj mimarından bir bahçe tavsiyesi

Sadece bahçe tavsiyesi almak istiyorsanız, ancak henüz malzemeleri istemiyorsanız, bir peyzaj mimarına gidersiniz. Bu, konumu da dahil olmak üzere tüm bahçenizi dikkate alacaktır. Peyzaj mimarı daha sonra isteklerinize göre bir tasarım yapacak. Bahçede bir koltuk veya birkaç rahat oturma alanı istiyorsanız, bunlar taslakta işlenecektir. Bir dikim istiyorsanız, sizin için özelleştirilmiş bir dikim tavsiyesi de yapılacaktır. Bu tür özelleştirilmiş dikim tavsiyeleri, bakımı kolay ve sınırlarınızdaki diğer bitkileri boğmayan bir dikim elde ettiğiniz anlamına gelir.

Bir bahçe tavsiyesinin maliyeti nedir

Sizin için çeşitli kaynaklardan bahçe tavsiyesi maliyetlerine baktık ve aşağıdaki bulgulara geldik.

Ne tavsiye edersin Kim tavsiye veriyor Bu tavsiyenin maliyeti nedir
100 ila 300 metrekare arasında bir bahçe için bir bahçe planı Bahçe merkezinden bir bahçe uzmanı 240 ile 360 ₺ arasında
100 ila 300 metrekare arasında bir bahçe için bir bahçe planı Peyzaj mimarı 360ila 560 ₺ arasında
300 metrekareden fazla bir bahçe için bir bahçe planı Peyzaj mimarı Metrekare başına ortalama 30 ₺
Bir dikim planı Peyzaj mimarı Bahçe planının toplam maliyetinin ortalama yüzde 45’i

 

  • Bahçeyle kendiniz ilgilenin Dikim hakkında bilginiz var mı ve sadece kenarlıklı bahçenizin bir taslağını istiyorsunuz, o zaman sadece bir bahçe planıyla bitirebilirsiniz. Sınırların yeri belirlenir, içerik belirlenmez.
  • Profesyonellere bırakın Dikim hakkında bilmiyorsanız ve tüm süslemelere sahip bir dikim planı da dahil olmak üzere tamamen mobilyalı bir bahçe istiyorsanız, o zaman bir dikim planınız var. Peyzaj mimarı bitkileri isteğinize göre seçer, ancak bakım kolaylığına da bakar.

Bir bahçe dekorasyonunun fiyat etiketi nasıl oluşur?

Büyük ölçüde, bu işi dış kaynak kullanırken yaptığınız seçimlerle bahçe tavsiyesi için ne kadar ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Bahçenizin büyüklüğü 100 metrekarelik bir bahçeye sahip olduk. Bu, küçük bir bahçenin sahiplerinin genellikle bahçelerinin neye benzeyebileceği ve içinde ne istediklerine dair bir fikre sahip olmasıyla ilgilidir. Sorunlar sadece bir bahçenin büyüklüğü büyük olduğunda ortaya çıkar. Bahçe ne kadar büyük olursa, bir bahçe tavsiyesi ve bir dikim planının maliyeti o kadar yüksek olur. Sonuçta, bahçe tasarımcısı veya peyzaj mimarı bu konuda daha fazla çalışacak.
  • Bahçenizde hangi unsurları istiyorsunuz? Bahçenize dahil etmek istediğiniz unsurlar için tercihinizi önceden belirtebilirsiniz. Daha sonra, örneğin, bir teras, bahçenizde farklı gölge insizyonları ile bir veya daha fazla ekstra oturma alanı seçebilir, aynı zamanda bir çim ve biraz kaldırım için de seçebilirsiniz. Bahçenizde bir su özelliği istiyorsanız, bu da tasarımı ekstra özel kılar. Ayrıca dikilmiş sınırları tercih edebilirsiniz. Bunlar zevkinize göre düzenlenecektir. Bir bahçede ne kadar çok eleman varsa, mimar veya tasarımcı için ne kadar çok iş olursa, tasarım o kadar pahalı olur.
  • Bahçenizin 3D taslağı Bir bahçenin içinden geçebildiğinizde size en uygun hissi verirsiniz. Peyzaj mimarı bahçenizin 3D bir taslağını yapabilir. Tasarımdan tamamen memnun olup olmadığınızı veya hala bazı şeyleri ayarlamak isteyip istemediğinizi hemen göreceksiniz.
  •  Dikim Bahçe mimarı veya bahçe merkezi çalışanı sizin için bir bahçe önerisi hazırlayabilir. Bu vesile ile bazı bitkiler için tercihinize bakıyoruz. Bakım kolaylığı da devreye girer. Bu bahçe tavsiyesi için ekstra ödeme yaparsınız, ancak daha sonra satın aldığınız bitkiler bahçenizde daha iyi görünecektir. Değerli bir tavsiye.

Pratik tasarruf ipuçları

  • Bahçe merkezine gidin Resmi tatillerde bahçe merkezlerinde ve size uygun bir fiyata profesyonel kalitede tavsiyelerde bulunacak uzman mağazalarda bir bahçe danışmanı vardır. Ayrıca, avantajlarınız için kullanabileceğiniz bitkiler ve diğer bahçe öğeleri üzerinde genellikle bir indirim vardır.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteyin

Tırnaklar talep ederek en hızlı bahçe tavsiyelerinden tasarruf edebilirsiniz. Aşağıdaki düğmeye tek bir tıklamayla bunu kolayca yapabilirsiniz. Hemen avantajınıza kullanabileceğiniz birkaç ücretsiz fiyat teklifi alacaksınız. Bu fayda yüzde 30 kadar yüksek olabilir.

Comments are closed.