Teklif al, tasarruf yap

Evinizin bahçesi mülkün potansiyelini arttırır. Bahçenizi isteklerinize göre bir tasarlayıp döşeyebilirsiniz. Standart veranda ve çim yaptırdıktan sonra bahçenizin fonksiyonlarını arttırmak için jakuzi ve sauna gibi seçeneklere yönelebilirsiniz. Günümüzde birçok insanın istek listesinde jakuzi var. Jakuziler büyük bir lüks olarak görülse de daha ulaşılabilir seçenekleri de piyasada mevcuttur. Bugün sizin için bahçe jakuzisini inceledik ve topladığımız bilgileri aşağıya listeledik.

Arka bahçenizde fazla yer yoksa, ancak jakuzi istiyorsanız, küçük modellere bakmanız gerekecektir. 2 ila 3 kişilik bir jakuzinin boyutu yaklaşık 214 x 154 santimetredir ve toplam yüksekliği 85 santimetredir. Prensip olarak, bu jakuzi modeli her arka bahçeye uyar. Jakuziye yakın bir merdiven ve pompa ve filtre için hala biraz yere ihtiyacınız olacağını hesaba katmalısınız.

Orta büyüklükte bir jakuzi

Orta büyüklükte bir arka bahçeniz varsa ve içinde jakuzi istiyorsanız 6 kişilik bir modeli tercih edebilirsiniz. Böyle bir jakuzinin boyutları yaklaşık 254 x 204 santimetredir. Yükseklik yine 85 santimetredir. Bu aynı zamanda bir pompa, bir filtre ve hatta belki birden fazla adım içerir. Jakuzinizdeki baloncukların tadını birkaç kişiyle birlikte çıkarmak istiyorsanız, suya girmek için çok uzun süre beklemek istemezsiniz.

Büyük boy bir jakuzi

Alanınız varsa ve ayrıca büyük bir aileniz veya bir grup arkadaşınız varsa,  yüzülebilir jakuzisini de tercih edebilirsiniz. Bu aslında bir jakuzi ve bir yüzme havuzunun birleşimidir. Kelimenin tam anlamıyla hem havuz hem de jakuzi olarak kullanabilirsiniz. Böyle bir jakuzinin boyutları önemli ölçüde artabilir. 135 santimetre yüksekliğe sahip 590 x 220 santimetre boyutunu güvenle hesaba katabilirsiniz. Ancak daha büyük boyutlar da mümkündür.

Jakuzilerde maliyet nedir?

Jakuzi için ne kadar harcayacağınız ve kurulum maliyetlerine baktık. Aşağıdaki listeyi değerlendirerek bütçenize ve isteklerinize uygun model hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Hangi ürünü almak istiyorsun Muhtemelen ürünün boyutları Ürünün maliyeti
3 kişiye kadar küçük jakuzi Ortalama 214’e 154’e 85 santimetre. 2.875 ile 6.990 tl arasında
6 kişiye kadar Orta Jakuzi Ortalama 254’e 204’e 85 santimetre 4.790 ile 24.999 tl arasında
Büyük boy jakuzi veya yüzme jakuzisi Ortalama 590’a 220’ye 135 santimetre 10990 ile 34990 tl arasında
Jakuzinin vinç ile montajı Kiralık vinç dahil ortalama 300 ila 600 tl

 

  •  Sadece oturmak için bir jakuzi alırsanız, içinde kaç kişi ile oturacağınızı düşünmek iyi bir fikirdir. Büyük bir jakuzi pahalı olacaktır. Sadece iki kullanmayı planlıyorsanız küçük bir model tercih etmeniz akıllıca olacaktır
  • Oturmanın yanında ayrıca jakuzide yüzebilmek istiyorsanız, en iyisi bir yüzme jakuzisi tercih etmektir.

Jakuzinin fiyatı nasıl oluşur?

Jakuziniz için ne kadar ödeyeceğiniz büyük ölçüde yaptığınız seçimler tarafından belirlenir. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Jakuzinizin ne kadar büyük olmasını istiyorsunuz ? Ailenizle rahatlayabileceğiniz ancak aşırı büyük olmayan ortalama bir model jakuzi istiyorsanız, küçük veya orta model bir jakuzi tercih edebilirsiniz. Ancak, aynı anda birçok arkadaşınızla birlikte kullanabileceğiniz, muhtemelen yüzme havuzlu büyük bir jakuzi istiyorsanız, o zaman büyük bir model ihtiyaçlarınız için daha uygun olacaktır.
  • Jakuzinizde hangi işlevleri istiyorsunuz? Sadece baloncuk veren bir jakuzi seçebileceğiniz gibi daha lüks seçeneklerle farklı bir model jakuzi de tercih edebilirsiniz. Örneğin, bir veya daha fazla jetli jakuziyi tercih edebilirsiniz. Bunlar sudan geçen masaj jetleridir. Havuzunuzda bir dizi jet seçebilirsiniz. Bu genellikle 5 ila 6 jetle başlar, ancak kolayca 50 jete kadar çıkabilir.
  •  Jakuzinizde ek fonksiyonlar bulunmasını mı istiyorsunuz? Elbette jakuzinizi lüks seçeneklerle donattırabilirsiniz. Yerleşik bir müzik sistemi seçeneklerden biridir, ancak yerleşik bir buzdolabı da bir seçenektir.
  • Jakuziniz için nasıl bir bitiş istiyorsunuz? Basit bir plastik muhafazaya sahip bir jakuzi, aynı zamanda özel bir tik ağacından kaplama satın almayı seçebilirsiniz.
  • Jakuziniz için bir kanopi ister misiniz? Bir jakuzi oldukça fazla bakım gerektirir. Genellikle dışarıdan gelen kir jakuzinize düşer. Jakuzinize her adım atmak istediğinizde ağaçlardan ve kuş pisliklerinden yaprakları temizlemelisiniz. Bu durumda çözüm üstüne yerleştirilen çatıdır. Bu çatıyı 2500 tl’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz. Basit bir plastik kaplamayı tercih ederseniz daha uygun modellerini de bulabilirsiniz.

Tasarruf ipuçları

  • Jakuzinizi yerel bir tedarikçiden satın alın. Jakuzinizin faturasının önemli bir kısmını nakliye masrafları ve kurulum masrafları oluşturmaktadır. Yerel bir tedarikçinin daha kısa bir mesafe kat etmesi gerekecektir, bu da onu biraz daha uygun fiyatlı hale getirecektir.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Jakuzinizi satın alırken tasarruf etmenin en hızlı yolu fiyat teklifi istemektir. Bunu herhangi bir yükümlülük olmaksızın aşağıdaki butona tek bir tıklama ile yapabilirsiniz. Daha sonra posta kutunuza anında avantajınız için kullanabileceğiniz birkaç teklif alacaksınız. Bu şekilde kârınızı yüzde 30’a kadar çıkabilir.

Laatste nieuws