Bahçeye Sauna Kabini İnşa Edilmesi ve Maliyeti

Günlük yaşamın hızında bazen kendinize bakmayı unutabiliyoruz. İş yerinde her gün en iyi performansı göstermeniz gerekiyor ve aileniz de sizden sürekli ilgiyi istiyor. İşin püf noktası günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz bir alana sahip olmanızdır. Bu durumda bir bahçe saunası birçok insan için cazip bir çözümdür. Saunanın ayrıcalıklarından yararlanmak için iki katlı bir eve veya tonlarca paraya ihtiyacınız yoktur. Bahçenize inşa edilecek mini sauna da hepsi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Sizin için inşaat öncesinde bilmeniz gereken bilgileri, olası maliyetleri ve tasarruf ipuçlarını derledik.

Bahçeye sauna inşa etmek

Bir sauna kabini satın almak zannedildiği gibi pahalı bir lüks değildir. İnternetteki çeşitli sitelerden fiyatlar ve modeller hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca show roomu olan siteleri tercih ederseniz, yaptırmadan önce ziyaret edip kurulmuş hali hakkında bir ön izlemeye sahip olabilirsiniz. İnşata başlamaya karar verdiğinizde karşılaşacağınız ortalama maliyetleri aşağıya listeledik.

Hangi ürünü almak istiyorsun fiyat aralığı
Kanepeli sauna evi ve soba için hazırlık 10000 tl 20000 tl
Sauna ısıtıcısı 1500 tl 2500 tl
Sauna kontrolü 500 tl 1300 tl
Jakuzi 25000 tl 45000tl

 

  • Tamirat ve tadilat işlerinde tecrübeliyseniz; Tamir ve tadilata yatkınsanız ve yeterli teknik bilginiz varsan saunayı kendiniz monte etmeyi seçebilirsiniz. Elektriği doğru bağlar ve ısıtıcıyı doğru şekilde çalıştırırsanız, saunanızın keyfini güvenle çıkarabilirsiniz.
  • Tecrübeniz yoksa; Tamirci değilseniz veya tamirat işleri hakkında bir bilginiz yoksa, tedarikçinin bir montaj ekibiyle çalışabilirsiniz veya bir tamir şirketi tarafından monte ettirebilirsiniz. Bu durumda, ücretlerin ekleneceğini unutmayın. Bir tamir firması, saunanızın montajı ve montajı için saatte ortalama 50 tl ücret alacaktır.

Sauna kabininin inşasında toplam maliyet nasıl oluşur?

Yaptığınız seçimlerle saunanın kurulumu için ne kadar ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. Bu seçeneklerin bazılarını aşağıya sizin için listeledik.

  • Seçenek 1: Satın almak istediğiniz sauna kabininin büyüklüğü. Bahçeniz için seçeceğiniz kabinin boyutu maliyetle doğru orantılı olarak artıp azalmaktadır. 9000 tl’ den başlayan fiyatlarla 160’a 120 cm’lik bir kabine sahip olabilirsiniz. Ancak bu sauna çok fonksiyonel olmaz, sadece bir kişi için oturacak alana sahiptir. Genellikle uzanmak için çok küçüktür. Bu, iyi uygulanmış başlangıç seviyesi bir modeldir ve bahçelerinde az yeri olan insanlar için uygundur. Daha yüksek bir fiyata, biraz daha büyük bir sauna kabini de tercih edebilirsiniz. 20000 tl’ den başlayan fiyatlarla 244 x 387 cm boyutlarında bir sauna düşünebilirsiniz. Bu, aynı anda birkaç kişiyle birlikte oturabileceğiniz veya uzanabileceğiniz bir boyuttur.
  • Seçenek 2: Ne tür bir kabin satın alıyorsunuz? Elbette klasik formda bir saunayı tercih edebilirsiniz, genellikle herkes tek tip tercih eder. Bu durumda sauna ısıtıcınızı yerleştirdiğiniz bir kabin satın alırsınız. Bununla birlikte, bahçenize daha estetik bir sauna yerleştirmeyi de tercih edebilirsiniz. Varil saunası çok daha özel görünür ve size çok daha fazla konfor sunar. Bu modeli 15000 tl’ den başlayan fiyatlara alabilirsiniz, bu modellerin büyüklüğü genellikle 205 x 174 cm civarındadır. Daha büyük bir model satın alırsanız, maliyetler aynı oranda artacaktır. En büyük varil sauna modeli size 40000 tl civarına mal olacaktır. Bu durumda saunanız için 404 x 400 cm boş alanınız olur.
  • Seçenek 3: İçine ne tür bir ısıtıcı yerleştiriyorsunuz? Saunanız için birkaç tip ısıtıcı seçebilirsiniz. En ucuz tür, küçük bir elektrikli modeldir. Bu nedenle saunanızda iyi bir elektrik bağlantısının olması son derece önemlidir, çünkü bu ısıtıcı hatırı sayılır bir güç sağlar. 900 tl’ den başlayan fiyatlarla bir elektrikli ısıtıcı satın alabilirsiniz. Bu ısıtıcı size 2,3 kW güç sağlar. 1200 tl ve civarında farklı türde bir soba, sözde profesyonel ısıtıcı satın alabilirsiniz. Bu ısıtıcı size 10,5 kW güç sağlar. Doğal yakıtlı bir soba istiyorsanız, odun sobası seçin. Bu model elektrikle çalışmaması ve harika bir doğal koku yayması avantajına sahiptir. Böyle bir sobayı 1500 tl’ den başlayan fiyatlara satın alabilirsiniz ve tüm araç gereçleriyle maliyeti 7000 civarında olacaktır. Bu model sauna ısıtıcısı, 30 ila 50 metrekarelik bir sauna için ısı sağlar.
  • Seçenek 5: Bir jakuzi satın almayı tercih ederseniz. Saunanızı ziyaret ettikten sonra kendi jakuzinizde rahatlayabilirsiniz. Zaten yerleşik bir soba var ise ve yaklaşık 154 x 154 cm boyutlarında bir jakuziyi 10000 tl’ den başlayan fiyatlara satın alabilirsiniz.

Pratik tasarruf ipuçları

  • Bir teşhir ürünü satın alın. Sauna kabini inşa ederken fiyatlardan tasarruf etmenin birkaç yolu vardır. Bunlardan biri de kabinin bir zamanlar galeride bulunan üretimden kaldırılmış bir modelini satın almaktır.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Toplam maliyetlerden tasarruf etmenin en hızlı ve en pratik yolu, birkaç farklı şirketten fiyat teklifi istemektir. Aşağıdaki butona tek bir tıklama ile bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu teklifleri boş zamanlarınızda karşılaştırabilirsiniz. Bu şekilde bütçenize ve isteklerinize en uygun şirketle anlaşabilir ve maliyetin %30′ una kadar tasarruf  edebilirsiniz.

Comments are closed.