Çakıl yerleştirme / çıkarma maliyetleri

Bugün daha sık yağmur yağıyor. İklim değişikliği, hava durumu resmimizde açıkça görülebilir. Bu nedenle, gitgide daha fazla insanın bahçelerinde farklı yüzeylere yönelmesi boşuna değildir. Bir karo alt tabakası elbette çok popülerdir, ancak yağmur yağmaya başladığında bahçenizde çok fazla su kalabileceğini kısa sürede fark edeceksiniz. Bu nedenle, bahçenize alt tabaka olarak çakıl yerleştirilmesi giderek daha cazip hale geliyor. Gravel’in size birçok faydası var. Çakıl döşemenin ve aynı zamanda kaldırmanın maliyetini sizin için araştırdık.

Neden çakıl taktırmalısınız?

Çakıl, bir ev sahibi olarak yararlanabileceğiniz birkaç pratik özelliğe sahiptir. Sizin için en önemli özellikleri listeledik. Çakıl döşemeyi düşünüyorsanız, ancak henüz emin değilseniz size yardımcı olacaklardır.

 • Çakıl, süzme etkisine sahiptir. Gravel yağmur suyunun hızla toprağa akmasını sağlar. Örneğin, bir araba yolu için zemin örtüsü olarak kullanacaksanız, çakıl taş yüzeyinde su hızlı bir şekilde birikmez. Çakıl kışın donabilir, ancak donmuş karolardan daha az etkiye sahip olacaktır. Bu nedenle çakıl her mevsim avantajlıdır.
 • Çakıl çok dekoratiftir. Çakıl sadece pratik değil, aynı zamanda çok güzel. Çakıllı bir araba yolunun, fayans araba yolundan çok diğer yüzeylerle daha iyi birleştirilebileceğini fark edeceksiniz. Birden fazla çakıl türü seçebilirsiniz, böylece seçim sizin olur.
 • Çakıl çabuk çökmez. Çakıl dökmeden önce çakıl döşemeleriniz varsa, çakıllarınız için iyi bir yüzeye sahip olursunuz. Ayrıca çakılların çok çabuk yerleşmeyeceğini de fark edeceksiniz. Her gün bir araba ile üzerinden geçtiğinizde kesinlikle faydalarını göreceksiniz. Asfalt bir araba yolu büyük olasılıkla zamanla azalacak ve ortaya çıkan tüm hoş olmayan sonuçlara yol açacaktır.
 • Çakıl çok ucuz. Çakıl taşının faydaları resminde önemsiz değil, cüzdanınız. Çakıl çok ucuz. Sadece inşaatta değil, aynı zamanda kullanım ömrüne bakarken de.

Çakıl neden kaldırılsın?

Çakıl üzerine ilahiden sonra, doğal olarak, insanların neden eski çakıllarını kaldırtacakları argümanlarına da baktık. Bunları da sizin için listeledik.

 • Çakıl bakımı zordur. Çakıl yüzeylerin bakımı çok zordur. Sonbaharda yapraklar üzerine düştüğünde veya üzerine kir düştüğünde, bunu çıkarmak çok zordur. İnsanların yine de çakıllarını kaldırmayı seçmelerinin ana nedeni budur.
 • Çakıl yeşile dönebilir ve temizlenmesi zordur. Çakıl dahil tüm yüzeylerde yeşil döküntüler görülebilir. Çıkarılması çok zor. Bu nedenle insanlar bazen eski çakıllarını kaldırmayı seçerler. Genellikle yeni, temiz çakıl değiştirilir.
 • Bir çocuk arabası veya tekerlekli sandalye ile üzerinden geçmeniz gerekiyorsa çakıl kullanışlı değildir. Çakıl, araba dışında bir araçla geçildiğinde pek pratik değildir. Bu, ev sahiplerinin bir karo alt tabakası seçmelerinin başka bir nedenidir.

Çakıl taşlı bir araba yolunun kurulumu veya kaldırılması ne kadara mal olur?

Çakıl taşlı bir araba yolu için ne kadar ödediğinize baktık. Hem yerleştirmeye hem de çıkarmaya baktık. Aşağıdaki maliyetlere ulaştık:

Hangi faaliyetler gerçekleşmeli Hesaplanan fiyat hangi birim başına Birim fiyatı nedir
Çakıl levhaların döşenmesi ve garaj yoluna çakıl dökülmesi 14 metrekarelik araba yolu başına 480 avro
Çakılların kaldırılması Eski çakılların kaldırılması dahil olmak üzere saatlik çalışma 45 ila 50 Euro arası

Çakıl yerleştirmenin veya kaldırmanın fiyat etiketi nasıl oluşur?

İşi dış kaynak kullanırken yaptığınız seçimlerle sonuçta çakıl yerleştirmek veya kaldırmak için ne kadar ödeyeceğiniz size bağlıdır. Seçimleri sizin için listeledik.

 • Seçenek 1: Çakıl istediğiniz arsa ne kadar büyük. Şimdi 14 metrekarelik bir araba yolu varsaydık, ancak aklınızda çakılla doldurmak için çok daha büyük bir araba yolunuz olabilir. Bu durumda maliyetler artacaktır. Ancak, işi tamamlamak için aletlerin de sağlanması gerektiğinden, fiyat orantılı olarak artmayacaktır. Çakıl, daha fazlasını satın aldığınızda genellikle metreküp başına daha ucuz hale gelir.
 • Seçenek 2: Çakıl tabakasının ne kadar kalın olmasını istiyorsunuz? Elbette 5 cm’lik standart bir çakıl tabakasına sahip olmayı seçebilirsiniz. Bununla birlikte, daha rahat veya daha çekici bulduğunuz için daha kalın bir çakıl tabakası inşa etmeyi de seçebilirsiniz. Bu durumda daha fazla metreküp çakıl gerekir ve bu faturaya yansır.
 • Seçenek 3: Ne tür bir çakıl satın almak istiyorsunuz? Elbette her yerde gördüğünüz normal çakılları tercih edebilirsiniz, ancak özel bir çakıl veya yarma türü de tercih edebilirsiniz. Maliyetler daha yüksek, ancak sonuç çok daha iyi.

Pratik tasarruf ipuçları

 • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Fiyat teklifi isteyerek çakıl uygulamasından veya kaldırılmasından kolayca tasarruf edebilirsiniz. Bunu aşağıdaki butona tek bir fare tıklamasıyla yapabilirsiniz. Posta kutunuza anında avantajınız için kullanabileceğiniz birkaç bağlayıcı olmayan teklif alacaksınız. Bu avantaj, teklifleri yüzde 30’a kadar karşılaştırdığınızda artabilir.

Comments are closed.