Teklif al, tasarruf yap

Bahçeniz mülkünüzün en mühim parçalarından biridir. Evinizin görünümünü o belirler ve bu nedenle bahçenin iyi bakılması çok önemlidir. Bahçenin genellikle unutulan tarafı çitlerdir. Güzel bir çit sadece uygun bir sınır çiti değil, aynı zamanda evinizin arama kartıdır. İhtişamlı bir evde yaşıyor olabilirsiniz ancak çitleriniz yıpranmış veya kırılmış ise bakımsız görünecektir. Bahçenizin etrafına çit çektirmeye karar verdiyseniz ancak maliyet hakkında bir bilginiz yoksa doğru sayfaya geldiniz. Bu sayfada sizin için ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi karşılayacak modelleri ve fiyatlarını derledik.

Prensip olarak, bir çiti kendiniz kolayca kurabilirsiniz. Hırdavatçıya gittiğinizde kendiniz de kolayca monte edebileceğiniz standart ölçüdeki çit panelleriyle karşılaşacaksınız. Ancak evinize ve bahçenize özel daha lüks ve fonksiyonel bir model arıyorsanız isteklerinize özel olarak yaptırmanızda fayda olacaktır.

Tasarım bir mülkte yaşıyorsanız veya güzel bir modele sahip bir çit tercih ediyorsanız, size özel yapılmış bir çit taktırabilirsiniz. Bu şekilde malzemesinden uzunluğuna kadar her şeyini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin maliyeti hazır satılanlardan daha pahalı olacaktır.

Sizler için çit kurmanın maliyetlerine baktık ve aşağıdaki bulgulara ulaştık.

Ne tür bir çit malzemesi istiyorsun Fiyat çit parçaları 180 x 180 cm Bağlantı parçaları dahil parça başına fiyat çit direkleri 14 direkli ve kapılı 12 parçalı bir çit için fiyat
Ahşap panellerin çiti, lüks varyant Yaklaşık 125 tl Yaklaşık 30 tl Yaklaşık 2160 tl
Doğal malzemelerden yapılmış çit Yaklaşık 85 tl Yaklaşık 30 tl Yaklaşık 1740 tl
Kompozit çit Yaklaşık 170 tl Yaklaşık 50 tl Yaklaşık 3140 tl

 

  • Çiti kendiniz monte edecekseniz yaklaşık olarak işçilik ücretlerinden tasarruf edebilirsiniz.
  • Çit taktırmaya karar verirseniz, çalışanlara da bir miktar ücret ödersiniz. Bu, saatte yaklaşık 40 tl’ye denk gelir. Genellikle ortalama büyüklükte bir bahçenin çit kurulum işlemi 5-7 işi günü arasında sürer. Yani iş yağmur gibi doğal sebeplerden uzarsa veya malzemelerle ilgili sorun çıkarsa anlaştığınız fiyattan biraz daha fazla ödeyebilirsiniz. Çiti kurarken bunu ek maliyet olarak eklemelisiniz.

Çitin kurulumunda toplam maliyeti etkileyen seçenekler

Bir çit için ne kadar ödeyeceğiniz, büyük ölçüde yaptığınız seçimler tarafından belirlenir. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Seçenek 1: Bahçenizin büyüklüğü. Büyük bir bahçenin daha çok çit parçasına ihtiyacı vardır. Bu fiyata yansır. Uzun bir çiti olan geniş bir bahçe, gerçek bir fırtına arazimize çarptığında sürünmesini önlemek için sağlam bir çit sağlamalıdır.
  • Seçenek 2: Ne tür bir çit istiyorsunuz? Tamamen işlevsel olan ve her biri 10 tl’lik panellerden oluşan bir çit istiyorsanız, daha uygun fiyatlı bir seçim yaptınız demektir. Bununla birlikte, böyle bir çitin genellikle çok uzun ömürlü olmadığını unutmayın. 10 yaşına vardığında yeni bir çit takmanız gerekebilmektedir. Güzel bir tasarıma sahip pahalı bir çit tercih ederseniz, paneller için panel başına 180 tl’ye kadar daha fazla harcarsınız. Ayrıca ucuz bir çitten kat kat daha uzun süre dayanan ve evinize şık bir görünüm kazandıran bir çitiniz olacaktır.
  • Seçenek 3: Seçeceğiniz malzeme. Emdirilmemiş ahşaptan yapılmış bir çit, kısa bir ömre sahip olacak ve düzenli bakım gerektirecektir. Çiti en az her yıl boyamanız veya yenilemeniz gerekecektir. Az bakım gerektiren bir kompozit çit tercih ederseniz, bu bakımdan yararlanamazsınız. Bu durumda sadece bir kez püskürtme yeterlidir. Az bakım gerektiren bir çit bu nedenle biraz daha pahalıya mal olur, ancak uzun vadede karşılığını alacaktır.
  • Seçenek 4: Çit kurulan alan. Çoğu durumda, bir çitin özel bir yeri vardır. Pek çok ağacın olduğu yeşil bir alan veya aylak aylak gençlerin olduğu veya rüzgarın düzenli olarak çitinizde dolduğu bir alan düşünebilirsiniz. Bu durumlarda, çitinizin gömülmesini ve betonla sabitlenmesini seçebilirsiniz. Bu hizmet için çit direği başına ortalama 35 ila 40 tl daha fazla ödersiniz. Bu, 14 direkli bir çitin üzerinde kayda değer bir miktardır, ancak yeni çitinizin tadını çok daha uzun süre çıkarabileceksiniz.
  • Seçenek 5: Çitinizde hırsızlığa dayanıklı menteşeler ve kilitler istiyor musunuz? Bahçe kapınızın soyguna dayanıklı menteşeler ve kilitlerle donatılmasını seçebilirsiniz. Hırsızlar bahçenize hızlıca girmeyecek ve evinizde çok daha rahat olacaksınız. Bu hırsızlığa dayanıklı menteşeler ve kilitler biraz daha pahalıdır, ancak karşılığını verir.

Tasarruf ipuçları

  • Panellerden bütçeden kısmayın. Kulağa çok çift geliyor, ancak çit panellerinizi kaliteli malzemeden yapmak uzun vadede tasarruf etmenin en hızlı yoludur. Gönülsüzce yerleştirilmiş bir çitin, daha pahalı olandan çok daha hızlı değiştirilmesi gerekecektir. Biraz daha pahalı olan bir çitle kendinize büyük bir iyilik yapıyorsunuz.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Yeni çitinizden tasarruf etmenin en hızlı yolu, fiyat teklifi istemektir. Aşağıdaki butona tek bir tıklamayla bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra, avantajınız için kullanabileceğiniz herhangi bir yükümlülük olmaksızın anında birkaç fiyat teklifi isteyeceksiniz. Bu şekilde avantajınız yüzde 30’a kadar çıkabilir.

Laatste nieuws