Teklif al, tasarruf yap

Bahçenize yeni bir çit veya kapı yerleştirmek istiyorsanız elektrikli kapılara göz atmanızı öneriyoruz. Bu sistem kapıyı açmak için arabanızdan çıkmak veya kapıya gitmek gibi zaman kaybettiren eylemlerden sizi kurtarır. Tabii ki bu bir zorunluluk değildir, ancak özellikle her gün kullandığınız bir sistem olduğu düşünüldüğünde hayatınızı biraz daha kolay hale getirir. Bu aynı zamanda yürüme engeli olan insanlar veya yaşlılar için de oldukça kullanışlıdır. Elektrikli kapı edinmeye karar verdiğinizde ek maliyetleri hesaba katmanız gerekecektir. Ortalama olarak ne kadar ödeyeceğinizi ve olası işlemleri buradan okuyabilirsiniz.

Elektrikli kapı maliyetleri

Maliyetler

Elektrikli kapı satın alacağınızda veya hali hazırda var olan kapınızı elektrikli hale getireceğinizde toplam maliyet büyük ölçüde bir dizi faktöre bağlıdır. Örneğin, çit tipi ve motor tipi toplam fiyat üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Mevcut kapınızın otomatik yaptırmayı veya yeni bir kapı satın almayı da tercih edebilirsiniz, bu tamamen kişsel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Aşağıdaki tabloda, çeşitli durumlarda bir elektrikli kapı veya çit maliyetinin bazı fiyat göstergelerini bulacaksınız. Sizin için olası işlemler için oluşabilecek ortalama maliyetleri listeledik. Verilen örneklerden yola çıkarak yeni elektrikli kapınız için kesin fiyat talep etmek en doğru seçenektir. Tablodaki fiyatlara KDV dahildir.

 

Kapı ve motor tipi Fiyat kapısı kendisi Fiyat tek motor Düzenle
Temel motorlu çift kanatlı kapı 1000 tl – 3550 tl 700 tl – 1250 tl 300 tl- 650 tl
Mafsallı kol motorlu çift kanatlı kapı 1200 tl – 3550 tl 500 tl- 750 tl 300 tl – 650 tl
Yeraltı motorlu çift kanatlı kapı 1600 tl – 3550 tl 1000 tl – 3000 tl 300 tl- 650 tl
Sürgülü kapı 2000 tl – 3500 tl 500 tl – 2000 tl 400 tl – 1750 tl

 

  • En ucuz seçenek : Mümkün olduğunca az para harcayarak otomatik kapı sahibi olmak istiyorsanız, mevcut kapınızı bunun için kullanın ve sadece ayrı bir motor satın alın. Bir uzman tarafından monte edildiyse, en az 550 tl ve en fazla 1900 tl gibi bir maliyeti göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Çift tarafa açılan elektrikli kapı  : Motor dahil iyi bir çift taraflı açılan kapı düşünüyorsanız  1000 tl ile 3000 tl arasında ortalama bir fiyat ödersiniz. Daha ucuzunu bulmak mümkündür, ancak piyasada genellikle bu fiyatlar verilir.
  • Elektrikli kayar kapı : Seçebileceğiniz en pahalı seçenek kayar kapıdır. Ancak bu kapılar kapılar açılıp kapandığında yer kaplamaz.Bu sebeple genellikle kısıtlı alanlarda tercih edilir. Tamamen yeni bir elektrikli kayar kapı için  3000 – 7000 tl gibi bir maliyeti gözden çıkarmanız gerekecektir.

 

Fiyat yapısı

Her durum için kesin fiyat yapısını vermek zordur. Belki de bilinçli olarak motora veya kapıya daha fazla yatırım yapıyorsunuz, böylece malzemelerin maliyetleri toplam fiyatta ucuz parçaları seçmekten daha büyük bir yer alacaktır. Ortalama yeni bir kapının 2500 tl olduğu varsayıldığında, işçilik maliyetleri toplam miktarın yüzde 25’ini, malzeme maliyetlerinin yüzde 70’ini ve çağrı maliyetinin yüzde 5’ini kaplayacaktır. Bu nedenle malzemeler genellikle en pahalı olanlarıdır. İyi piyasa araştırması yaparak, pazarlık ve promosyonlardan yararlanarak, iyi tasarruflar elde etmek mümkündür. Aşağıdaki şemada bu fiyat yapısı tekrar gösterilmektedir.

 

Fiyatı etkileyen seçenekler

Elektrikli kapınızı planlarken, nihai fiyatın düşmesine veya yükselmesine neden olabilecek bir dizi seçenek sunulacak. Sizin için toplam maliyetin büyük bir bölümünü  oluşturan seçenekleri topladık.

  • Kapı tipi : Çift tarafa açılan kaplar genellikle kayan bir kapıdan daha ucuzdur, ancak bunlar daha fazla yer kaplar. Sizin için en uygun kapı türü durumunuza, kişisel tercihinize ve bütçenize bağlıdır.
  • Motor tipi: Kapınızın motorunu da kesebilir (veya kesemezsiniz). Bir yeraltı motoru en pahalıdır, ancak görünmez. Estetik olarak, bu en iyi seçim olabilir. 250 tl gibi fiyata temel bir motor satın alabilirsiniz. Kapınızın iki tarafa açılıyorsa iki motora da ihtiyacınız olacağını unutmayın.
  • Eski kapıyı yeniden kullanın veya yeni bir kapı takın : Mevcut kapınız hala görünüyorsa ve iyi çalışıyorsa, basitçe donatabilir ve elektrikli kapı haline getirebilirsiniz. Bu tamamen yeni bir kapının maliyetinden tasarruf etmenizi sağlar.

Tasarruf ipuçları

Elektrikli bir kapı çok pratik olmasına rağmen, önemli miktarda bütçe gerektirir. Bunu aşağıdaki ipuçlarıyla kontrol edebilirsiniz.

  • İkinci el piyasasını görüntüleyin : Malzeme maliyetleri, toplam fiyatının büyük bir kısmını kaplar. Bazen ikinci el pazarında veya yan sanayilerde toplam malzeme maliyetinin bir kısmı için daya ucuz bir seçenek bulabilirsiniz.
  • Yerel bir usta seçin : Yeni kapınızın ustasını seçerken mümkün olduğunca size yakın olduğundan emin olun. Bu şekilde, ulaşım gibi küçük maliyetleri önleyebilirsiniz.

 

Teklifleri karşılaştırın

Farklı ustaların tekliflerini karşılaştırmadıysanız,  en iyi teklifi bulduğunuzu söyleyemezsiniz. Ancak bunu karşılaştırma aracımızla kolayca yapabilirsiniz. Sadece bilgilerinizi doldurun ve aracımız kısa bir süre içinde bölgenizdeki şirketlerin projeniz için verdiği teklifleri size iletsin. Bu şekilde yeni elektrikli kapınızla ilgili en iyi kararı verebilmeniz için bu teklifleri karşılaştırabilirsiniz.

 

Laatste nieuws