Fransız Balkonu Maliyeti

Bahçesi olmayan bir eviniz varsa ve yeterince temiz hava alamıyorsanız Fransız balkon yaptırmak iyi bir çözümdür. Fransız balkon oldukça küçük bir balkondur ve bu nedenle oturmak için kullanılamaz. İçeriye doğru açılan kapıları vardır genellikle iki tarafa ayrılırlar. Kapıları açabilir ve dışarıda olduğunuz hissini yaratabilirsiniz. Fransız balkonlar her zaman tek kattadır ve önemli ölçüde ışık getirir. Ayrıca diğer balkonlara kıyasla yaptırılması çok daha ucuzdur çünkü karmaşık yapı tasarımları gerektirmezler. Bu sayfada bir Fransız balkon tasarlayıp monte ettirme işlemini ve maliyetlerini okuyabilirsiniz.

Maliyet Fransız balkon

Fransız balkon mu alacaksınız? Önce karşılaştırın!

Fransız balkonlarda maliyetin oluşması

Fransız balkonları bir kapı, pencere bölümü ve bir korkuluktan oluşur. Bir Fransız balkonu kurmak için katlanacağınız kesin maliyetleri tahmin etmek zordur. Bunlar, boyutlar, malzemelerin kalitesi ve tedarikçi ve kurulum şirketi için maliyetler gibi birçok faktöre bağlıdır. Size fiyatlar hakkında bilgi vermek mümkündür ancak bu bilgileri kesin olmamakla birlikte olasıdır bu yüzden maliyetler hakkında fikir sahibi olmak için kullanabilirsiniz. Teklifler aracılığıyla tam maliyet talep etmek daha iyidir. Tablodaki tüm tutarlara KDV dahildir.

Maliyet kalemi Fransız balkon Birim fiyatı
Korkuluk Metre başına  200 tl  – 400 tl arasında
Döner kapılar Her biri 500 tl – 2500 tl arasında
Montaj maliyetleri 30 tl – 50 tl / saat veya sabit fiyat üzerinden
 Fransız balkon Teklife göre fiyat isteyin
  •  Fransız balkonuna sahip olmak için her zaman büyük hacamalar yapmak zorunda değilsiniz.  Bunu 300 tl’lik bir çit parçası ve içe doğru dönen bir kapı ile yapabilirsiniz. Tüm malzemeler için bu size en az 800 tl’ye mal olacaktır. Montajı buna eklerseniz, 1500 tl’ye küçük bir Fransız balkonunuz olabilir.
  •  Birkaç Fransız kapısı yerleştirip önüne güzelce tasarlanmış ve monte edilmiş bir çit koyarsanız elbette estetik olarak daha çekici olacaktır. 3 metre genişliğinde bir Fransız balkon yaparsanız, kurulum dahil bunun için 3500 – 4000 tl civarında harcayabilirsiniz.
  • Tercih edebileceğiniz en lüks ve aynı zamanda en pahalı seçenek, örneğin yatak odasına tamamen cam bir duvar ve birkaç lüks kapı da dahil olmak üzere buraya  özel tasarlanmış ve iyi monte edilmiş korkuluk yerleştirmektir. Bunun için ortalama 6000 tl – 7000 tl ödersiniz.

Fiyatı etkileyen seçenekler

Yeni Fransız balkonunuzu planlarken, nihai fiyatını etkileyebilecek bir dizi seçenekle karşılaşacaksınız. Bu seçimleri akıllıca alarak, sizin için önemli olan noktalara stratejik yatırımlar yaparak ve gerekli yerlerde tasarruf ederek, güzel bir Fransız balkon yaptırabilir ve bütçeniz dahilinde kalabilirsiniz.

  • Malzeme seçimi : Farklı malzemelerden yapılmış  pencere çerçeveleri ve korkuluklar piyasada vardır. Plastik genellikle en ucuz olanıdır ve en pahalı çeliktir. Tüm seçeneklerin avantajları ve dezavantajları vardır ve bu özel seçimi yapmak için biraz zaman ayırmalı ve mimarınıza danışmalısınız.
  • Boyutlar : Büyük bir Fransız balkonu elbette estetik duracaktır ancak her ev için gerekli değildir. Daha küçük bir balkon yerleştirerek de tüm faydalarından ve güzelliklerinden yaralanabilirsiniz.
  • İzin gerektirip gerektirmemesi : Fransız balkonunuz için her zaman bir izin başvurusunda bulunmak gerekli değildir. Bu izni ücretsiz olarak alabilme şansınız varsa para ve birçok idari güçlükten tasarruf edersiniz.

Tasarruf ipuçları

Yeni Fransız balkonunuzun maliyetlerini olabildiğince düşük tutmak için aşağıdaki tasarruf ipuçlarını kullanabilirsiniz.

  • Yerel bir ustayla çalışın : Birçok şirket artık ulaşım gibi detay maliyetleri talep ediyor ve bunlar toplam fiyatın yüzde 5’inden fazlasını oluşturabiliyor. odağınızı yerel şirketlere veya ustalara verirseniz, bu çağrı maliyetlerini olabildiğince önleyebilir veya minimumda tutabilirsiniz.
  • İkinci elden yararlanın: İkinci el pazarına göz kulak olmaktan zarar gelmez. Şanslıysanız, burada fiyatın bir kısmına güzel pencereler ve kapılar bulabilirsiniz. Korkuluklar da ikinci el olarak satılmaktadır. Örneğin, yeni taşınmış ve Fransız balkonunu kaldırmak veya yenilemek isteyen bir satıcı bulursanız, bu ürünler  yeni gibidir ve çok daha ucuzdur.

Teklifleri karşılaştır

Yukarıda belirtildiği gibi, yeni bir Fransız balkon yaptırmanın maliyetinin tam olarak ne kadar olduğunu belirtmek mümkün değildir. Öğrenmenin en iyi yolu, fiyat teklifi istemektir. Daha sonra bu teklifleri birbirleriyle karşılaştırarak en iyi teklifi bulacaksınız. Neyse ki, tüm bu işleri kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Bunun için ücretsiz ve bağlayıcı olmayan karşılaştırma aracımızı kullanırsanız, kısa süre içinde bölgenizdeki ilgili ve güvenilir firmalardan bir dizi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu sayede yeni bir Fransız balkona ilk adımı kolayca atabilirsiniz.

Comments are closed.