Garaj Kapısı Fiyatları

Evinize garaj yaptırmaya karar verdiğinizde önünüze birkaç seçenek sunulur. Bunlardan biri de kullanacağınız kapının türüdür. Garajınızdan en fazla şekilde yararlanmak istiyorsanız ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre bir model tercih etmelisiniz. Bu sayfada size bir garaj kapısı takarken hesaba katmanız gereken ortalama maliyetler hakkında bir genel bakış sunduk.

Garaj kapısı maliyetleri

Garaj kapısının maliyeti nedir?

maliyetGaraj kapısı ile ilgili ortalama maliyetler hakkında bir fikir vermeden önce, hangi farklı tiplerin mevcut olduğunu tam olarak açıklamak gerekmektedir. Aşağıya sizin içi çeşitleri ve özelliklerini listeledik.

  • Panel garaj kapıları: En çok tercih edilen panel garaj kapıları vardır. Garaj kapısında bulunan paneller otomatik bir sistem ile çalışmaktadır. Çoğu durumda, bu durumda bir uzaktan kumanda kullanılır, böylece garaj kapısı sadece manuel olarak değil, aynı zamanda uzaktan da kontrol edilebilir. Bu garaj kapısı için çok çeşitli boyutlar, tasarımlar ve fabrika renkleri arasından seçim yapabilirsiniz. Böyle bir garaj kapısı yaptırmaya karar verdiğinizde, fiyatı önemli ölçüde etkileyebilecek çeşitli seçeneklerin olduğunu unutmayın. Örneğin yalıtım durumu, malzemenin kalitesi ve görünümü üzerinde bir etkisi olmamasını sağlayan hava plakaları gibi birçok tercihe bağlı değişebilen bölümleri vardır. Panel garaj kapısı (standart) satın almak için, 3.000 ile 4.500 tl arasında bir maliyet fiyatı hesaba katılmalıdır.
  • Ahşap Garaj Kapıları: Ahşap garaj kapıları da oldukça popülerdir. Sadece güçlü görünmekle kalmazlar, aynı zamanda oldukça kişiselleştirilebilirler (boyanabilirler) ve doğası gereği iyi bir yalıtım işlevine sahiptirler. Sadece böyle bir garaj kapısının farklı ahşap türlerinden oluşabileceğini dikkate almalısınız. Ahşap seçimi sadece güvenebileceğiniz kaliteyi belirlemekle kalmaz, aynı zamanda maliyet fiyatı da doğrudan buna bağlıdır. Örneğin bir sedir garaj kapısının size ortalama 1000 ila 1500 tl arasında bir fiyatı varken, meşe bir kapı için bu fiyat büyük olasılıkla 2000 ila 2500 tl arasındadır.
  • Seksiyonel garaj kapıları: Bu kapılar manuel olarak sarılabilir veya bir elektrik sistemi yerleştirilerek kullanılabilir. Sadece bu tür garaj kapılarının güvenliği tam sağlayamayacağını aklınızda bulundurmalısınız. Sonuç olarak, örneğin ahşap bir garaj kapısına kıyasla daha az sağlamdırlar. Çeşitli malzemelerden yapılmış seksiyonel garaj kapısını kişisel tercihlerinize göre tasarlatabilirsiniz. En popüler alüminyumdur ve 1800 ile 2200 tl arasında bir maliyetle mevcuttur.

Garaj kapısının fiyatını etkileyen seçenekler

Bir garaj kapısı taktırmayı seçtiğinizde piyasada birçok farklı seçeneğin olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle, müşteri olarak yaptığınız çeşitli seçimler, toplam maliyet üzerinde her zaman büyük bir etkiye sahip olacaktır. Bu alandaki en önemli seçimleri sizin için aşağıda listeledik:

  • Seçenek 1: Garaj kapısının tipi

Bu sayfada daha önce belirtildiği gibi, garaj kapısı tipi, ücretlendirilen fiyat üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Standart bir ahşap garaj kapısı, yaklaşık 1000 ila 1500 tl arasında değişen fiyatıyla en uygunudur. Panel garaj kapısı için fiyat biraz daha yüksektir, yani 3000 ile 4500 Euro arasındadır. Rulo garaj kapısının fiyatı arada bir yerde ve 1800 ile 2200 tl arasındadır.

  • Seçenek 2: Malzemenin kalitesi

Örneğin, ahşap bir garaj kapısı taktırmayı seçerseniz, kullanılan malzemelerin kalitesinde  farklılık vardır. Sedir ağacından yapılmış sıradan bir ahşap garaj kapısı, yaklaşık 800- 1000 tl’lik bir fiyatla oldukça ekonomiktir. Meşe gibi daha sağlam ve daha lüks bir ahşap türü tercih ederseniz, maliyet hemen 1500 ile 2000 tl arasındadır ve bu maliyeti yükseltir. Genel olarak kullanılan malzemenin kalitesi ne kadar iyi olursa, fiyat etiketi de o kadar yüksek olacaktır.

  • Seçenek 3: Garaj kapısının boyutu

Bir garaj kapısı sipariş etmeden önce, standart boyutların geçerli olup olmadığını dikkate almak her zaman önemlidir. Standart boyutlarda bir garaj kapısı almayı seçtiğinizde, özel yaptırmaya kıyasla her zaman daha az para ödeyeceksiniz. Günümüzde birçok insan  büyük bir garaj kapısı taktırmayı seviyor. Elbette böyle bir kapı çok etkileyicidir ve dış dünya için şaşkınlık yaratır, ancak bu durumda maliyette büyük artışlar beklemelisiniz.

  • 4. Seçenek: Montaj maliyetleri

Dördüncü ve son seçim, montaj maliyetleriyle ilgilidir. Bir garaj kapısı takmak için genellikle gerçek bir uzman için çalışmak gerekmektedir. Büyük garaj kapıları söz konusu olduğunda, ustalar genellikle yalnız değil, ağır kapıyı kolayca yerleştirebilmeleri için birden fazla kişiyle çalışırlar. Bir garaj kapısı takmak için alınan maliyet sadece kapının tipine değil, aynı zamanda kullanılan temel sisteme de bağlıdır.

Tasarruf ipuçları

kayıt etmekGaraj kapsı taktırmaya karar verdiğinizde topma maliyet büyük ölçüde yapacağınız seçeneklere bağlıdır. Bu sebeple tasarruf edebileceğiniz birkaç bölüm vardır. Bu durumda, aşağıdaki tasarruf ipuçlarını hesaba katmak işinize yarayacaktır.

  •     Miktar indiriminden yararlanın. Örneğin yeni inşa edilmiş bir yere taşındıysanız komşularınızla beraber garaj yaptırmayı tercih edebilirsiniz.  Bu sayede kapıyı teslim eden firma aşağı yukarı aynı lokasyonda iki iş yapabilmektedir. Bu onun için çok kolaylık ve size maddi bir avantaj sağlıyor. Böyle durumda miktar indirimi yüzde 5 ile 10 arasındadır.
  • Standart boyutları seçin. Büyük, heybetli bir garaj kapısı estetik duracakır ancak kendinize gerçekten ekstra ücrete değip değmeyeceğini sormalısınız. Boyut olarak büyük garaj kapıları bazen standart bir garaj kapısının fiyatının iki katına kadar ücretlendirilebilir. Kapıyı oluşturan malzemeyi de hesaba katarak önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Teklifleri karşılaştırın

En uygun fiyatı deyeceğinizden emin olmak için  birden fazla teklifi karşılaştırmak akıllıca olacaktır. Bu şekilde maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz. Neyse ki, web sitemiz aracılığıyla bölgenizden 6 uzmana kadar aynı anda karşılaştırma yapabilirsiniz. Aşağıdaki düğmeye tıklayın ve teklifleri posta kutunuza alın. Karşılaştırmaya başlayın ve bütçenize en uygun şirketi bulun !

 

Comments are closed.