Grafitinin Kaldırılması ve Maliyetleri

Grafiti kaplı bir cepheye sahip olmaktan daha can sıkıcı bir şey yoktur. Bu tarz yazı veya resimlerin kaldırılması her durumda binanızın tekrar yeni gibi görünmesini sağlayacak ve bu da satış değerinin artmasında fayda sağlayacaktır. Sadece mevcut grafiti kaldırmadınız, aynı zamanda bir kaplama mı sağlamak istiyorsunuz? Bu durumda, evinizin görünümünün birkaç yıl boyunca garanti edilmesini hemen sağlarsınız. Grafiti kaldırmanın tam maliyetini mu merak ediyorsunuz? Hepsini sizin için listeledik!

Maliyetler spachtelputzGrafiti kaldırmanın maliyeti nedir?

maliyetİlk bakışta öyle gözükmese de grafiti kaldırmak oldukça zor bir iştir. Bugün bunu yapmanın üç farklı yolu var. Buharlı temizleyicileri seçebilir, bir temizlik maddesi kullanabilir veya cepheyi kumlayabilirsiniz. Nihayetinde hangi tekniğin seçileceği, hem substrata hem de kullanılan boya türüne bağlıdır. Bununla birlikte, genel olarak, grafiti kaldırmanın maliyetinin metrekare başına 12,50 ila 17,50 tl arasında olduğunu dikkate alabilirsiniz. Tam olarak dikkate almanız gereken maliyetler hakkında iyi bir fikir edinmek için sizin için üç seçeneği listeledik:

Temizlik türü Maliyet
Buharlı temizleyiciler 125 ve 200 tl arasında
Kumlama + grafiti önleme kaplama 250 ve 450 tl arasında
Kumlama + derzler + grafiti önleyici kaplama 450 ve 750 tl arasında
 • En ekonomik çözüm:  Bu kolayca çıkarılabilen, kalıcı bir grafiti değilse buharlı temizlik genellikle yeterlidir. Bu durumda, 125 ve 200 tl arasında bir fiyat etiketi dikkate almalısınız.
 • İyi koruma:  Duvarınızdaki grafiti birden farklı boyayla mı yapılmış ? İlk bakışta benzemese de, grafiti kaldırmak genellikle uzmanlar için bir iştir. Duvarın temizlenmesine ek olarak, evin sahibi olarak, olası bir yeni lekenin, duvarın bir anti-grafiti ajanı kullanılarak emprenye edilmesiyle çok daha kolay bir şekilde çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda 250 ve 450 tl arasındaki bir maliyeti dikkate almalısınız.
 • Boyanın değiştirilmesi:  Sadece uygulanan grafiti kaldırmak için bir fırsat mı arıyorsunuz, aynı zamanda mevcut duvar boyasını da değiştirmek mi istiyorsunuz? Bu durumda, 450 ila 750 avro arasında bir fiyat etiketi dikkate almalısınız. Bir uzmanın aynı yerde birkaç etkinlik yapmasını seçerek, son faturanıza çok fazla tasarruf edebilirsiniz.

Grafiti kaldırma için fiyat yapısı nasıl oluşur?

Grafiti kaldırılmasını istiyorsanız, toplam faturanın üç farklı bölümden oluştuğunu dikkate almalısınız. İlk aşamada işçilik maliyeti vardır. Bu en büyük bölümünü oluşturur ve toplam maliyetin yaklaşık yüzde 60’ı kadardır. Eğer duvarı ortadan kaldırmak gerekirse bu maliyetlerin yaklaşık yüzde 20’sini oluşturacaktır. Kalan yüzde 20 daha sonra bir kumlama makinesi kullanılarak harcanmaktadır.

Gördüğünüz gibi, işçilik maliyetleri ile malzeme için alınan maliyetler arasındaki fark o kadar büyük değildir. Kullanılan malzemelerin iyi olması önemli olduğundan, tasarruflarınız esas olarak işçilik maliyetleri açısından yapılabilir. Bu alanda farklı temizlik şirketleri arasında gözle görülür farklılıklar vardır. Çeşitli şirketlerin tekliflerini karşılaştırarak, her zaman cazip tasarruflara güvenebilirsiniz!

Hangi seçenekler grafiti kaldırma maliyetini etkiler?

Seçim 1: Boya türü

Daha önce belirtildiği gibi, kullanılan boya türü, grafiti çıkarmak için kullanılabilecek teknik için büyük ölçüde belirleyicidir. Örneğin, kolayca çıkarılabilen boya türleri vardır, ancak oldukça inatçı ve zorlayıcı olanları davardır. Her durumda, cepheye mümkün olduğunca az zarar veren bir teknik tercih edilecektir. Bu nedenle, bir uzmana, teklif hazırlanmadan önce grafitinin bir fotoğrafını inceleme fırsatı verin. Çoğu durumda, uzman gelip grafiti yerinde görecektir.

Seçenek 2: Alt tabaka

Sadece boya türü fiyat etiketini belirlemekle kalmaz, aynı zamanda yüzey için de söylenebilir. Uygulanabilecek temizleme tekniği için substrat tipi belirleyicidir. Örneğin, cepheniz yüksek basınçla başa çıkamayan nispeten yumuşak taşlardan oluşuyorsa bazı temizleme yöntemleri kolayca onarılamayan hasara neden olabilir. Cephenizi temizlemeye gelen uzmanlar, hangi temizlik tekniğini kullanacaklarını belirlemeden önce cephenizi her zaman kontrol edecektir.

Seçim 3: Temizleme yöntemi

Daha önce belirtildiği gibi, bugün mevcut çeşitli temizleme yöntemleri vardır. Grafiti çıkarmanın nihai maliyetinin büyük çoğunluğu kullanılan yöntemle belirlenir.

 • Buharlı temizleyiciler: İlk seçenek, grafiti buharlı temizleyicilerle çıkarmaktır. Bu durumda, su 150 derecelik bir sıcaklığa ısıtılır. Cepheye yüksek basınç altında buhar püskürtülür, böylece uygulanan grafiti kendi kendine çözülür. Cephenizi buharla temizletmek için metrekare başına 7,50 ila 15 tl arasında bir ortalama fiyatı dikkate almanız gerekir.
 • Kimyasal temizlik: Kimyasal temizlik yaparken, cephenize bir fırça kullanarak hem kimyasal hem de biyolojik bir madde uygulayabilirsiniz. Bu maddenin uygulanması kirliliğin çözünmesine neden olan kimyasal reaksiyona neden olur. Madde cepheye girdikten sonra, yüksek basınçlı bir temizleyici ve su kullanılarak temizlenecektir. İsteğe bağlı olarak, temizleme maddesinin kalıntı, gevşek kiri ve olası kalıntılarını gidermek için buhar da kullanılabilir. Kimyasal temizlik yapmak için metrekare başına yaklaşık 7,50 ila 15 tl gibi bir fiyat etiketi de dikkate almalısınız.
 • Kumlama: Kumlama durumunda, cepheye karşı yüksek basınç altında bir kumlama maddesinin püskürtülmesine karar verilir. Kullanılan şiddet, ortamının türüne göre önemli ölçüde farklılık gösterir. Yani, böyle bir araç da çok yumuşak olabilir, böylece olası hasar olasılığı mutlak bir minimumda tutulabilir. Cephe kumlama size metrekare başına yaklaşık 12.50 ila 17.50 tl’ye mal olacaktır.

Seçim 4: Anti-grafiti kaplama

Son olarak, duvarınızın emprenye edilmesini seçerek cephenizin gelecekteki olası lekelenmesinin çok kolay bir şekilde çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Emprenye, yarı veya kalıcı bir anti-grafiti kaplama vasıtasıyla yapılır. Sadece bir temizlik süren bir kaplama arıyorsanız, yarı kalıcı kaplama sizin için iyi bir seçimdir. Ancak, daha sürdürülebilir bir alternatif  arıyorsanız 10 yıla kadar kullanım ömrüne sahip kalıcı kaplama sizin için bir en uygun seçenektir. Anti-grafiti kaplamanın uygulanması için metrekare başına 12,50 ile 22,50 tl arasında bir fiyat etiketi dikkate almalısınız.

Tasarruf ipuçları

kayıt etmekCephenizdeki grafiti kaldırmak istiyorsunuz ancak bu tür çalışmaların gerektirdiği maliyetten tasarruf etmek için bir fırsat mı arıyorsunuz? Grafiti kaldırma konusunda bazı ilginç tasarruf ipuçlarını sizin için listeledik!

 • Miktar indirimi. Bölgede aktif olan vandallar sadece evinizi değil, aynı zamanda komşularınızın mallarına da zarar vermeye genellikle eğilimlidirler. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız temizliğin birlikte yapılması mantıklı olacaktır. Bu şekilde, miktar indirimine güvenebilirsiniz. Temizlik şirketi aynı yerde iki iş yapabildiği için bu indirim uygulanır. Kesin miktar, seçtiğiniz temizlik şirketine bağlı olacaktır.
 • Grafiti kendiniz kaldırmak ister misiniz? Birçok kullanışlı kendin yap projesi vardır, grafiti kaldırmakta dış kaynak kullanmamayı değil, kendiniz yapmayı tercih etmenizi önerir. İlk bakışta, bu açıkça finansal olarak tasarruflu görünür ancak daha önce belirtildiği gibi, ne yaptığınızı bilmek önemlidir. Yanlış temizlik maddesinin kullanılması cephenizin hasar görmesine neden olabilir. Bu tür bir hasarın onarılması, profesyonel bir temizlik şirketiyle çalışmaktan daha pahalıya mal olacaktır.

Teklifleri Karşılaştırın

Çoğu insan, zaman eksikliği ve / veya doğru malzeme ve deneyim nedeniyle grafiti kendileri çıkaramaz. Daha sonra bir cephe temizleme şirketine başvurmak akıllıca olacaktır. Ancak uygun fiyatlı bir temizleme şirketini nasıl bulursunuz? Web sitemizde yerel cephe şirketlerinden 6’ya kadar teklifi kolayca karşılaştırabilirsiniz. Bu şekilde, toplam maliyetten tasarruf edeceğinizden emin olabilirsiniz. Sistemimiz aşağıdaki gibi çalışır.

 1. Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve bilgilerinizi girin.
 2. Herhangi bir yükümlülük altına girmeden yerel şirketlerden posta kutunuza en fazla 6 teklif alın.
 3. Teklifleri karşılaştırın
 4. Maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edin!

 

Comments are closed.