Güneş Enerjili Su Isıtıcı Fiyatları

Enerji faturanızı düşürmek faturanızda büyük değişiklikler yaratır.. Birçok kişi evlerine güneş panelleri veya güneş enerjili su ısıtıcısı kurmayı planlar çünkü güneş panellerinin gideri diğer ısıtma kaynaklarına göre azdır ve çevreye hizmet sağlarlar.

Güneş panellerine yatırım yapmanın avantajı, yatırımın bir defalık olması ve enerji faturanızın önümüzdeki yıllarda önemli bir şekilde düşmesidir. Çok sayıda durumda, bir güneş enerjili su ısıtıcısına yapılan yatırım karlıdır ve enerji faturanızı önemli ölçüde azaltır.

Güneş enerjili su ısıtıcı fiyatları

Güneş enerjili su ısıtıcının maliyeti nedir ?

maliyetBir güneş enerjili su ısıtıcısının tam olarak ne kadara mal olduğunu söylemek için önce evinizin bileşimine bakmalısınız. Bir güneş enerjili su ısıtıcısının fiyatı büyük ölçüde güneş enerjili su ısıtıcısının büyüklüğüne göre belirlenir. 2 kişilik bir ev için bir güneş enerjili su ısıtıcı, 4 kişilik bir ev için bir güneş enerjili su ısıtıcıdan daha ucuzdur. Size bir gösterge vermek için: mümkün olan en ucuz güneş enerjili su ısıtıcısı yaklaşık 2000 ₺ dir diyebiliriz. Fiyatlar buradan yaklaşık 5600 ₺ veya daha fazla olabilir.

Bir güneş enerjili su ısıtıcısına bağlı ortalama maliyet hakkında iyi bir fikir vermek için sizin için birkaç örnek listeledik:

Güneş enerjili su ısıtıcı tipi Ortalama maliyet
100 litre kapasiteli kazan (1 kolektör) 1.900 ile 2.500 ₺ arasında
100 litre kapasiteli kazan (2 kolektör) 2.700 ve 3.300 ₺ arasında
200 litre kapasiteli kazan (2 kolektör) 3.300 ve 3.700 ₺ arasında
300 litre kapasiteli kazan (3 kolektör) 4.700 ve 5.500 ₺ arasında

Bir güneş enerjili su ısıtıcı satın almak için tahsil edilen maliyetlerin hala çeşitli ek faktörlere tabi olduğunu söylemek gerekir. Özellikle birkaç kişisel seçenek maliyeti önemli ölçüde etkileyebilir. 

  • En ucuz seçenek. Küçük bir aileniz var, ancak portföyünüzün ortamı ve içeriğinin çok önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Bu durumda büyük bir yatırım yapmak için yeterli bütçeniz yok mu? Eviniz için genellikle 100 litre kapasiteli küçük bir güneş enerjili su ısıtıcısı satın almak yeterlidir. Bu sistemle birlikte tek bir kollektör de vardır. Bu şekilde, ortalama gaz tüketimini yılda sadece 100 metreküp azaltabilirsiniz. Böyle bir güneş enerjili su ısıtıcısını sadece 1.900 ₺ den  başlayan bir fiyatla satın alabilirsiniz.
  • En çok tasarruf.
    Aylık kullanımlarınız çok mu büyük ?Örneğin, her gün duşta bir saat geçirmeyi tercih eden bir kızınız var mı? Bu durumda, muhtemelen gaz tüketiminizin dikkate değerden daha fazla olduğunu fark etmişsinizdir. Bunu azaltmak istiyor musunuz ve bunu çevre dostu bir şekilde yapmak istiyor musunuz? Bu durumda, 300 litre kapasiteli bir güneş enerjili su ısıtıcısı ve 3 kolektör seçmek iyi bir seçimdir. Bu şekilde yılda 285 metreküpten daha az gaz ve yıllık enerji faturasından 180 avroya kadar kolayca tasarruf edebilirsiniz. Güneş enerjili su ısıtıcısını 4.700 Euro’dan başlayan bir fiyat etiketi için evde satın alabilirsiniz.
  • Küçük ısıtıcılı seçenek. Elektrikli bir kazanınız var, ancak maliyetlerin biraz yüksek olduğunu düşünüyor musunuz? Optimum tasarruf elde etmek için bir güneş enerjili su ısıtıcısı kurmayı seçebilirsiniz. Ancak, çatınızda o kadar güneş yok mu? Bu durumda, 100 litre kapasiteli ve 2 kolektörden oluşan bir güneş enerjili su ısıtıcısı seçmek sizin için en iyi seçenektir. Bu durumda, 2.700 ve 3.300 ₺arasında bir maliyeti dikkate almalısınız. Bu yatırım ile gaz bazında yıllık bazda hızlı bir şekilde 125 ₺ye kadar tasarruf edebilirsiniz.

Başka maliyetler oluşur mu?

Güneş enerjili su ısıtıcısının satın alınmasıyla birlikte gelen diğer maliyetler kurulum maliyetleridir. Güneş enerjili su ısıtıcı kurulum maliyetleri büyük ölçüde değişmektedir. 450 ₺ye bir güneş enerjili su ısıtıcısı kurmak mümkündür, ancak 2000 ₺ye  kadar çıkabilir. Güneş enerjili su ısıtıcı kurulumunun fiyatı büyük ölçüde kişisel durumunuza göre belirlenir. Düz bir çatınız var mı değil mi? Kazanın yeri nerede? Bunlar ve çeşitli faktörler güneş kazanı kurulumunuzun nihai fiyatını belirler. Bu nedenle, önceden birden fazla kurucudan net bir teklif talep etmeniz önerilir.

Güneş enerjili su ısıtıcı fiyat yapısı

Güneş enerjili su ısıtıcısının fiyat etiketini oluşturan çeşitli bileşenler hakkında iyi bir fikir edinmek istiyorsanız, fiyat yapısına göz atmak her zaman iyi bir fikirdir. Bunu yaptığımızda bunun iki bölümden oluştuğunu tespit ederiz. Dolayısıyla bu alanda, malzeme maliyetlerini (%75) işçilik maliyetlerinden (% 25) ayırıyoruz. Bu nedenle, ücretin sınırlı tarafta olmasına rağmen, birden fazla teklifi karşılaştırarak yine de güzel bir tasarruf sağlayabileceğiniz doğrudur.

tasarruf ipuçları

kurtarmakAyrıca evinizi biraz daha çevre dostu hale getirmek  ve güneş enerjili su ısıtıcısı kullanmak ister misiniz? Bu durumda, aşağıdaki kaydetme ipuçlarını dikkate almalısınız:

  • En verimli yere bağlanın. Güneş enerjili su ısıtıcısı evdeki tüm cihazlar ve musluklar için yeterli sıcak su sağlayamadığında, en büyük tüketicilerin tam olarak ne olduğunu kendiniz bulmak her zaman ilginçtir. Bu şekilde güneş enerjili su ısıtıcısını mümkün olan en verimli yere kurabilirsiniz.
  • Seçilecek yer. Güneş enerjili su ısıtıcısındaki suyu en verimli şekilde ısıtabilmek için, kollektörleri mümkün olan en uygun konuma yerleştirmek önemlidir. İdeal olarak, 30 ila 40 derece arasında bir açıda yerleştirilirler. Hollanda’da bu, güneş enerjisi üretmek için açık ara en iyi eğimdir.
  • Sübvansiyon. Birçok sübvansiyon zaten iptal edilmiş olsa da, bir güneş enerjili su ısıtıcısı kurmak için hala bir sübvansiyon almak mümkündür. Tavsiye için belediyenize gidin. Bu şekilde, güneş enerjili su ısıtıcılı bir sistem satın alırken önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Teklifleri karşılaştırın

Teklifleri karşılaştırmak muhtemelen en fazla maliyetten  tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Özelleştirme ile ilgili olduğu için fiyatlar önemli ölçüde değişebilir. Neyse ki, ücretsiz olarak ve web sitemizden 6 kotasyon talep edebilir ve yerel uzmanları karşılaştırabilirsiniz. Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve bilgilerinizi girin. Teklifleri yükümlülük olmadan alın ve karşılaştırmaya başlayın. Bu şekilde maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

 

Comments are closed.