Hamam Böceği İstilasından Kurtulma ve Maliyetler

Hamam böcekleri çok hızlı hareket ederler ve çok çabuk yayılırlar. Ayrıca çoğu böcek ilacına dayanıklı oldukları için de kurtulmak oldukça zordur. Hamam böcekleri, her türlü bakteri ve mantarı her zaman taşır ve bu da onları yalnızca çok kirli değil, aynı zamanda sağlığa da zararlı yapar. Özellikle çocuklu ailelerde büyük tehditler oluşturacaktır. Eviniz hamam böceği istilasına uğradıysanız ve kendiniz uğraşmak istemiyorsanız sizin için haşere işlemlerini ve maliyetleri derledik.

Hamamböcekleri maliyetlerle savaşır

Hamam böceği kontrolünün maliyeti nedir?

maliyetHamam böceklerini kontrol etmek için hesaba katmanız gereken maliyet büyük ölçüde kontrolün karmaşıklığına bağlıdır. Evinizde hamam böceğini tespit ettiğiniz anda derhal profesyonel bir ilaçlamacı çağırmanız önerilir. Sonuçta, profesyoneller hamam böceklerinin güneşte kar gibi yok olmasını sağlayan çok güçlü böcek ilaçlarına sahiptir. Hamam böceği kontrolünün bazı ortalama maliyetlerini sizin için aşağıdaki tablo aracılığıyla listeledik.

Kontrol türü Ortalama tutar
Hamam böceklerinin kontrolü Yaklaşık 100 ₺
Hamam böceği istilasının tespiti Yaklaşık 160 ₺

Yukarıdaki tabloda belirtilen maliyetler, hamam böceklerini kontrol altına almak için ödenecek ortalama maliyet hakkında size biraz fikir verecektir. Ancak maliyetin oluşumunu etkileyen daha fazlası etken vardır. Durumunuz için geçerli olan işlem hakkında size somut bir fikir vermeniz için üç somut pratik örnek listeledik.

  • Erken tespit edildiyse;  Hamam böceklerinizin evinizde çoğaldığını yeterince erken tespit ettiğinizde, mümkün olan en iyi uygun işlemleri tercih edebilirsiniz. Sonuçta, hamam böceklerinin yıldırım hızında yayıldığı biliniyor. Ek olarak, bir dişi hamam böceğinin aynen kendi gibi 30’a kadar çocuğu olabilir. Yeterince erken fark ederseniz ve başka bir deyişle, hamam böcekleri hala evin her tarafına yayılmamışken kontrol altına alabilirseniz, ortalama maliyetler 75 ila 85 ₺ arasındadır.
  • En yaygın durum ; Gün içinde bir değil, birkaç hamamböceği görürseniz, evinizde çok sayıda hamamböceği bulunma olasılığı çok yüksektir. Hamam böceklerini kontrol etmenin ortalama maliyeti yaklaşık 100 ₺’dir. Bir profesyonel, güçlü böcek ilaçları kullanarak sadece hamam böceklerinin kendilerinin değil, aynı zamanda yumurtaların da ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu şekilde hamam böceği probleminizin geçmişte kaldığından emin olabilirsiniz.
  • Hamam böceği istilası; Bazı durumlarda, bir evde o kadar çok hamamböceği vardır ki, durum neredeyse yaşanmaz hale gelir. Ek olarak, bu durumda hamam böcekleri artık tek bir oda ile sınırlı kalmamakta, tüm ev boyunca sıkıntıya neden olmaktadır. Bu durumda, gerçek bir hamamböceği istilası vardır. Durumun ciddiyetine bağlı olarak, yaklaşık 160 ₺’lik bir maliyeti başlangıç olarak alabilirsiniz.

Hamam böceği ilaçlamasında maliyetin oluşumu 

Hamam böceği istilasının kontrolü için istenen ücret çoğu zaman iki bölümden oluşur. İlk olarak, tahsil edilen ve toplam maliyetlerin yüzde 65’ini oluşturan iş gücü ücretine ayrılır. Kalan yüzde 35, haşere kontrolünün yapılabilmesi için satın alınması gereken malzemeye gider. İşçilik maliyetlerinin yüzde 65 gibi çok yüksek olması, bu tür hizmetleri sunan farklı profesyoneller arasında bir karşılaştırma yaparak her zaman tasarruf etme fırsatına sahip olduğunuz anlamına gelir. Böyle bir karşılaştırma sayesinde toplam maliyet fiyatından yüzde 25’e kadar tasarruf edebilirsiniz.

Hamam böceği kontrolünde maliyeti etkileyen seçenekler

Evinizde hamam böcekleriyle savaşacağınız zaman, farklı seçimlerin toplam maliyeti etkileyebileceğini göz önünde bulundurmak her zaman önemlidir. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

Seçenek 1: İlaçlamayı kendiniz mi yapacaksınız yoksa profesyonelle mi çalışacaksınız ?

Hamam böceklerinin bir profesyonel tarafından kontrol edilip edilmeyeceğinden veya bunu kendi başınıza yapıp yapmayacağınıza dair şüpheleriniz var mı? İş kimyasal kullanmaya geldiğinde eğer tecrübesiz ve bilginseniz, kullandığınız ilaçlar sadece hamam böceklerine değil size de zarar verebilir. Ayrıca istila edilen yerlerin hiçbir kısmının atlanmaması gerekir. Eğer bu konuda bilgiliyseniz ve uğraşacak zamanınız varsa doğru ilaçları kullanarak ve sağlık önlemlerini elden bırakmayarak evinizi kendiniz de ilaçlayabilirsiniz. Ancak en kesin ve en güvenli yöntem genellikle işi profesyonellere bırakmak olacaktır.

2. Seçenek: Kullanılan yöntem

Evinizdeki hamam böcekleriyle mücadele farklı şekillerde yapılabilir:

  • Tutkal tuzakları: Tutkal kapanları hamam böceklerinin saklandığı yerlere bir uzman tarafından yerleştirilir. Örneğin, buzdolabının arkasındaki boşluğu, aynı zamanda ocağı veya elektronik cihazların arkaları gibi genellikle üreme alanları olarak tercih ettikleri yerelere kurulur. Tutkal tuzakları, toksik olmayan bir yöntem oldukları için popülerdir.
  • Kimyasal pestisitler: Bu işlem, tutkal tuzakları yeterince etkili olmadığında kullanılır. Bu yöntemde kullanılan aktif madde permetrindir. Son derece zehirlidir, bu nedenle kullanımı her zaman bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

Tasarruf ipuçları

kayıt etmekEvinizi hamam böceklerinden kurtarmak için profesyonellerle anlaşmaya karar verdiğinizde belirli bir mikatrı gözden çıkarmanız gerekecektir. Neyse ki bu maliyetler aşağıdaki tasarruf ipuçları kullanılarak azaltılabilir. Bu tasarruf ipuçlarını kullanarak, hamam böcekleriyle savaşmanın finansal olarak çok daha ulaşılabilir hale geldiğini fark edeceksiniz.

  • Miktar indiriminden yararlanın. Sokakta haşerelerle sorunu olan tek kişi siz değil misiniz ve komşunuz da hamam böcekleriyle uğraşmak zorunda mı? Bu durumda ilaçlama işlemi için aynı şirketle anlaşmayı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, karlı bir toplu indirimden emin olabilirsiniz, çünkü sadece bir kez bir ulaşım gibi detay ücretleri ödeyeceksiniz ödeyeceksiniz.
  • Teklifleri karşılaştırın. Size verebileceğimiz ilk ipucu, teklifleri karşılaştırmakla ilgilidir. Daha önce belirtildiği gibi, farklı şirketlerden birden fazla teklif istemek çok kullanışlı tasarrufların gerçekleştirilmesini sağlayabilir. Ayrıca bu şekilde ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize en uygun şirketi bulabilirsiniz.

Comments are closed.