Ikea Ürünlerinin Taşınması ve Montajı

Ikea ülkemizde yeni yeni gelişen bir mağaza zinciri olsa da çoğumuzun evinde bir yeri var. Orada satın alabileceğiniz ögeler uygun fiyatlı, şık ve güzel görüntüleniyor. Ancak bir ürünü almaya karar verdikten sonra taşıma size sorun çıkartabilir çünkü Ikea teslimat için ayrı ücretler talep eder. Büyük bir gardırop veya yatak satın alırsanız, maliyetin kabarmasından kaçınmak için aldığınız ürünü kendiniz getirmelisiniz. Sonra da evde kendiniz yüklemeniz gerekecektir ve tüm bu . Neyse ki eşyalarınızın taşınması, evinize teslim edilmesi ve daha sonra monte edilmesi mümkündür. Bunun işlemer için oluşabilecek ortalama maliyetleri sizin için listeledik.

Ikea malzeme montaj maliyeti

Bölgenizdeki 6 marangoz karşılaştır?

Maliyetler

Ikea’dan seçtiğiniz eşyaların taşınması ve montajı için ödediğiniz fiyat esas olarak miktar ve boyutlara bağlıdır. Örneğin Ikea’da kilo başına bir maliyet oluştururlar. Mobilya parçasının fiyatı da önemlidir, çünkü mobilya parçası ne kadar pahalı olursa, Ikea’ya kurulumu için daha fazla ödeme yaparsınız. Çalışanlar metre başına bir fiyat talep etmeyi sever. Aşağıdaki tablo, bu hizmetleri Ikea’nın kendisinden ziyade ayrı bir şirketle anlaşma önemli ölçüde daha ucuz olduğunu göstermektedir. Tüm fiyatlara KDV dahildir.

 

Vardiya fiyat
Ulaşım hizmeti IKEA’nın kendisi 30 tl – 114 tl
Treyler kiralama IKEA kendisi İki saat için 7,50 tl, sonra saatte 1,25 tl
Mobilya montaj hizmeti 49 tl artı mal değerinin% 20’si
Bir kamyonet kirala Günlük 20 tl – 40 tl
Bir şoförle kendiniz minibüs kiralayın Günde 45 tl
Kendiniz bir römork kiralayın Günlük 10 tl
Başka bir teknisyenden montaj servisi Metre başına 75 tl

 

  • En ucuz seçenek : Ikea mobilyalarını kendiniz monte etmek kolaydır ve açık talimatlar size verilen kitapçıkta belirtilir. Bunu yapmak için birkaç saat ayırarak montaj maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Mobilyalarınızı kendiniz taşıyamazsanız, Ikea’dan kendiniz bir römork kiralamak en iyisidir. Bunu ilk iki saat için sadece 7,50 tl ve bundan sonra saatte 1,25 tl için yaparsınız.
  • Farklı bir şirket tarafından nakliye ve montaj : Şoförlü bir minibüs kiralarsanız, bunun için günde ortalama 45 tl ödersiniz. Bu şekilde eşyalarınız güvenli ve ucuz bir şekilde evinize teslim edebilir. Daha sonra bir teknisyen bunu metre başına 75 tl karşılığında monte edebilir.
  • Ikea’nın hizmetlerinden yararlanın : Ikea’nın her şeyi kendiniz yapmasına izin verirseniz, nakliye için en az 30 tl kaybedersiniz (bu 100 kiloya kadar) ve montaj için 49 tlartı mallarınızın değerinin% 20’sini kaybedersiniz.

 

Fiyatı etkileyen seçenekler

Belirli seçimleri akıllı yaparak, taşıma ve montaj servisinizin toplam maliyetini azaltabilirsiniz. Bu seçenekleri aşağıda sizin için derledik.

  • Bir römork kiralayın : Ikea römorku kiralamak ucuzdur, özellikle de 2 saat içinde iade edebilirsiniz.
  • Kendiniz yapın veya tanıdıklarınıza yaptırın : Mobilyalarınızı kendiniz taşıyamaz veya monte edemezseniz, arkadaşlarınıza ve ailenize bunu sizin için yapabilecek insanlar olup olmadığını sorun. Bu, fiyatta önemli bir fark yaratır ve tasarruf etmenizi sağlar.
  • IKEA’nın çalışanlarına bırakın  : IKEA her şeyi halletsin, bu çok kolay. Özellikle eşyaları çevrimiçi sipariş ederseniz veya mağazadaki karar verdiğiniz ürünü hemen temin istiyorsanız. Bununla birlikte, bir üçüncü şahıs kiralamayı seçerseniz önemli ölçüde tasarruf edersiniz. Bunlar sizin için aynı şeyi yapabilir ve genellikle Ikea ücretlerinin yarısında tutar.

 

Teklifleri karşılaştırın

Bizimle, Ikea mobilyalarınızı taşımak ve monte etmek için ne kadar ödemeniz gerektiğini ortalama olarak öğrenebilirsiniz. Hiçbir yükümlülük olmadan karşılaştırma aracımızı kullanın, bunun için durumunuza teslimat ve montaj şirketlerinden bir dizi teklif alırsınız. Bu hizmet ücretsizdir ve Ikea mobilyalarınızı taşıma ve monte etme konusunda seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

Comments are closed.