Kalorifer kazanı maliyetleri

İyi çalışan, yüksek kaliteli bir merkezi ısıtma kazanınız mı var? Düzenli bakımını yapmak mı istiyorsunuz ?Merkezi ısıtma kazanınızın optimum ömrünü garanti etmek için, düzenli olarak bakım yapılması kesinlikle gereklidir. Bunu yapmak istiyor ancak ücretlendirilecek fiyat hakkında fikriniz yok mu? Size bu konuda net bir görüş vermekten mutluluk duyuyoruz!

Kalorifer kazanı maliyetleri

Kazan bakımının maliyeti nedir?

maliyetPotansiyel sorunların zamanında fark edilebilmesi ve çözülebilmesi için kazanınızın uygun şekilde bakımını mı istiyorsunuz? Bu durumda, bakımın en az iki yılda bir yapılması tavsiye edilir. Kendinize soracağınız soru, bunun size ne kadar paraya mal olacağıdır. Sizin için ortalama fiyatları listelemekten mutluluk duyuyoruz:

bakım Ortalama maliyet paket
Bir kez 400-500 ₺ arasında Hem çağrı maliyetleri hem de fiili işgücü maliyetleri bu fiyata dahildir.
Bakım sözleşmesi Yılda  500-800 ₺ arasında Bu, 2 yıllık bakım, seyahat masrafları ve işçilik masraflarıyla ilgilidir.
Hizmet sözleşmesi Yılda 800-1000 ₺ arasında Bakım maliyetleri, seyahat masrafları ve çeşitli cihaz parçaları da dahil olmak üzere 24 saat içinde 2 yıllık bakım.
All-in sözleşmesi Yılda bir 1000- 1250 ₺ arasında Bakım ve seyahat masrafları dahil 24 saat içinde 2 yıllık bakım. Malzeme maliyetleri dahil ve 7/24 kullanılabilir.

Yukarıdakiler muhtemelen durumunuzda dikkate almanız gereken kesin maliyetlerin somut bir resmini vermediğinden, bazı spesifik fiyat örnekleri yaptık:

  • En uygun maliyetli seçenek. Merkezi ısıtma kazanınızın bakımını yapmak için mümkün olduğunca az para harcamak mı istiyorsunuz? Bu durumda, iki yılda bir kontrolün yapılmasını seçebilirsiniz. Daha sonra standart bakıma sahip olursunuz, ancak bir sorun varsa, risk size aittir. Bir kerelik bakım için 400 ila 500 ₺tutarında bir ücret alınır.
  • Ortalama maliyetler. Merkezi ısıtma kazanınız uzun zamandır kullanılıyorsa, kusur durumunda daha az maliyet ödemeniz gereken bir sözleşme yapmayı seçebilirsiniz. Maliyetleri ayda mümkün olduğunca düşük tutmak için bir hizmet sözleşmesi seçmek doğru bir seçimdir! Bu, çok fazla malzeme maliyeti hariç hepsinin karşılanmamasını sağlar. Hizmet sözleşmesi için 500 ila 800 ₺arasında bir maliyet dikkate alınmalıdır.
  • En kapsamlı seçenek. Hiçbir şeyi şansa bırakmak istemiyor musunuz? Bu durumda en kapsamlı bakım sözleşmesini tercih etmek isteyeceksiniz. All-in sözleşmesi, malzeme ile ilgili sorunlar olması durumunda herhangi bir maliyet ödemek zorunda kalmamanızı sağlar. Dahası, olası bir sorunun çok verimli bir şekilde çözülebilmesi için 7/24 birisine ulaşabileceğinizi bilmek de iyidir. Bu tür bir sözleşme için yıllık olarak 1000 – 1250  ₺ arasında bir tutar tahsil edilir.

Kazan bakımının fiyat yapısı

Kazan bakımı için fiyatın nasıl yapıldığı açıktır. Maliyetlerin yüzde 90’ı uzman tarafından yapılan işe gider gibi. Kalan yüzde 10’luk çağrı maliyetleri söz konusudur. İşçilik maliyetlerinin çok yüksek olması nedeniyle tasarruf etmek çok kolaydır. Fiyatları farklı uzmanlarla karşılaştırarak yılda birkaç düzine euro tasarruf edebilirsiniz.

Kazan bakımının fiyatını etkileyen seçenekler

Yaptığınız farklı seçimlerin, ücretlendirilen fiyat üzerinde doğrudan bir etkisi olacaktır. Bu aşağıdakilerle ilgilidir:

  • Seçenek 1: Bir sözleşme kullanıp kullanmadığınız

Bir sözleşmeye ihtiyacınız olup olmadığından emin değil misiniz? Bu alandaki seçiminiz çeşitli şeylere bağlıdır. Merkezi ısıtma kazanının kullanım sürede genellikle doğrudan sorun riski ile bağlantılıdır.

Sözleşmeli: Beklenmedik maliyetleri önlemek istiyor musunuz? Bu durumda, bir bakım sözleşmesi yapmak mükemmel bir seçimdir. Hemen hemen her on kazandan biri, satın alındıktan sonraki yıl içinde zaten problemler gösteriyor. Buna ek olarak, birçok üretici sadece bakım sözleşmesi yapılan kazanlar için garanti vermektedir. Ortalama garanti süresi 2 yıldır.

Sözleşmesiz: Sadece yeni bir merkezi ısıtma kazanınız var mı? Bu durumda, bir sözleşme imzalama konusunda şüpheleriniz olması hiç de garip değildir. Yine de, genç kazanlar bile zaten problemler gösterebilir. Başlangıçta bir bakım sözleşmesi yapmayı seçemeyebilirsiniz, ancak bunu birkaç yıl sonra yapmak daha uygun olabilir. Beş yıllık bir süreden sonra, tüm merkezi ısıtma kazanlarının yaklaşık yüzde 40’ında bir sorun vardı.

  • Seçim 2: Hizmet seçenekleri

Merkezi ısıtma kazanınızın bakımı için bir sözleşme imzalayacak mısınız? Bu durumda, farklı hizmet türlerinden bir seçim yapmak önemlidir. Bu konuda asgari, kısmi veya tam kapsamı seçebilirsiniz. Kazanın tam yaşı nedir ve gelecekte sorun riski nedir, tespit etmeniz önemlidir. Nihayetinde, bu soruların cevabı, seçtiğiniz bakım sözleşmesinin türünü belirleyecektir.

  • 3. Seçenek: Alternatif

5 yaşından büyük bir merkezi ısıtma kazanınız mı var? Bu durumda, bu kazanın değiştirilmesi genellikle enerji faturanızda büyük değişiklikler yaratır. Bu nedenle bugün geçmişte olduğundan çok daha enerji tasarruflu olan bazı kazanlar var.

Kazan tipi Ortalama maliyet verim
İK kazanı 1.750  ve 2.900 ₺ arasında Gazın yaklaşık yüzde 106’sı ısıya dönüştürülür.
HRe kazan 7.900 ve 11.900 ₺ arasında Gazın yaklaşık yüzde 139’u ısı ve elektriğe dönüştü.

Daha eski bir merkezi ısıtma kazanınız var ve enerji faturanızdan tasarruf etmek ister misiniz? Bu durumda, yukarıdaki kazanlardan birini satın almak kesinlikle doğru bir seçimdir!

Teklifleri karşılaştırın, tasarruf edin

Özelleştirme meselesi olduğundan, kazan kazanı başına fiyatlar önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Yerel uzmanlardan birden fazla fiyat teklifi istemek ve karşılaştırmak akıllıca olacaktır. Bunu web sitemiz üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve bilgilerinizi girin. Teklifleri posta kutunuzda yükümlülük olmadan alın ve karşılaştırmaya başlayın. Bu şekilde maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz!

Comments are closed.