Köstebek İstilası Kontrolü ve Maliyetleri

Bahçenize ekip biçmeyi planlıyorsanız ekinlerinize zarar verecek hayvanların dolaşmasını engellemelisiniz. Aksi taktirde bahçenizin kısa bir zaman diliminde köstebek tepeleriyle dolu olma ihtimali oldukça fazladır. Bu sadece korkunç görünmekle kalmaz, aynı zamanda tehlike de arz ederler. Ekinlerden beslenen bu istenmeyen hayvanlar bünyelerinde sizin ve çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atacak bakteri ve virüsleri barındırılar. Bahçenizde dolaşırken rast geldiyseniz veya ekinlerinizini yendiğini, ortadan kaybolduğunu fark ettiyseniz yüksek ihtimal köstebek saldırısına uğradığınız anlamına gelir.  u durumda, bunun için her zaman bir profesyonele başvurmanız önerilir. Sonuçta, bahçenize ve ekinlerinize zarar vermeden bu hayvanlarla nasıl mücadele edileceğini herkesten daha iyi bilirler ve en doğru şekilde de uygularlar. Bu sayfada sizin için haşere işlemleri ve oluşabilecek ortalama maliyetleri listeledik.

Köstebek kontrol maliyetleri

  
İşinizin tam maliyeti nedir?

Köstebek istilasının kontrolünün maliyeti nedir?

maliyetBahçenizdeki köstebeklerin kontrol altına alınmasını istiyorsanız, bunun için hangi yöntemin kullanılacağına kendiniz karar vermeniz her zaman oldukça önemlidir. Çok hayvan dostu yöntemlerden böceklerin dahil öldürülmesini sağlayan yöntemlere kadar çeşitli yöntemler mevcuttur. Ortalama olarak benleri kontrol etmek için aşağıdaki maliyet fiyatına güvenebilirsiniz.

Kontrol türü Ortalama tutar
Bahçenizdeki köstebeklere karşı savaşın Çim başına ortalama 85 tl

Köstebek istilasını kontrol altına almak için istenen maliyetin sadece kullanılan tekniğe değil, aynı zamanda çalışacağınız profesyonele de bağlı olduğunu akılda tutmak her zaman yararınıza olacaktır. Örneğin, deneyimli bir profesyonelle, böyle bir hizmeti daha yeni sunmaya yeni başlayan bir ustadan ortalama olarak daha fazla ücret alacaktır. Bu nedenle en uygun fiyatı alacağınızdan emin olmak istiyorsanız, farklı profesyonellerin maliyetlerini karşılaştırmak kesinlikle iyi bir fikirdir. Ancak bu şekilde yalnızca kendinize en uygun şirketi bulmakla kalmaz, aynı zamanda mümkün olan en düşük fiyat etiketine de güvenebilirsiniz.

Bahçenizdeki olası köstebek baskınlarının önüne nasıl geçebilirsiniz?

Önceden tedbir almak her zaman sonradan temizlemekten daha iyidir ve bu kesinlikle bahçenizdeki köstebekler için geçerlidir. Bahçenizdeki köstebek istilası riskini önemli ölçüde azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Aşağıdaki bu önleyici tedbirleri sizin için listeledik:

  • Güçlü kokulu bitkileri yerleştirmek

Başlangıçta, bahçenize farklı güçlü kokulu bitkiler yerleştirmeyi seçmek köstebekleri uzaklaştırmada yararlı olabilecektir. Bazı bitkiler, köstebeklerin hiç sevmediği belirli bir koku yayarlar. Bu tür bitkileri yerleştirmek köstebek içermeyen bir bahçeyi garanti etmez, ancak köstebeklerin bahçenizi seçme şansını önemli ölçüde azaltır. Bu bölgeye yerleştirilmesi önerilen bitkiler özellikle Keizerskroon ve Çapraz yaprak sütleğenidir.

  • Gömme örgü

Köstebeklerden korkuyorsanız, ince örgülü tavuk teli veya kuş teli aracılığıyla bahçenizin ekip biçilen bölümünü erişilemez hale getirmek yararlı olabilir. Bu ağ gömülüdür, ancak herhangi bir sızdırmazlık koruması tam olarak sağlamaz. Köstebekler, tavuk telinin içinden geçebilir ancak yine de onları korkutur ve caydırır. Kafesi kazdığınızda, bahçeniz her durumda köstebekler için çok daha az çekici hale gelir ve bu da (sınırlı) bir uzaklaştırma etkisi sağlar.

Köstebek istilasının kontrolünde toplam maliyetin oluşması

Köstebek istilası kontrolünün fiyat yapısı yüzde 60 işçilik maliyeti ve yüzde 40 malzeme maliyetinden oluşur. Malzeme maliyetinin miktarı her zaman seçilen kontrol yöntemine bağlıdır. Örneğin köstebek yakalayıcılar kelepçelerden biraz daha pahalıdır, ancak köstebeğe zarar vermeden yakalmanızı sağlar. Fiyat-kalite açısından çeşitli seçeneklerden hangisinin önceden belirlenmiş beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacağını her zaman profesyonele danışmanız mantıklı olacaktır.

Köstebek istilası kontrolünde toplam maliyeti etkileyen seçenekler

Önleyici tedbirler amaçlanan etkiye ulaşamadı ve yeni evleri olarak bahçenizi mi seçtiler? Bu durumda, köstebek istilası kontrolünü gerçek bir profesyonele yaptırmak isteyeceksiniz. Bu hizmet için alınan ücretin büyüklüğü çeşitli seçeneklere bağlıdır. Ayrıca sizin için seçenekleri de listeledik:

Seçenek 1: Seçilen kontrol yöntemi.

İlk durumda, elbette seçilen denetim biçimi vardır. Daha önce belirtildiği gibi, bu alanda çeşitli seçenekler var. Örneğin kükürt bazlı özel bir duman kullanılabilir ancak köstebek tuzakları da yerleştirilebilir. Köstebeği incitmek istemiyor ama onu yakalamak mı istiyorsunuz? Bu durumda köstebek yakalayıcıları bahçeye kolayca yerleştirilebilir. Bu farklı seçeneklerden hangisi seçilirse seçilsin, köstebek kontrol ettirmenin ortalama maliyeti metrekare başına genellikle 80 ila 90 tl arasındadır.

2. Seçenek: Kendiniz yapın veya profesyonelle çalışın.

Bahçelerinde köstebek istilası ile uğraşan insanların çoğu kontrol altına alma işlemini bir profesyonele yaptırmayı tercih ediyor. Bunun nedeni, aksine köstebeklerin yakalanmasının o kadar kolay olmamasıdır. Köstebeklerle kendi başınıza mücadele ederken çeşitli araç gereçler satın almanız gerekeceğini de hesaba katmalısınız. Bu durumda köstebek yakalayıcı, köstebek tuzağı vb. harcamaları da hesaba katmalısınız. Ayrıca bir profesyonelle çalışmaya başladığınızda tüm bu farklı işlemleri için farklı ödeme yapmanız gerekir. Ancak genelle baktığımızda bu karlı olabilir çünkü malzemeleri en verimli şekilde nasıl kullanacağını sizden daha iyi bilecekler ve israfı azaltacaklardır.

Tasarruf ipuçları

kayıt etmekSöylenenlerin aksine, köstebeklerle savaşmanın her zaman çok fazla paraya mal olması gerekmez. Yaralanabileceğiniz tasarruf ipuçlarından haberdar olmak her zaman mantıklı olacaktır. Sizin için oldukça kullanışlı iki tasarruf ipucu listeledik:

  • Kendi mahallenizden bir profesyonel seçin. Köstebeklerle savaşabilen bir profesyonel, çoğu zaman çağrı ve ulaşım gibi küçük masrafları da toplam fiyatın içine katar. Bu ulaşım maliyetleri, bölgenizdeki bir şirket seçilerek son derece basit bir şekilde azaltılabilir.
  • Ustalara yardımcı olun. Bahçenizde köstebeklerle savaşmak tek başınıza yapamayacağınız bir şey olabilir, ancak bu ilgili uzmana kontrol konusunda yardımcı olmanın mümkün olduğu gerçeğini değiştirmez. Ona nasıl yardımcı olabileceğinizi sormaktan çekinmeyin ve bunun fiyat etiketini önemli ölçüde düşürdüğünü göreceksiniz.

karşılaştırmak

Comments are closed.