Mağaza Alarmı ve Maliyetler

Bir dükkan sahibi olarak güvenliği sağlamak ilk önceliğinizdir. İyi bir güvenlik sistemi müşterilerinizi ve çalışanlarınızı korumanızda yardımcı olur ve işinizdeki hakimiyetinizi arttırır. Ayrıca belirli güvenlik önlemlerinin bulunmadığı iş yerlerinde soygunların ve saldırıların yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Alarmlara ve güvenlik önlemlerine yatıracağınız para gereksiz bir harcama değildir. Bu sayfada sizin için en uygun güvenlik önlemlerini ve maliyetlerini listeledik. Bu şekilde tüm seçeneklerinizi göz önünde bulundurup bütçenize ve iş yerinize en uygun alarm sistemini seçebilirsiniz.

alarm sistemi

  
Sizin için tam maliyetler nelerdir?

Bir alarm sisteminin mağaza için ortalama maliyeti nedir?

İş yerinize bir alarm sistemi kurarken ne kadar harcama yapacağınızı bilmek istersiniz. Bu tarz sistemlerde kesin fiyat çıkaramamakla beraber maliyetin birden fazla değişkene bağlı olduğunu belirtmeliyiz. Sizin için oluşabilecek işlemlerde genel bir fiyat skalası belirledik. Belirtilen fiyatların parça başına olduğunu dikkate almalısınız.

Ne tür alarm sistemi satın almak istiyorsunuz? KDV dahil parça başına fiyat nedir
Duman dedektörleri   50 ila 400 tl arasında
Kapı alarmları 100 tl’den başlar
Kamera sistemi 800 ile 2000 tl arasında
Panjur Genişliğe bağlı olarak 600 tl’den başlar
Alarm sistemi 5500 ve 10000 tl arasında

 

  • Bir perakendeci derneğinin üyesiyseniz ; Bir dükkan sahibi birliğine üyeyseniz tedarikçilerle pazarlık edebilirsiniz. Ayrıca iş yerinizin güvenlik sistemini düzenli olarak kontrol eder.  Genellikle bir güvenlik şirketine abonelik düzenlenir.
  • Bağımsız olarak kurduğunuz zaman. Bir perakendeci derneğinin üyesi değilseniz ekipmanları kendiniz temin etmeniz gerekecektir. Ayrıca kontroller için bir güvenlik şirketiyle anlaşmanız gerekir.

Kamera Sistemleri 

Bir mağaza en iyi kalıcı denetim ile korunur. Sonuçta, mağazanızın koridorlarında neler olduğunu gördüğünüzde, hemen müdahale olabilirsiniz. Bu şekilde mağazanızda sürekli kalıcı bir denetime sahip olabilirisiniz. Mağazanızın boyutuna bağlı olarak birden fazla kamera seçebilirsiniz. Bu kameraların çeşitli şekil ve boyutları vardır bu sebeple iş yerinize en uygun olanı seçmelisiniz.

Kapı Alarmları

Kapı alarmlarının hırsızlarının üzerinde caydırıcı bir etkisi vardır. Dükkanlarda ürünlerin korunması için en uygun yöntemlerden biridir. Büyük mağazaların çoğunda kullanılan bu sistem ürününün mağazadan çıkarıldığı anda fark edilmesini sağlar. Bu şekilde ürünlerinizi koruyabilir aynı zamanda soyguncu uzaklaşmadan güvenlik güçlerine haber verebilirsiniz.

Kepenk Sistemleri

Mağazanıza kepenk sistemini yerleştirmek birçok koruma sağlayacaktır. Öncelikle siz dükkanınızdan ayrıldıktan sonra istenmeyen misafirlerin içeri girmesini engeller. Ayrıca bu panjurlar dışarıdan gelecek sert darbelere veya vandallara karşı da korur. Bu şekilde iş yerinizi gönül rahatlığıyla kapatabilirsiniz. Eğer mağazanızın cam önü virtinlerini korumak istiyorsanız sizin için oldukça iyi bir seçenektir.

Duman Dedektörleri

Yaygın bir güvenlik sistemidir ve oldukça gereklidir. Herhangi olası bir yangın veya gaz kaçağı durumunda hayati önem taşır. Duman dedektörü mağazanızda sigara veya tütün gibi maddeler tüketildiğinde sizi uyarır. Ayrıca karbonmonoksit dedektörleri fark edilmesi oldukça zor olan bu ölümcül gazı tespit edebilir. Bu şekilde istenmeyen iş yeri kazlarının etkilerini minimuma indirebilirsiniz.

Mağazanızdaki bir alarm sisteminin fiyat etiketi nasıl bir araya getirilir?

Nihayetinde mağazanızdaki bir alarm sistemine ne kadar harcama yapacağınız, esas olarak satın alırken yaptığınız seçimler tarafından belirlenir. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Mağazanızın büyüklüğü Küçük bir mağaza için kuracağınız güvenlik önlemleri büyük mağazalarınki kadar komplike değildir. Seçeceğiniz cihazın kör nokta bırakmaması koşuluyla ihtiyacınız olan kadar cihaz yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, bu durumda mağazanızı güvence altına almak için çok sayıda güvenlik kamerasına ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak, birden fazla girişi ve çıkışı olan büyük bir mağazanız varsa, her zaman birkaç kapı alarmı satın almanız gerekecektir. Ayrıca yerleştireceğiniz kamera veya duman dedektörü gibi güvenlik önlemlerinin sayısını olduğu gibi niteliğini de arttırmanız gerekebilir.
  • Mağazanız kapalı bir alışveriş merkezinde mi bulunuyor? Mağazanız bir alışveriş merkezinde yer alıyorsa, genellikle bir merkezi erişim vardır. Kapalı alışveriş merkezlerinin kendilerine ait güvenlik sistemleri ve kontrol merkezleri vardır. Mağazanızı bir alışveriş merkezinde aça durumunuzda halihazırda var olan güvenlik sisteminden yararlanmak akıllıca bir seçim olacaktır. Bu gibi durumlarda alışveriş merkezlerine başvurmak ve maliyeti onların belirlemesine izin vermek gerekir.

 

  • Sigortanızla anlaşmalı olan bir güvenlik sistemi kullanmak Birçok sigorta şirketi güvenlik şirketleriyle iş birliğindedir. Ayrıca iyi bir güvenlik sisteminizin olması sigorta yaptırırken oldukça iyi bir izlenim bırakmanızda yardımcı olur. Bu şeklide sigorta şirketleri mağazanızı sigortalarken daha ayrıcalıklı bir tavır takınacaktır.

Tasarruf ipuçları

Mağazanızdaki bir alarm sistemi oldukça maliyetli bir iştir. Aşağıda verdiğimiz tasarruf ipuçlarıyla sizin, personelinizin ve mağazanızın güvenliğini sağlarken toplam maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

  • Kamera kayıtlarını saklayın Tabii ki mağazanızda ne olduğunu her zaman kontrol edemezsiniz. Bu nedenle kamera kayıtlarını saklamak ileri dönemlerde yaşanabilecek herhangi bir suçun çözülmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca eksik olduğunuz yerleri veya hatalarınızı gösterir, bu şekilde bu tür suçların tekrar yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.
  • Müşterilerinize samimiyet gösterin. Kibar ve arkadaş canlısı personeller hem yeni müşteriler kazanmakta hem de devamlılık yaratmakta oldukça etkilidir. Ancak şu da kanıtlanmıştır ki mağazanıza herhangi bir suç eğilimiye gelen kişileri tespit etmede önemli bir rol oynar. Hatta bazen fikirlerini değiştirdiği bile gözlemlenir. Samimiyetle hem müşteri kazanıp hem de mağazanızı koruyabilirsiniz. Bir taşla iki kuş !

Teklif isteyin

En etkili yollardan biri de teklif talep ederek mağazanızın güvenliğinden tasarruf etmektir. Aşağıdaki düğmeye tıklayarak hemen posta kutunuzdan yararlanabileceğiniz bağlayıcı olmayan birkaç teklif alırsınız. Bu şekilde toplam maliyetten yüzde 40’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Comments are closed.