Teklif al, tasarruf yap

Bir ev sahibi olarak, evinizdeki tüm ekipmanın sınırlı bir ömrü olduğunun farkındasınız. Bir merkezi ısıtma kazanının ömrü genellikle 13 ile 16 yıl arasındadır. Kazan o yaşın üzerindeyse kusur göstermeye ve hatalar vermeye başlayacaktır. Bu durumda, kalorifer kazanını zamanında değiştirmeniz önemlidir. Bakımını yapıp zamanı geldiğinde değiştirmeniz şartıyla uzun yıllar boyunca gönlünüz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Değiştirme ile çok uzun süre beklerseniz, soğuk bir kış gününde ısıtıcınızın sizi yarı yolda bırakma ihtimali olacaktır. Yeni bir merkezi ısıtma kazanı satın alırsanız, onu da monte ettirmeniz gerekecektir. Bu sayfada merkezi ısıtma kazanı kurmak için ortalama ne kadar ödeyeceğinize baktık ve aşağıda listeledik.

Kazan

  
Kazan değiştirilsin mi? Önce karşılaştır

Neden bir kazan taktırmanız gerekiyor?

maliyetBir merkezi ısıtma kazanı satın aldığınızda, bir montaj kılavuzu dahildir. Bazı insanlar bu kılavuza güvenerek kendi başına bir kalorifer kazanı kurabileceklerini düşünürler ancak bir yanılgıdır. Bir merkezi ısıtma kazanı kurmak, çok dikkatli düşünmeyi gerektiren bir iştir. Sonuçta, gaza bir bağlantı üzerinde çalışıyorsunuz ve bu son derece dikkatli olmayı gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle, bu işi bir tesisatçıya yaptırmak çok akıllıca olacaktır. Tanınmış bir tesisatçı ile, güvenli bir şekilde bağlanan ve ayrıca uygun ayarlamayla size maksimum verimlilik sağlayan bir merkezi ısıtma kazanından emin olursunuz.

İşçilik masrafları

Anlaştığınız usta yeni kazanı kurmak için yaklaşık yarım gün evinizde çalışacaktır. Faaliyetleri şunları içerir:

  • Eski kazanın çıkarılması. Sıcak suyu son ana kadar eski kazandan geçirdiğinizi söylemeye gerek yok. Bu, yükleyici tarafından kaldırılacak ve parçalarına ayrılacaktır.
  • Kazan dairesinin yeni bir merkezi ısıtma kazanı için hazırlanması. Her şey yolunda giderse, kazan dairesindeki tüm bağlantılarınız yeni kazan için doğru yerdedir. Aksi takdirde, tesisatçı yeni kalorifer kazanı için boruları doğru yere taşıyacaktır.
  • Yeni bir kazan yerleştirmek. Tüm hazırlık çalışmaları tamamlandığında, tesisatçı yeni merkezi ısıtma kazanını kuracaktır. Sonra termostatı da zemin kata yerleştirir.
  • Yeni kazanın ayarlanması. Yeni kazan bağlıysa bile ayarlanması gerekir. Montör, her şeyin en iyi şekilde çalışmasını ve merkezi ısıtma kazanının size en yüksek verimi sunmasını sağlayacaktır. Ardından kazanın nasıl çalıştığına dair bir açıklama alacaksınız.
  • Eski kazanı atın. Montajcı tüm bu faaliyetleri bitirdiğinde, eski kalorifer kazanını belediye bahçesine götürecektir.

Merkezi ısıtma kazanı kurmanın maliyeti nedir ?

Kalorifer kazanı kurmak için ortalama ne kadar ödeyeceğinizi sizin için hesapladık ve aşağıdaki bulgulara ulaştık.

Hangi ürün veya hizmeti satın alıyorsunuz Hesaplanan fiyat hangi birim başına Birim fiyatı nedir
Malzeme maliyetleri, işçilik maliyetleri ve KDV dahil yeni bir kazan kurun Tam kurulum başına yaklaşık 4 saat çalışma 550 ile 950 tl arası
 ‘akıllı termostat’ kurun Kuruluma dahil edilebilir. Ayrı ayrı yapılırsa yaklaşık 2 saatlik çalışma için maliyetler eklenecektir. 100 ila 120 tl arası

 

Merkezi ısıtma kazanı kurumunda maliyetin oluşması

kayıt etmekYaptığınız seçimlere göre bir merkezi ısıtma kazanı kurmak için ne kadar ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Seçenek 1: Halihazırda var olan tesisatın durumu Yeni kombiniz eski kombinin bağlantılarına monte edilebilir durumda ise kurulumcunun daha az iş yapması gerekir ve bu faturaya yansıtılır.
  • Seçenek 2: Merkezi ısıtma kazanının yeri Çoğu evin tavan arasında küçük bir köşede merkezi ısıtma kazanı vardır. Kazanı monte etmek için tesisatçının tüm malzemelerle birlikte küçük bir köşeye sıkıştırması gerekecektir. Bu fazladan çalışmanın maliyetlerini faturada göreceksiniz.
  • Seçenek 3: Akıllı bir termostat  Genellikle kazandan ayrı olarak bir akıllı termostat satın almanız gerekir. Seti bir bütün olarak satın alırsanız, kurulumu yapan kişi akıllı termostatı kazan ile aynı anda kurabilir. Hiçbir ek maliyet olmayacaktır. Daha sonra kurduğunuz akıllı termostatınız varsa, yaklaşık iki saatlik çalışma için ekstra maliyetleri kaybedersiniz.

Pratik tasarruf ipuçları

  • Komşularınızla işbirliği yapın. Bir merkezi ısıtma kazanı kurmak oldukça zahmetli olabilir. Bu sebeple işlemlere başlamadan önce etrafınızdaki ev sahiplerinin fikirlerini almak faydalı olabilir. Eğer komşularınızdan biri de kazanını değiştirmeyi düşünüyorsa beraber çalışabilirsiniz.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Kombinizin kurulumundan tasarruf etmenin en hızlı yolu, fiyat teklifi istemektir. Aşağıdaki butona tek bir tıklamayla bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra hemen birbirleriyle karşılaştırabileceğiniz birden fazla teklif talep edersiniz. Bu teklifleri karşılaştırmak size yüzde 30’a varan bir avantaj sağlayabilir.

Laatste nieuws