Mobilya Boyama Maliyetleri

Son yıllarda hayat pahalılaşmaya başladı ve mobilyalarda fiyatlar dudak uçuklatacak hale geldi. Bu sebeple evinize veya iş yerinize bir mobilya almadan önce halihazırda var olan kullanmadığınız mobilyalarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Eski mobilyaları değerlendirmenin ve günlük kullanıma tekrar hazır hale getirmenin en kolay yolu onları boyamaktır. Bu sayfada sizin için çeşitli malzemeleri için boyama tekniklerini ve oluşabilecek ortalama maliyetleri derledik.

Mobilya boyama maliyeti

  
Görevinizin tam maliyeti nedir?

Mobilyaları boyayabilmek size sadece elinizde olanı değil; modelini çok beğendiğiniz ikinci el ürünleri de tekrar kullanabilme fırsatı sunar. İkinci el satışlarında pahalı eşyalar genellikle ilk fiyatının neredeyse yarısına satılır, bu teoride çok karlı görünse de çoğu insan mobilyanın kullanılmışlığı sebebiye ikinci elini tercih etmezler. Bu kişiler artık mobilyaların yeniden boyanmasını seçebilirler. Bu şekilde eski mobilyalar yepyeni bir mobilya parçası görünümüne kavuşur.

Eski mobilyaları boyarken boya için belirili bir miktar para ödersiniz. Aşağıda bunun ne kadara mal olacağı ve toplam maliyetin nelerden oluştuğu listelenmiştir. Ayrıca önemli bir tasarruf edebilmek için yapabileceğiniz birkaç ipucunu açıkladık.

Toplam maliyet nasıl oluşur?

maliyetMobilyalarınızı boyamaya karar verdiğinizde toplam maliyeti oluşturan birçok etken vardır. Öncelikle her mobilya boyama firması kendi fiyatlarını kullanır, dolayısıyla bundan dolayı şirketten şirkete miktar farklılığı olabilir.

Ayrıca bu  büyük ölçüde boyanmasını istediğiniz mobilyanın türüne bağlıdır. Tahtanın boyanması ile plastiğin boyanması arasında işlem farklılıkları vardır. Antika bir sandalyenin veya tüm mutfak dolaplarınının baştan sona boyanmasının arasında mantıksal olarak büyük bir maliyet farkı vardır. Aynı şekilde büyük bir dolap ile küçük bir dolap arasında da bir fark vardır. Bir mobilya boyacısının büyük bir dolabı tekrar boyaması çok daha fazla zaman alır, bu nedenle büyük bir dolabın fiyatı da küçük bir dolabın fiyatından daha yüksek olacaktır. Ayrıca boyanacak alanın metrekaresi arttıkça kullanılacak boyanının miktarı da artacaktır, bu doğrudan nihai maliyeti etkilececektir.

  • Tasarruf İpuçları

Mobilyalarınızı boyamaya karar verdiğinizde toplam maliyetten tasarruf edebileceğiniz birçok alan vardır. Seçtiğiniz boyanın türünden tutun rengine, çalışacağınız şirkete kadar her bir adımdan tasarruf edebilirsiniz. Eğer boyama işleminde iyiyseniz boyayı kendiniz temin edip uygulayabilirsiniz. Bu işçilik ücretini tamamen ortadan kaldırıp maliyeti düşürecektir. Ancak bu uzun ve dikkat gerektiren bir iştir; yanlış yapmanız durumunda boya kalkabilir veya kabarcıklar oluşabilir. Bir diğer tasarruf yöntemi de teklifleri karşılaştırmaktır.

Teklifleri karşılaştırın

Maliyetlerden tasarruf etmek için birden fazla teklifi karşılaştırmak en iyisidir. Web sitemiz üzerinden çeşitli yerel boyacıdan aynı anda birden fazla fiyat teklifi talep edebilirsiniz. Böylelikle toplam maliyet üzerinden yüzde 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kendinize, isteklerinize ve bütçenize en uygun şirketle çalışabilirsiniz. Aşağıdaki butonu kullanarak hiçbir bağlayıcı olmadan yerel 6 şirketten teklif isteyebilir ve ücretsiz olarak bu teklifleri karşılayabilirsiniz.

Comments are closed.