Teklif al, tasarruf yap

Mutfağınızı değiştirmek istiyorsunuz ama bütçeniz kısıtlı mı ? Mevcut mutfağınızda oldukça uygun fiyatlı ve efektif bir yenileme yapmak ister misiniz? Bu durumda, mutfağınızı boyamak aradığınız yenilik olabilir. Mutfağınızın boyanması,  yeni bir görünüme sahip olmasını ve birden fazla işlem zorunda kalmadan olmasını sağlar. Mutfağınızı boyatmadan önce bütçenizi ayarlamanız gerekir ki işlem sırasında istemediğiniz sürprizlerle karşılaşmayasınız. Mutfağın boyanması sırasında gerekli olabilecek işlemleri ve işlemlerin ortalama maliyetlerini sizin için listelemekten sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Mutfak boyama fiyat

  
İşiniz için kesin maliyetler nelerdir?

Bir mutfak boyasının maliyeti nedir?

maliyetBirçok insan mutfağını boyamanın yüksek maliyet gerektireceğinden korkuyor. Ancak tam tersine durum böyle değildir. Duvarların rengi mutfak eşyalarının görünüşünü ve duruşunu da etkiler. Ek olarak, mutfağınızı boyamak gerçekten kişisel bir dokunuş sağlar. Sevdiğiniz renklerin karşımı veya desenler kişiliğinizi mutfağınıza yansıtmanızda yardımcı olur. Bir boyacı, kullanılacak boya, kaplama, kullanılabilecek çeşitli malzemeler vb. ile ilgili gerekli tavsiyeleri sağlayacaktır. Bir mutfağın boyanması için gereken ortalama maliyet aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Mutfak boyama Ortalama tutar
15 x 60 cm boyutlarında cepheler 25 ile 45 tl arasında
40 x 60 cm boyutlarında cepheler 45 ile 75 tl arasında
60 x 70 cm ölçülerinde cepheler 55 ile 85 tl arasında
40 x 180 cm buzdolabı kapısı 65 ile 95 tl arasında
40 x 200 cm eczane dolap kapısı 75 ile 85 tl arasında
Köşe gardırop 70 ile 95 tl arasında
Süpürgelikler (metre başına) 16 ve 26 tl arasında

Mutfak boyama için fiyatları karşılaştırın

Bir mutfağı boyamak için toplam maliyetin yapısına baktığımızda, maliyetin çoğunun yapılması gereken iş gücüne harcandığı hemen anlaşılıyor. Tabii ki maddi maliyetler de vardır, ancak bunlar iş gücü maliyetlerine kıyasla her zaman önemli ölçüde daha ucuzdur. İş gücü maliyetlerinin çok yüksek olması önemli bir avantaja sahiptir çünkü bu tasarruf edebileceğiniz bir alan oluşturur. Birden fazla boyacıdan teklif isteyerek mutfağınız için en ucuz işlemi bulmak çok kolaydır. Her durumda, objektif bir karşılaştırma sayesinde, kaliteden ödün vermek zorunda kalmadan mutfağınızı boyamak için ücretlendirilen maliyet fiyatından en cazip olanı tercih ederek tasarruf etmek her zaman mümkündür.

Mutfak boyamada toplam maliyeti etkileyen seçenekler

Mutfağınızı boyamaya karar verdiğinizde, farklı işlemlerin toplam maliyetin oluşmasında etkili olduğunu dikkate almak her zaman önemlidir. Bu farklı seçenekleri ve faktörleri sizin için topladık ve listeledik:

  • Seçim 1: Çeşitli malzemeler kullanma

Mutfağınızı yenilerken, sadece farklı renkler uygulamakla kalmaz, mutfağınıza bir veya daha fazla ekstra malzeme kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bu alanda, örneğin metal veya bakır arasında bir tercih yaparsınız. Sadece yeni renkler kullanmakla kalmaz, aynı zamanda belirli malzemelerle birleştirerek mutfağınıza tamamen yeni bir stil ve görünüm kazandırmak nispeten ucuzdur.

  • Seçim 2: Kullanılan boya türü

Bir mutfağı boyarken kullanılan boya türü, toplam maliyeti önemli ölçüde etkiler. Örneğin, mutfak dolaplarını boya püskürtme tekniğini seçebilirsiniz. Bu şekilde daha yumuşak ve düz bir boya elde edersiniz. Bunun için kullanılan renk elbette tamamen kişisel seçiminize bağlıdır. Ayrıca, uygulanan astarı da dikkate aldığınızdan emin olun. Sonuçta, kullanılan astara her zaman tedavi edilen substrata adapte edilmelidir. Ortalama maliyet de dahil olmak üzere sizin için farklı boya türlerini zaten listeledik.

Boya türü Ortalama tutar
Beyaz ispirto seyreltilebilir boya Litre başına 15 ila 35 tl arasında
Poli-üretan vernik Litre başına 15 ila 45 tl arasında
astar boya Litre başına 15 ila 45 tl arasında
Su ile seyreltilebilir boya Litre başına 18 ila 85 tl arasında
  • Seçim 3: Boyayı birleştirmek

Mutfak dolaplarını önceden boyadıysanız, dolaplar ile tavan ve duvarlar arasında renk farkı olduğu hemen anlaşılır. Mutfağın farklı kısımları renk açısından mükemmel bir şekilde koordine edildiğinde çok daha iyi bir sonuç elde edeceksiniz. Mutfağınızın boyanması gereken daha fazla alan oldukça toplam maliyetin daha yüksek olacağını unutmayın.

Tasarruf ipuçları

kayıt etmekPrensip olarak, yeni boyanmış bir mutfağa sahip olmak o kadar paraya mal olmak zorunda değildir. Her zaman mümkün olan en iyi fiyatın tadını çıkarabilmeniz için, dikkate alabileceğiniz birkaç tasarruf ipucu vardır. Bu şekilde, yeni boyanmış bir mutfağa sahip olmak herkes için daha uygun hale gelir.

  • Toplu işlem indirimi. Komşularınız da mutfağını yeniliyorlar ve bir boyacıyla mı anlaşmaya çalışıyorlar. Bu durumda, işi aynı boyacıya veya şirkete vermek he sizin hem de komşunuzun toplam maliyetten tasarruf etmesinde yardımcı olacaktır. Bu şekilde her zaman miktar indirimi denilen avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu sizi toplam maliyetten yaklaşık yüzde 10 oranında kurtarabilir.
  • Boyama işlemini kış ayında yaptırın. Kış aylarında, boya işlerinin yapılması, bu çalışmaları yaz aylarında yapmış olduğunuzdan her zaman finansal olarak daha mantıklıdır. Bu, boyacıların işlerinin genellikle kış aylarında daha boş olacağı ve size ayırabilecekleri zamanı olduğunu ve daha uygun fiyatı teklifler vereceğini işaret eder.  Ayrıca daha iyi bir gelir elde etmek için mümkün olduğunca çok iş kabul etmeye çalışırlar. Mutfakta kışın boya işi yapmak hızlı bir şekilde yüzde 30’a kadar tasarruf etmenizi sağlar .
  • İkinci el ürünler kullanın. Mutfağınızı boyamanız, yapılması gereken tek iş değil mi? Örneğin, bazı parçaların değiştirilmesini ister misiniz, ancak mümkün olan en iyi fiyatla? İkinci el eşyaları düşünün. Piyasada yenisi kadar kaliteli ve hasarsız olan birden çok ürün var ve fiyatları oldukça uygundur. Bu tür eşyaları satın almak toplam maliyetten büyük tasarruflar etmenize yardımcı olur !

 

Teklif kiyasla

Laatste nieuws