Teklif al, tasarruf yap

Havalar soğumaya başladığında kazaklar ve botlar çekmecelerden çıkar, kış hazırlıkları yapmaya başlanır. Soğuk birçok hastalığı da beraberinde getirir bu sebeple kış aylarında kendimiz korumamız ve ısıtma sistemimizi iyi kurmamız gerekir. İstenmeyen soğuk hem konforu bozar hem de faturaları kabartır. Günümüzde eski parçalara olan ilginin artmasıyla odun sobalarının kullanımı tekrar popülerleşti. Merkezi ısıtma açık olarak eve gelmek, kendi odun sobanızdaki çatırtı ateşine dönmekten çok farklıdır. Bu sayfada sizin için odun sobasının maliyetini ve kurulma aşamalarını derledik.

Kazan fiyatları

  
Kazan değiştirilsin mi? Önce karşılaştır

Odun sobası alırken nelere dikkat etmelisiniz?

maliyetOdun sobası kurdurmaya karar verdiğinizde göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

  • Odanın büyüklüğü Odun sobası almaya karar verdiğinizde muhtemelen aklınızda belli bir görüntü vardır. Göze çarpan bir yere yerleştirmek isteyeceğiniz büyük bir odun sobası veya etrafına bir oturma takımı. Ancak odun sobası satın alırken mesele sobanın büyüklüğü ile ilgili değildir. İlk etmen, oturma odanızın boyutudur. Tamamen ısıtmak istiyorsanız, geniş bir oturma odası odun sobasından daha fazla güç gerektirecektir. Küçük bir odanız varsa, büyük bir odun sobası almanın bir anlamı yoktur. Oturma odanızı istemeden tatsız bir saunaya çevirebilirsiniz.
  • Odun sobasını ne için kullanmak istersiniz? Eğer odun sobasını belirli zamanlarda merkezi ısıtma yerine atmosferik ısıtma olarak kullanmak isterseniz normal model odun sobası satın almak en iyisidir. Ancak, gaz faturanızdan tasarruf etmek istiyorsanız, merkezi bir odun sobası satın almak iyi bir fikirdir. Bu ısıtıcıyı merkezi ısıtma tesisatınıza bağlarsınız ve bu şekilde sıcak suyunuzun ısısını gaz kullanmadan kendiniz üretirsiniz. Bu ısıtıcıları satın almak ve kurmak daha pahalıdır, ancak uzun vadede kar edebilirsiniz .
  • Odun sobanızla tasarruf etmek ister misiniz? Bir odun sobası ile gerçekten tasarruf etmek istiyorsanız, merkezi bir odun sobasına ek olarak pelet sobasını aklınızda bulundurmanız iyi bir fikirdir. Pelet sobası odun değil, preslenmiş peletleri yakar. Bu, daha düşük partikül madde emisyonları sağlar ve bu soba neredeyse en yüksek verime sahiptir. Örneğin zemin kattaki gazlı ateşinizi değiştireceğiniz zaman böyle bir soba tercihi yapmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Bir odun sobasının maliyeti nedir?

Sizin için çeşitli odun sobası türlerine ve ilgili maliyetlere baktık. Sizin için aşağıdaki sonuçlara vardık.

Ne tür odun sobası satın almak istersiniz Bu odun sobasının özellikleri nelerdir Yaklaşık fiyat nedir
Dökme demir odun sobası Nostaljik görünüm
Ağır ağırlık
Zamansız görünüm
Genel olarak düşük ve geniş Tüm kW’larda mevcuttur
1500 ile 2500 tl arasında
Çelik sac odun sobası Modern şık görünüm

Hafif

Genellikle yüksek ve dardır.Lüks
seçenekleri ile çeşitli tasarımlarda mevcuttur

Tüm kW’larda mevcuttur

2500 ile 4200 tl arası
Pelet sobası Enerji tasarrufu

Düşük partikül madde salınımı

Devlet sübvansiyonu için uygun

Yüksek kW’da
mevcut en yüksek verimlilik

4200 ile 8500 tl arası
CV odun sobası Gaz tasarrufu
Yüksek verimli ısıtıcılar
Yüksek kW olarak mevcuttur
8500 ile 12000 Euro arası

 

  • Atmosfer için odun sobası alırsanız. Atmosfer için bir odun sobası satın alacaksanız, normal bir sac odun sobası veya dökme demir odun sobası seçmek en iyisidir. Bu ısıtıcılar günlük yoğun kullanım için değildir ve genellikle ek ısıtıcı olarak kullanılır.
  • Enerji faturanızdan tasarruf etmek için bir odun sobası alırsanız. Enerji faturanızda size gerçekten kalıcı tasarruf sağlayan bir odun sobası istiyorsanız, bir pelet sobası veya merkezi ısıtma odun sobası tercih etmelisiniz. Bunlar, ısıtma işleminde aslında doğal gazın yerini alabilen ısıtıcılardır.

Bir odun sobasında toplam maliyet nasıl oluşur?

kayıt etmekYaptığınız seçimlere göre bir odun sobası için ne kadar ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Odanız ne kadar büyük. Küçük bir oturma odanız veya ısıtmak istediğiniz zemin katınız varsa, düşük güçte bir soba satın almak en iyisidir. Bu ısıtıcılar aynı zamanda yüksek güce sahip ısıtıcılardan çok daha ucuzdur. Öte yandan geniş bir odanız veya zemin katınız varsa toplam maliyet daha yüksek olacaktır. Daha sonra daha pahalı ve daha büyük bir model odun sobası almanız gerekecektir.
  • Ocağı ne sıklıkla yakmak istiyorsunuz? Sadece soba atmosferi için haftada birkaç akşam ısıtmak için bir odun sobası alırsanız, normal bir çelik sac veya dökme demir odun sobası satın almak en iyisidir. Ancak genel ısıtma için kullanmak istiyorsanız, pelet sobası uygun bir seçenektir. Ayrıca merkezi ısıtmalı odun sobası tercih edebilirsiniz. Bu durumda odun sobası, kalorifer kazanınızın görevini üstlenir.
  •  Bir model seçin. Standart bir odun sobası modelini tercih edebilirsiniz. Bu model nötr bir tasarıma sahiptir ve her iç mekana uyar. Ayrıca güzel bir tasarım ile daha şık bir model tercih edebilirsiniz. Isı üretimi açısından nitelikler aynıdır, ancak görünüm daha elegant ve ayrıcalıklıdır.
  • Fonksiyonlu soba. Üstü pizza fırını gibi ekstra işlevi olan bir soba almak isterseniz biraz daha fazla ödersiniz. Bu durumda, kendi odun sobanızda sıcak atıştırmalıklar yapma fırsatınız olacak.

Tasarruf ipuçları

Aşağıdaki tasarruf ipuçlarıyla bir odun sobası satın alırken toplam maliyetten kolayca tasarruf edebilirsiniz.

  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Odun sobası satın alırken tasarruf etmenin en hızlı yolu, fiyat teklifi istemektir. Aşağıdaki butona tek bir tıklamayla bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra hemen, hiçbir yükümlülük altına girmeden karşılaştırabileceğiniz birkaç teklif talep edersiniz. Bu teklifleri karşılaştırmak size yüzde 30’a varan bir avantaj sağlayabilir.

Laatste nieuws